اخبار بازیگرانبازیگران ایرانی

همه ی ایرانی هایی که به شبکه GEM پیوستند را بشناسید

افتتاح حساب در ترکیهخدمات سئو پلکانیکاشت ابرو

در این مطلب از بازیگرنیوز مروری بر اسامی بازیگران ایرانی شبکه جم و کارگردانانی صورت می گیرد که ایران را به مقصد ترکیه برای بازیگری و کارگردانی در شبکه جم ترک کردند.

ایمان تحسین قبل از مهاجرت از ایران چه کارهایی را ساخته بود؟

ایمان تحسین قبل از مهاجرت از ایران Ctrl+C و همچنین فیلم مستند 1030 را ساخته بود.

چکامه چمن ماه در شبکه جم در چه فیلم هایی بازی کرد؟

چکامه چمن ماه در فیلم های آبی عشق ، اوتوپیا ، منو تنها نزار و ماگنولیا بازی کرد.

رابعه اسکویی در حال حاضر در کجا فعالیت میکند؟

رابعه اسکویی به ایران بازگشته و در سینمای ایران فعالیت میکند.

معروفترین فیلم بهارک صالح نیا قبل از مهاجرتش به ترکیه چه بود؟

بهارک صالح نیا در فیلم یتیم خانه ایران هنرنمایی کرده بود.

از عوامل پشت صحنه تا بازیگران ایرانی شبکه جم که جلوی دوربین ایفای نقش می کردند هر کدام به یک وسیله ای و با وعده های مختلف برای بازی در مجموعه های شبکه GEM ایران را ترک کردند.

حضور مهدی مظلومی به عنوان کارگردان در ترکیه و در ادامه انتشار خبر کارگردانی سعید ابراهیمی فر سازنده فیلمی چون «نار و نی» در این شبکه نشان داد قصد مسئولان این شبکه برای جذب سینماگران ایرانی جدی است.
این جدیت زمانی بیشتر روشن شد که اسامی برخی از بازیگران سینما و تلویزیون ترک وطن کرده نیز به میان آمد، از چکامه چمن ماه تا مانی کسرائیان، صدف طاهریان و رابعه اسکویی…
این خبرها در پاییز 94 منتشر می شد و همان زمان بود که سایت های ترکیه ای با پوشش نشست خبری مسئولان شبکه تلویزیونی جم خبر تولید بیش از 100 فیلم و سریال را در این شبکه منتشر کردند؛ سریال ها و فیلم هایی که قرار بود در مدت یک سال تولید شوند.
همین اخبار و قطعا ارتباط هایی که از ترکیه با بازیگران در ایران برقرار می شد زمینه سفر گروهی از بازیگران ایرانی را به ترکیه فراهم کرد و جو رفتن به ترکیه چنان در میان جمعی از سینماگران و سریال و تله فیلم سازان گرفته که خبرهایی از سفر برخی افراد پشت دوربین هم منتشر می شود.

مختصری از شبکه جم و کارکنان آن

شبکه تلویزیونی جم GEM GOUROP اولین شبکه گروه جم است که در سال ۲۰۰۶ پخش خود را از لندن برروی ماهواره‌ی هات‌بِرد آغاز نمود. اکنون این شبکه از ماهواره یاهست قابل دریافت است و خاورمیانه و شمال آفریقا را پوشش می‌دهد. اوضاع ایرانیان پیوسته به جم خوب بود تا در اولین دقایق بامداد یکشنبه دهم اردیبهشت ۱۳۹۶ العالم خبر داد سعید کریمیان مدیر شبکه‌های جم در خیابانی در ترکیه توسط دو ضارب نقابدار در خودرو شخصی اش در استانبول ترکیه به ضرب ۲۷ گلوله ترور شده‌است.

رسانه‌های ترکیه گزارش داده‌اند کریمیان در اتومبیل خود مورد سوءقصد قرار گرفته و هنگام ترور یک فرد دیگر با نام «مسلک» که شریک کویتی او بوده، همراه او بوده که او هم جان خود را از دست داده‌است. سی ان ان ترک البته گزارش داده که فرد همراه کریمیان، ایرانی بوده‌است.

ظاهراً عوامل ترور پس از سوءقصد اتومبیل خود را برای رد گم کردن سوزانده‌اند.

سعید کریمیان مدیر سابق شبکه جم

کارگردانان و عوامل پشت دوربین ایرانی در شبکه GEM

می توان کارگردانان را نخستین گروه سینماگران مهاجر ایرانی به ترکیه دانست. محمدتقی راوندی و مهدی مظلومی اولین گروه کارگردانان ایرانی حاضر در ترکیه بودند. همانطور که تصور می شد وسوسه کار در کشوری دیگر فقط محدودی به کارگردانان نشد و به مرور عوامل دیگر پشت دوربین هم سر از ترکیه درآوردند.

مهدی مظلومی

مهدی مظلومی، (زاده ۱۳۵۱ در تهران) کارگردان و فیلم‌نامه‌نویس سینمای ایران است. وی فارغ‌التحصیل از رشته نمایشنامه‌نویسی و دارای مدرک کارگردانی فیلم از مرکز آموزش فیلمسازی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی است.وی به علت ساخت مجموعه شهر قشنگ برای شبکه جم از سال ۱۳۹۵ ممنوع الفعالیت بود اما مدتی بعد از بازگشت به ایران شرایط فعالیت مجددش فراهم شد.

آغاز جدی فعالیت هنری او را می‌توان سال ۱۳۷۳ دانست. وی از آن سال تاکنون در مجموعه‌های زیادی به عنوان طراح، کارگردان، نویسنده و تدوین‌گر حضور داشته‌است. مظلومی از سال ۱۳۷۳ با تدوین و کارگردانی تلویزیونی مجموعه‌هایی همچون ساعت خوش، این چند نفر، زیر آسمان شهر، جنگ ۷۷، ماه عسل و … کار خود را آغاز کرد. وی سپس به طراحی و کارگردانی مجموعه‌های طنز پرداخت. همچنین نگارش فیلمنامه‌های مأموریت تهران، گلسا، یه شام خوب، ساخت ایران و … را نیز بر عهده داشته‌است

مهدی مظلومی از جمله کارگردانان شناخته شده و با سابقه در ایران بود که به ترکیه رفت و البته فعالیت بیشتری از سایرین در مدت حضور خود در ترکیه داشته است. مظلومی بالاخره در دی ماه سال گذشته بعد از انتشار خبرهایی در گوشه و کنار از مهاجرت او با نوشتن متنی به این شرح در فیس بوک، روشن کرد همه آنچه درباره حضور او در ترکیه شنیده می شود شایعه نیست:«من فیلمسازم…من مرز نمیشناسم…من برده افکار خاص نیستم…هرجا بتوانم با فیلمم حرف بزنم فیلم میسازم…

من نه اهل سیاستم، نه مذهب،نه با کسی مشکلی دارم ونه نسبت به کسی عقده ای…من فیلمسازم پس هر کجای این جهان بتوانم فیلم میسازم… برای من مهم نیست نشریات و تفکرات زرد درباره ام چه قضاوت میکنند… برای من حرفی که میزنم مهم است و کسانی که فضای آزاد برای حرف زدن فراهم میکنند…من با افتخار به عنوان یک ایرانی فیلم میسازم…من از انسانیت ، از عشق، از تلخی جنگ حرف میزنم…فیلمهایی که هیچ وقت اجازه ساخت ندادند رو میسازم…چون من یک فیلمسازم… .»

مظلومی که در ایران با مجموعه های تلویزیونی «بدون شرح»، «کمربندها را ببندیم» و «بانکی ها» و چند فیلم در شبکه نمایش خانگی از جمله «سیگنال» شناحته می شود، در مدت حضور خود در ترکیه فیلم های تلویزیونی «ماگنولیا»، «منو تنها نذار»، «پیاده روهای خالی»، «ساحل تا دریا» و همچنین سریال «شهر قشنگ» را کارگردانی کرده است.

ملودرام، تم مشترک تمامی فیلم های تلویزیونی است که مظلومی کارگردانی کرده است و در مورد سریال سازی نیز تلاش شده در فضایی نزدیک به سریال های ترکیه ای کار را پیش ببرد.

مهدی مظلومی از کارگردان های ایرانی شبکه جم

مهدی مظلومی از کارگردان های ایرانی شبکه جم

صدف طاهریان

صدف طاهریان (زادهٔ ۳۰ تیر ۱۳۶۷) از بازیگران ایرانی شبکه جم ، مجری و مدل اهل ایران است. وی فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۹۰ با فیلم هیچ‌کجا هیچ‌کس آغاز کرد

شامگاه روز چهارشنبه مورخ ۲۹ مهر ماه ۹۴ بود که هواداران صدف طاهریان عکس های دیده نشده رو در صفحه شخصی اینستاگرام این بازیگر نه چندان معروف دیدن اند که باورش برایشان سخت بود ابتدا تصور بر این بود که صفحه اینستاگرام صدف طاهریان هک شده است

” سلام خواستم همینجا اعلام کنم، که پیج من به هیچ عنوان هک نشده، مرسی از این همه توجه و نگرانی دوستون دارم شب تون بخیر ” خط بطلانی بر شایعه هک شدن اینستاگرام اش کشید و به طور غیر مستقیم اشاره کرد که این عکس ها رو خودش منتشر کرده است !

صدف طاهریان بی حجاب با کلاه سفید و کت مشکی

صدف طاهریان را هم می توان جزو نخستین گروه بازیگران مهاجر ایرانی به جم دانست. او تقریبا همزمان با اسکویی از ایران خارج شد و تاکنون بیش از آنکه کاری با بازی او به نمایش درآمده باشد، عکس های او در خارج از کشور در شبکه های مجازی انتشار یافته است.

صدف طاهریان از بازیگران ایرانی شبکه جم

از او به عنوان بازیگر «زمین ناهموار» به کارگردانی راوندی یاد شده است. بازی در فیلم های سینمایی «عصر یخبندان»، «هیچ کجا، هیچ کس» و «پس کوچه های شمرون» از جمله حضورهای طاهریان در سینمای ایران محسوب می شوند.

افشین علیزاده

افشین علیزاده در ایران به عنوان کارگردان و فیلمبردار مشغول به کار بود و به نظر می رسد همین زمینه کاری را در ترکیه نیز پیش گرفته است.
او به عنوان مدیر فیلمبرداری و کارگردان در ساخت «ترنج» با بازی رامسین کبریتی و چکامه چمن ماه حضور دارد.او پیش از ترک ایران به عنوان فیلمبرداری بیش از 20 فیلم سینمایی در ایران و خارج از ایران فعال بود و تصویربرداری بیش از 70 تله فیلم و سریال برای شبکه های مختلف انجام داده است. او همچنین تله فیلم هایی نیز در ایران ساخته بود.

افشین علیزاده از کارگردان های ایرانی شبکه جم

سعید ابراهیمی فر

سعید ابراهیمی‌فر (زادهٔ ۱۴ فروردین ۱۳۳۵ در تهران) کارگردان، نویسنده و هنرپیشه سینمای ایران است

سعید ابراهیمی‌فر، متولد ۱۳۳۵ تهران، دارای تحصیلات ناتمام در رشتهٔ مهندسی فیزیک و سینما است.

سعید ابراهیمی فر کارگردان فیلم هایی چون «نارونی»، «تکدرخت ها» و مواجهه» که در سال های اخیر در زمینه بازیگری نیز در ایران فعال بود و در «ماهی و گربه»، «یک شب»، «سیزده 59»، «اشکان، انگشتر متبرک…»، «جینگو» و چندین اثر دیگر بازی کرده بود، در ترکیه «آبی عشق» و «سین دخت» را مقابل دوربین برد. او همچنین ساخت فیلم «ملودی باران» را نیز آغاز کرده است.

سعید ابراهیمی فر از کارگردان های ایرانی شبکه جم

محمد تقی راوندی

یکی از نخستین کارگردانان ایرانی که به شبکه جم پیوست محمدتقی راوندی بود. او در ایران بیش از آنکه فیلم سینمایی ساخته باشد به عنوان کارگردان فیلم های تلویزیونی معرفی می شد و همین راه را هم در شبکه جم در پیش گرفته و فیلم های تلویزیونی و سریال برای این شبکه می سازد. یکی از کارهایی که به کارگردانی او از جم پخش شده سریال «زمین ناهموار» است.

محمد تقی راوندی از کارگردان های ایرانی شبکه جم

ایمان تحسین

ایمان تحسین که در ایران به عنوان ایمان تحسین زاده شناخته می شد، این روزها در ترکیه در شبکه جم مشغول به کار است.
«اوتوپیا» کاری است که او برای این شبکه تولید کرده است. او به همراه همسر خود سارا نصرآبادی به ترکیه رفته و نصیرزاده در جریان نگارش فیلمنامه «اوتوپیا» با تحسین همکاری داشته است. نصرآبادی در ایران به عنوان صداگذار فعالیت می کرد و سال 91 به عنوان کاندیدای دریافت جایزه از جشنواره فیلم های مستند سینماحقیقت معرفی شده بود.
تحسین پیش از این در ایران فیلمی به عنوان «Ctrl+C» ساخته بود. فیلمی که به گفته این کارگردان داستان عملیات خرابکاری در 20 سال آینده خاورمیانه است. او همچنین فیلم مستند «1030» را نیز ساخته است.

ایمان تحسین از کارگردان های ایرانی شبکه جم

محسن ربیعی

ساخت تله فیلم های «بازنشسته ها»، «زخم عشق» و «راز خانه بهجت» آن چیزی است که مخاطبان ایرانی از محسن ربیعی در مقام کارگردان در ایران به خاطر دارند. حالا او هم به ترکیه رفته و به عنوان اولین همکاری خود با شبکه جم «سال های عاشقی» را مقابل دوربین برده است.

محسن ربیعی از کارگردان های ایرانی شبکه جم

احمدرضا گرشاسبی

خروج احمدرضا گرشاسبی از ایران و پیوستن او به شبکه جم اتفاقی بود که توقع آن نمی رفت. او در سال 1393 فیلمی به نام «اینجا شهر دیگریست» با موضوعی مذهبی ساخته بود، و همچنین به عنوان سازنده فیلم هایی چون «اُمنفی»، «بانی چاو»، «دره هزار فانوس» و «دریا برای تو» شناخته می شد، فیلم هایی که در میان آن ها تولیداتی با موضوعات ارزشی و دفاع مقدس هم دیده می شود.

احمدرضا گرشاسبی از کارگردان های ایرانی شبکه جم
گرشاسبی که فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه هنر است، بعد از حضور در ترکیه وارد مسیر فیلمسازی در شبکه جم شده است. «ملاقات در مه» از جمله فیلم هایی است که او برای شبکه جم و با بازی رامسین کبریتی، سارا باهنر، پریسا وظیفه دوست و کسرا رئوفی کارگردانی کرده است.

مسعود فیروزه

مسعود فیروزه در ایران در مقام مدیرتولید آثار سینمایی در فیلم هایی چون «تاج محل»، «یه حبه قند» و «مزار شریف» حضور داشت. او نیز با ترک ایران به شبکه جم پیوسته است. رفتن فیروزه نشان می دهد غیر از بازیگران و کارگردانان برخی دیگر از عوامل تولید فیلم های سینمایی نیز رویاهای خود را به جم گره زده اند.

مسعود فیروزه از کارگردان های ایرانی شبکه جم

اسامی بازیگران ایرانی شبکه جم

بیکاری در ایران و یا تمایل به کار در فضایی متفاوت همگی از مواردی اند که به عنوان دلیل مهاجرت بازیگران ایرانی به ترکیه از آن یاد می شود، گروهی که آغازگران مسیر آنان چکامه چمن ماه و مانی کسرائیان بودند.

زانیار قاسمی

زانیار قاسمی با نام اصلی جواد از بازیگران ایرانی شبکه جم اهل کرمانشاه است. وی ساکن ترکیه و مشغول فعالیت در شبکه جم بود. و اکنون به ایران بازگشته و در موسسه هلیا فیلم مشغول تدریس است.

وی از سال ۱۳۷۷ یعنی ۱۷ سالگی کار تئاتر را به‌طور جدی و با نمایش (آنکه گفت اری آنکه گفت نه) نوشته برتولت برشت و به کارگردانی محمد فرهنگ آغاز نمود. درسال ۱۳۷۸ با نمایش «غروبی دیگر» (محمد جواد معراجی) و در سال ۱۳۷۹ با نمایش «کودک دزد جنگل» ۱۳۷۹ با نمایش “غرابستان” (بهمن مرتضوی) ۱۳۸۱ با نمایش “چی می‌شد اگه می‌شد” (مهدی برومند) ۱۳۸۲ در فیلم “داخلی خارجی” (سپیده شمس) ۱۳۸۳ با نمایش “جیم مثل جنگل” (مهدی سالاری) ۱۳۸۶ با نمایش “شیرین و فرهاد” (مهدی برومند) ۱۳۸۷ با نمایش “دهکده ۲۰۰۸” (مهدی برومند) ۱۳۸۷ ایفای نقش کرده است. با نمایش “خانه کاغذی” (مهدی برومند) مفتخر به نمایش برتر جشنواره بین الملی فجر ۱۳۸۷ شد و با نمایش “به هیچ کس هیچی نگو” (کامران شهلایی) مفتخر به دریافت عنوان بازیگر برتر در جشنواره استانی و در جشنواره منطقه‌ای قزوینشد. در سال ۱۳۹۲ با نمایش “زمان لرزه” (سعید زندی، محمدرضا درند) مفتخر به دریافت جایزه بازیگر برترشد. همچنین نامزد بازیگر برتر جشنواره سی و دوم بین‌المللی فجر در سال۱۳۹۱، و با «فیلم کوتاه شهرخوب» ساخته حامد حیدری ذاکر 1393 مفتخر به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد شد.

سال ۱۳۸۸ در مجموعه تلویزیونی «قصه‌های طاق بستان» (مهدی فرامرزی) و ۱۳۸۴ در سریال «آن روزها» (حسین حیدری) ظاهر شد.

بیشتر محبوب و معروف بودن وی و پیشرفت چشم گیر و جذب طرفدار در سریال شهر قشنگ (مجموعه تلویزیونی) از کارگردان شبکه جم، مهدی مظلومی است.

زانیار قاسمی در کنار زهره فکور صبور

عباس مرادیان

مدت زیادی از ورود عباس مرادیان به سینمای ایران نمی گذشت که او ترجیح داد راه خود را از این سینما جدا کند و مسیر دیگری پیش بگیرد. او که به عنوان کارگردان «مامان بهروز منو زد» و «دلقک ها» شناخته می شد، تلاش کرده بود با فیلمی به نام «آلما» در دور قبلی جشنواره فیلم فجر حضور داشته باشد که موفق نشد. او بعد از ساخت سه فیلم بلند سینمایی راهی ترکیه شد تا شانس خود را در فیلمسازی در فضایی دیگر امتحان کند.

عباس مرادیان از کارگردان های ایرانی شبکه جم

چکامه چمن ماه

چکامه چمن‌ماه از بازیگران ایرانی شبکه جم (زاده ۱۴ آبان ۱۳۵۹ شیراز) است.

چکامه دختر هنگامه فرازمند منشی صحنه و بازیگر سینما ایران است.

وی که با دیپلم مجسمه‌سازی از هنرستان علامه طباطبایی فارغ‌التحصیل شده‌است، بازیگری در سینما را از سال ۱۳۷۷ با فیلم «بودن یا نبودن» به کارگردانی کیانوش عیاری آغاز کرد.

وی در حال حاضر از کشور مهاجرت کرده و مدتی در شبکهٔ فارسی‌زبان خارجی GEM TV، مشغول بازیگری بود.

چکامه چمن ماه از بازیگران ایرانی شبکه جم

انتشار عکس بدون پوشش متعارف در ایران از چکامه چمن ماه در شبکه های مجازی روشن کرد صحبت هایی که درباره خروج او از ایران شنیده می شود، چندان دور از واقعیت نیست تا اینکه به فاصله کوتاهی عکس هایی از حضور او مقابل دوبین در ترکیه منتشر شد و سپس تیزرهای فیلم تلویزیونی «آبی عشق» انتشار پیدا کرد. «اوتوپیا» و «ماگنولیا» از دیگر کارهایی هستند که چمن ماه در آن ها نقش آفرینی کرده است.

چمن ماه در فیلم «آبی عشق» و «منو تنها نذار»که به عنوان فیلم جنایی و عاشقانه معرفی می شود با مانی کسرائیان همبازی شده بود و این حضور اثبات وداع دو بازیگر جوان با سینما و تلویزیون ایران بود؛ دو بازیگری که البته در سال های اخیر چندان فعال نبودند.
چمن ماه در سال های اخیر در فیلم هایی چون «پایان نامه» و «گیرنده» ظاهر شده بود و «بودن یا نبودن»، «سهراب»، «بانوی کوچک»، «جایی دیگر»، «شکلات»، «گهواره ای برای مادر» و «اعترافات ذهن خطرناک من» را در ایران بازی کرده بود. مانی کسرائیان نیز «بانوی اردیبهشت»، «عشق طاهر»، «هفت پرده»، «مانی و ندا» و «داستان یک شهر» را در کارنامه داشت بعد از 10 سال دوری از سینما در سال 1392 در فیلم «ساکن طبقه وسط» به کارگردانی شهاب حسینی ظاهر شده بود. او در فیلم «سال های عاشقی» محسن ربیعی نیز بازی می کند.

مرتضی عقیلی

مرتضی عقیلی (زادهٔ ۲۱ شهریور ۱۳۲۰ در تهران) از بازیگران ایرانی شبکه جم و کارگردان ایرانی است.

مرتضی عقیلی، بازیگر و کارگردان قدیمی ایران، در سال ۱۳۲۰ در تهران به دنیا آمد. فعالیت هنری را در سال ۱۳۴۱ با بازی در نمایش‌های گروه تئاتر شاهین سرکیسیان آغاز کرد. وی سینمای حرفه‌ای را در سال ۱۳۵۰ با بازی در فیلم کاکو به کارگردانی شاپور قریب تجربه کرد. مرتضی عقیلی بعد از انقلاب ۱۳۵۷ از ایران خارج شد و هم‌اکنون ساکن شهر لس آنجلس ایالات متحده آمریکا است و در برخی از سریال‌های شبکهٔ جم هم ایفای نقش می‌کند.

مرتضی عقیلی از بازیگران ایرانی شبکه جم

رابعه اسکویی

رابعه اسکویی از بازیگران ایرانی شبکه جم (زاده ۱ مهر ۱۳۴۵ در تهران) اهل ایران است.

وی دوره بازیگری را زیر نظر حمید سمندریان گذرانده‌است. او مدتی در شبکه جم تی‌وی فعالیت داشته‌است.

در ۱۳ دی ۱۳۹۴ و به دنبال آن که چکامه چمن‌ماه، صدف طاهریان و مانی کسراییان به شبکه ماهواره‌ای جم تی وی پیوستند، خبر مهاجرت رابعه اسکویی از ایران برای پیوستن به این شبکه ماهواره‌ای برای بازی در یک فیلم ویدئویی منتشر گردید. اسکویی نوروز ۱۳۹۵ در گفتگویی با ویژه‌برنامه نوروزی جم تی‌وی از انگیزه‌هایش برای مهاجرت سخن گفت.

رابعه اسکویی از بازیگران ایرانی شبکه جم

رابعه اسکویی در فیلم تلویزیونی «پیاده روهای خالی» به کارگردانی مهدی مظلومی در نقش زنی که قدرت تکلم خود را از دست داده بود بازی کرد. این نخستین حضور او در یکی از محصولات شبکه جم بعد از خروج از ایران بود.

اسکویی که اتفاقا از بازیگران مکمل پرکار ایران محسوب می شد، کارنامه ای شامل بیش از 20 فیلم سینمایی و نزدیک 10 سریال را طی 17 سال فعالیت داشت. «سگ کشی»، «پوپک و مش ماشاالله »، «میزاک»، «شیرتوشیر»و … در رزومه او دیده می شود.

او در سال های اخیر در فیلم هایی که برای شبکه نمایش خانگی تولید می شد، حضوری پررنگ داشت. از جمله آخرین کارهای او در سینمای ایران می توان به «نیمه شب اتفاق افتاد» به کارگردانی تینا پاکروان و «یحیی سکوت نکرد» ساخته کاوه ابراهیم پور اشاره کرد. او فیلم «تمام من» را نیز در شبکه جم بازی کرده است.او در حال حاضر به ایران بازگشته است و در سینمای ایران فعالیت میکند.

بنیامین احمدی

حضور یکی از بازیگران فیلم سینمایی «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در شبکه جم نیز از دیگر اخباری بود که در رسانه ها به صورت گسترده مورد توجه قرار گرفت.بنیامین احمدی هم از بازیگران ایرانی شبکه جم است.

این بار نام بنیامین احمدی به میان آمده بود؛ بازیگری که در فیلم سینمایی «چ» با حاتمی کیا همکاری کرده بود و حالا برای آنکه مقابل دوربین مظلومی قرار بگیرد و با چکامه چمن ماه و رابعه اسکویی همبازی شود به ترکیه رفته بود. او در فیلم تلویزیونی «پیاده روهای خالی» نقش آفرینی کرد و از بازیگران «ماگنولیا» ست.

بنیامین احمدی از بازیگران ایرانی شبکه جم

رامسین کبریتی

رامسین کبریتی از بازیگران ایرانی شبکه جم (زادهٔ ۲۶ اردیبهشت ۱۳۴۸ در تهران) است.

اولین سریال که او با آن دیده شد، شاید سریال ولایت عشق را بتوان نام برد، در مدار صفر درجه هم حضور موفقی داشت، اما اصلی‌ترین سریالی که باعث دیده شدنش شد سریال ستایش بود. تحصیلات عالیه در رشته بازیگری دارد و به گفته خودش شغلش بازیگری است و به خاطر همین از ابتدا کارش را با عشق شروع می‌کند و هنوز هم عاشق بازیگری است و برای ایفای یک نقش استرس خاص خودش را دارد.

رامسین کبریتی از بازیگران ایرانی شبکه جم

رامسین کبریتی از بازیگران ایرانی شبکه جم

رامسین کبریتی که در سال های اخیر به واسطه بازی در مجموعه تلویزیونی «ستایش» بیشتر شناخته شد، یکی دیگر از بازیگرانی بود که راهی شبکه جم شد. «ولایت عشق»، «تنهاترین سردار»، «شب دهم» و «مدار صفر درجه» از دیگر سریال هایی بودند که کبریتی در آن ها نقشی ایفا کرده بود. این بازیگر اواخر دهه 70 و به واسطه بازی در فیلم هایی که محبوب جوانان آن سال ها بود چون «شب های تهران»، «پس کوچه های شمرون» و «آواز قو» وارد سینما شد.

مدتی بعد از خروج کبریتی از کشور، فریبا نادری همبازی او در سریال «ستایش» اعلام کرد کبریتی به دلیل مشکلات مالی و نبود درآمد برای بازیگران در ایران، کشور را ترک کرده است. کبریتی در «ملاقات در مه» به کارگردانی احمد گرشاسبی بازی کرده است.

بهارک صالح نیا

بهارک صالح‌نیا (زادهٔ ۱۳۶۴)از بازیگران ایرانی شبکه جم است. وی در حال حاضر در شبکه جم در ترکیه مشغول به کار است

در ادامه جریان خروج بازیگران از ایران، یکی از بازیگران «یتیم خانه ایران» تازه ترین ساخته ابوالقاسم طالبی هم راهی ترکیه شد. بهارک صالح نیا که بعد از رسیدن به ترکیه خود را استعداد کشف نشده ای در ایران نامید، دلیل این سفر را رسیدن به رویاهای خود عنوان کرد؛ رویاهایی که رسیدن به آن ها حق مسلم اوست. شاید بازی در «ماگنولیا» و «شهرقشنگ» به کارگردانی مهدی مظلومی و «اتوپیا» او را به این حق رسانده باشد.

بهارک صالح نیا بازیگر زن ایرانی که ماه هاست کشف حجاب کرده و در ترکیه مشغول بازی در سریال های شبکه جم است؛ در اقدامی عجیب از بازیگران محجبه داخل ایران خواست که قدر حجابشان را بدانند.صالح نیا در صفحه اینستاگرام خود با انتشار عکسی باحجاب از خودش نوشت: قبلنها که هنوز مزین به روسری مقدس بودم زندگی یک جور دیگر بود.یادمه سر کار همیشه یکی از عذاب های عالم، تار مو و مچ بند و لباس گشاد و مقنعه حجاب و دیگر موانع بود! فکر می کردیم خارجی ها که درگیر این چیزها نیستند چقدر راحتند و می توانند مانور بدهند.

بهارک صالح‌نیا از بازیگران ایرانی شبکه جم

خلاصه ایام گذشت و ما هم کشف کردیم گویا… اما خانمها، همکاران محترم، عزیزان دل؛ قدر این چادر و مقنعه رو حداقل توی مدیوم سینما و تلویزیون ایران بدونید.نمی دونید بعدِ حذفش، تازه چه چیزهایی برای عدم تمرکز کشف میشه! وای چاق نباشم، زیادی لاغر نباشم، غبغبم، شکمم، موهام فره، صافه، کم پشته؟…

و دیگه خودتون تا آخرشو برید.تیکه شنیدن از تماشاگران و دوستان همیشه در صحنه هم که دیگه نگو… حتی در مورد لاک ناخن هم استرس داری که خوششون نیاد!

در حالی که صالح نیا در مسیر رویاهای خود قدم برمی داشت در این سو طالبی تصمیم گرفت نقش مربوط به او را از فیلم خود حذف کند. این بازیگر همچنین در نقشی فرعی در فیلم «محمدرسول الله» مجید مجیدی هم نقش آفرینی کرده بود. او بازیگری را به واسطه همکاری با مهدی فخیم زاه در سریال «بی صدا فریاد کن» در سال 1385 آغاز کرده بود.

 تیپ مشکی بهارک صالح نیا از بازیگران ایرانی شبکه جم

هرمز سیرتی

هرمز سیرتی از بازیگران ایرانی شبکه جم متولد (۱۳۱۹ در بابل) است.
در حالی جمعیت بازیگران مهاجر ایرانی به ترکیه اغلب جوانان هستند، اما در میان آنان می توان به بازیگری چون هرمز سیرتی هم برخورد که در آستانه 77 سالگی ایران را ترک کرده است.

در سال ۱۳۱۹ در شهر بابل متولد شد. از دهه چهل کار خود را آغاز کرده بود و بعدتر در کنار بازیگری در سینما و تلویزیون به بازیگری در رادیو هم پرداخت آغاز کار او در سینما از سال ۱۳۶۵ با «هشت و نیم شب» کاری از «اسماعیل رحیم زاده» بود. وی همچنان در تلاش بود تا بتواند همه عرصه‌های هنری را به نوعی تجربه کند و سال ۱۳۷۵ با همین هدف وارد رادیو شد تا بتواند به نوعی بازیگری رادیو را هم تجربه کند

او از سال 1338 کار هنری خود را آغاز کرده بود و سال 1340 به استخدام وزارت ارشاد درآمده بود. از جمله مجموعه های تلویزیونی که با بازی او روی آنتن رفته اند می توان به «باغ گیلاس» و «سمک عیار»، «رنج و سرمستی» و فیلم های «سازمان4»، «قانون» و «نقش عشق» اشاره کرد. او بعد از ترک ایران در سریال «شهر قشنگ» به کارگردانی مظلومی مقابل دوربین رفت.محمد نجفی(بازیگر فیلم 4باندی به کارگردانی محمدجعفر باقری نیا) نیز در «شهر قشنگ» حضور دارد.

هرمز سیرتی از بازیگران ایرانی شبکه جم

بهناز سلیمانی

بهناز سلیمانی از بازیگران ایرانی شبکه جم پیش از آنکه به شبکه جم بپیوندد ایران را ترک کرده بود. او در حالی که مدتی در خارج از کشور به سر می برد تصمیم گرفت با این شبکه وارد همکاری شود و در در «روزی روزگاری آنتالیا» به کارگردانی آتیلا پاک نهاد مقابل دوربین برود.

بهناز سلیمانی از بازیگران زن ایرانی شبکه جم

پردیس افکاری

پردیس افکاری (۶ اردیبهشت ۱۳۴۷ در تهران)از بازیگران ایرانی شبکه جم است.

او تحصیلات خود را تا مقطع کارشناسی رشته بازیگری و کارگردانی ادامه داد. او در سن ۱۶ سالگی به مدرسه هنرپیشگی آناهیتا راه یافت و دوره دو ساله بازیگری را در آن مرکز گذراند. پس از آن فعالیت هنری خود را ابتدا در عرصه تئاتر و پس از آن در سینما و تلویزیون شروع کرد. او در مدت حضور خود در تلویزیون علاوه بر بازی در سریال‌های «فکر پلید» و «طریق عشق»، در برنامه‌های عروسکی «بزبز قندی» و «هادی و هدی» به عنوان بازیگر عروسکی نیز به فعالیت پرداخت.
پردیس افکاری از تئاتر وارد سینما و تلویزیون شده بود و در سال های اخیر در فیلم هایی «شیرین قناری بود» و «گیرنده» ایفای نقش کرده بود. مسیر بازیگری افکاری در سینما با افت و خیزهایی همراه بود، از جمله اینکه او به مدت 14 سال از سال 1374 تا 1388 در هیچ فیلمی حاضر نشد.

 پردیس افکاری از بازیگران ایرانی شبکه جم

نتیجه این شرایط نیز خروج او از ایران و پیوستن به شبکه جم بود. «در مسیر زاینده رود»، «فکر پلید» و «پنج کیلومتر تا بهشت» از سریال هایی بودند که او در آن ها بازی کرده بود. «شهر قشنگ» به کارگرانی مظلومی از کارهایی است که گفته می شود افکاری در آن حضور دارد.

ساناز زرین مهر

چندی پیش خبرهایی درباره پیوستن ساناز زرین مهر بازیگر مجموعه تلویزیونی «ساختمان پزشکان» به شبکه جم انتشار پیدا کرد. آنچه که شایعه حضور او در این شبکه را جدی تر جلوه داد عکس مشترکی بود که از او در کنار مانی کسرائیان در فیلم «سال های عاشقی» محسن ربیعی انتشار یافت.

به این ترتیب او را هم می توان در جمع بازیگرانی قرار داد که ایران را به مقصد ترکیه ترک کرده اند و از بازیگران ایرانی شبکه ی جم است. بازی در سریال «ساختمان 85» به کارگردانی مهدی فخیم زاده نخستین کار تصویری زرین مهر محسوب می شود. سریال «تلاقی» عباس رافعی، سریال «هشت بهشت» به کارگردانی حسین تبریزی و سعید عالم زاده، فیلم های «فرشتگان قصاب» سهیل سلیمی، «فرزند چهارم» وحید موساییان و مجموعه «ساخت ایران» به کارگردانی محمدحسین لطیفی از دیگر کارهای این بازیگر محسوب می شوند.

ساناز زرین مهر از بازیگران ایرانی شبکه جم

ملیسا مهربان

ملیسا مهربان (۲۵ سپتامبر ۱۹۸۴)از بازیگران ایرانی شبکه جم ، متولد کشور دانمارک می‌باشد. وی فارغ‌التحصیل رشته هنرهای نمایشی از دانشگاه کپنهاگ دانمارک است. فیلم سینمایی «شکار روباه» نخستین تجربهٔ بازیگری او در سینمای ایران است. ملیسا مهربان جایزهٔ بهترین بازیگر زن از دوازدهمین جشنوارهٔ فیلم‌های پلیسی مسکو و جایزه جشنواره امی از کشور آمریکا برای بازی در سریال «محافظ» را در کارنامه دارد. وی در سال ۱۳۹۵ از ایران برای همیشه به ترکیه مهاجرت کرد و در شبکه تلویزیونی جم مشغول به کار شد. بازی در «ماگنولیا» را می‌توان نخستین حضور او در مقابل دوربین خارج از کشور محسوب کرد. همچنین او در «سیندخت» هم بازی می‌کند.

ملیسا مهربان هم از بازیگرانی است که با وجود بازی در فیلم هایی چون «بشارت به یک شهروند هزاره سوم»،«آدم باش» و «شکار روباه» تصمیم گرفت ایران را به مقصد ترکیه ترک کند. او هم در جمع بازیگران ایرانی که به شبکه جم پیوسته اند ظاهر شده است. بازی در «ماگنولیا» را می توان نخستین حضور او در مقابل دوربین خارج از کشور محسوب کرد. او در «سیندخت» هم بازی می کند.

ملیسا مهربان از بازیگران ایرانی شبکه جم

سپیده ذاکری

از سپیده ذاکری به عنوان بازیگر سریال «روزگار قریب» یاد می شود، بازیگری که در این مجموعه نقش دختر دکتر قریب را بازی کرده بود. حالا ذاکری هم در جمع مهاجران قرار گرفته است و از بازیگران ایرانی شبکه جم است و گویا قصد دارد در «سال های عاشقی» به کارگردانی محسن ربیعی بازی کند.

سپیده ذاکری از بازیگران ایرانی شبکه جم

آن طور که در رسانه ها اعلام شده «سال های عاشقی» درباره زندگی ورزشکار جوانی است که به دلایلی به زندان افتاده و به اعدام محکوم می شود و همسرش از او جدا شده و به ترکیه مهاجرت کرده و با مرد ثروتمندی ازدواج می کند.میثم لهاک (بازیگر فیلم های بازگشت و رازهای یک خانه) و پوریا ایرایی (بازیگر سریال در حاشیه) از دیگر بازیگران مهاجرت کرده هستند که در «سال های عاشقی» حضور دارند.

سارا باهنر

سارا باهنر (۱۹ شهریور۱۳۶۳)از بازیگران ایرانی شبکه جم است.او در حال حاضر در شبکه شبکه جم ترکیه فعالیت می‌کند. وی دارای مدرک لیسانس بازیگری است. او در مجموعه تلویزیونی زمانه، فیلم سینمایی شکاف در ایران بازی کرده‌است. در شبکهٔ جم نیز در فیلم «ملاقات در مه» ایفای نقش کرده‌است.

سارا باهنر از بازیگران ایرانی شبکه جم

مانی کسراییان

مانی کسراییان (زادهٔ ۱۳۵۵) از بازیگران ایرانی شبکه جم است.

مانی کسرائیان در سال ۱۳۵۵ در شیراز به دنیا آمد. او پس از ترک ایران، به همراه چند تن از بازیگران سینما و تلویزیون ایران به بخش تولید فیلم و سریال شبکه ماهواره‌ای جم پیوست. وی در حال حاضر در استانبول زندگی و فعالیت می‌کند. کسرائیان در پاییز ۱۳۹۷ در خلال برنامه بچه‌های رنگین کمان از تلویزیون ایران اینترنشنال اعلام کرد که همجنسگراست. او پیشتر در فیلم جایی دیگر (۱۳۸۱) نیز نقش یک دگرباش تراجنسی را بازی کرده‌بود

مانی کسراییان از بازیگران ایرانی شبکه جم

کسرا رئوفی

کسرا رئوفی از بازیگران ایرانی شبکه جم متولد 21 خرداد 1356 در تهران، است.

فارغ التحصیل لیسانس رشته گرافیک از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران مرکز است او اصالتا آذری است و از موسیقی های در ریتم داریوش و ابی بسیار لذت می برد

من با مهران غفوریان هم دانشگاهی بودم و همین اتفاق زمینه همکاری من با مجموعه «زیر آسمان شهر» را فراهم کرد او نیز در رشته نقاشی تحصیل میکرد و این تشابه رشته تحصیلی باعث آشنایی ما شد

هیچ وقت فراموش نمی کنم، نخستین تجربه من در آن کار با استاد «کیومرث ملک مطیعی» بود. بازی کنار آن مرد بزرگ و استفاده از تجربهی ایشان، خیلی به کیفیت ایفای نقش من در آن سریال کمک کرد

کسری رئوفی از بازیگران ایرانی شبکه جم
کسری رئوفی که این روزها به عنوان بازیگر سریال «کالری ممنوع» و «شهرقشنگ» با شبکه جم همکاری می کند پیش از این به عنوان یکی از بازیگران مهمان در سریال تلویزیونی «زیر آسمان شهر2» مقابل دوربین رفته بود.

محسن شادی بخش

محسن شادی بخش که به عنوان طراح گریم در ایران فعالیت داشت بعد از حضور در شبکه جم مقابل دوربین هم رفته است. او در ایران به عنوان یکی از اعضای گروه گریم در مجموعه هایی چون «مختارنامه» ، «ستایش» و «به کجا چنین شتابان» و فیلم سینمایی «صندلی خالی» فعالیت داشت. او بعد از حضور در شبکه جم علاوه بر ادامه کار گریم در سریال «کالری ممنوع» بازی کرده است و نام او در میان بازیگران ایرانی شبکه جم می آید.

محسن شادی بخش از بازیگران ایرانی شبکه جم

تصاویری از دیگر بازیگران ایرانی شبکه جم

 

پردیس شهرابی از بازیگران ایرانی شبکه جم

پردیس شهرابی از بازیگران ایرانی شبکه جم

مهران موذنی از بازیگران ایرانی شبکه جم

مهران موذنی از بازیگران ایرانی شبکه جم

شیدا مرادی از بازیگران ایرانی شبکه جم

شیدا مرادی از بازیگران ایرانی شبکه جم

پریسا وظیفه دوست از بازیگران ایرانی شبکه جم

پریسا وظیفه دوست از بازیگران ایرانی شبکه جم

ارژنگ درژند از بازیگران ایرانی شبکه جم

ارژنگ درژند از بازیگران ایرانی شبکه جم

مهسا مجرد از بازیگران ایرانی شبکه جم

مهسا مجرد از بازیگران ایرانی شبکه جم

کدام بازیگرانی که به شبکه”جم” رفته بودند،برگشته اند؟

رابعه اسکویی از ترکیه و شبکه «جم» برگشت و با انتشار عکس و متنی در اینستاگرام این بازگشت را اعلام کرد.برگشت این بازیگر با واکنش‌های زیادی در فضای مجازی روبه رو شد.همکارانش و دیگر بازیگران و کارگردانانی به او خوش‌آمد گفتند و با این روش ضمن حمایت از او بخشی از مسیر ادامه فعالیت‌هایش در داخل کشور را هموار کردند.

چند سال قبل که شبکه جم فعالیت‌هایش را گسترش داد و شروع به جذب بازیگران و کارگردانان ایرانی کرد، سرابی شکل گرفت که خیلی‌ها را به خود جذب کرد.پول، شهرت، زندگی در رفاه کامل و پلی که هنرمندان ایرانی را به آن‌طرف مرزها و به دنیای فرهنگ و هنر اروپا و آمریکا وصل خواهد کرد.خیلی‌ها با این رویا راهی جم شدند که چند ماه بعد مقابل دوربین کارگردانان هالیوود قرار می‌گیرند و فریاد می‌زنند: سینما سلام…اما واقعیت جم خیلی زود خود را نشان داد؛ تلخ و شکننده ! آنهایی که رفتند خیلی زود شکستند؛ غرور ، اعتبار و حرمتی که بین مردم کسب کرده بودند از دست رفت .انگار بعد از ورود به جم سطل آب یخی رویشان خالی شد و آنها از خواب پریدند و واقعیت را مقابل خود دیدند.

واقعیتی که نرم نرم خود را عیان می‌کرد.بازیگران باید در کارهایی بسیار سطحی بازی می‌کردند، آثاری که نه تنها از نظر محتوایی پوچ و خالی بود بلکه هیچ زیباشناسی بصری نداشت که اثری قابل توجه در کارنامه آنها باشد.قرار بود در طول کار در هتل‌های گران‌قیمت اقامت کنند و دستمزدهای نجومی بگیرند اما به مرور معلوم شد که باید در خانه‌هایی با کمترین امکانات زندگی کنند و دستمزد‌ها کم و کمتر شد و به مرور اصلا پرداخت نشد.جم شد جهنمی که روح و روان بازیگران و کارگردانان را می‌سوزاند، آنها یا باید می‌ماندند و به هر جور رفتار غیرانسانی و زشت تن می‌دادند و یا بازمی‌گشتند؛ شاید دنیای فرهنگ و هنر ایران دوباره آنها را بپذیرد! که اگر نپذیرد یعنی همه عمر خود را یکجا آتش زده‌اند،اما شرایط کار در جم آنقدر سخت بود که خیلی‌ها ترجیح دادند برگردند.

بازیگران ایرانی شبکه جم

آغاز بازگشت‌ها

هرمز سیرتی، یکی از بازیگرانی بود که به دلیل سخیف‌ بودن آثار تولیدی جم تصمیم به بازگشت گرفت.او بعد از بازگشت با رسانه‌های مختلف از جمله روزنامه جام جم صحبت کرد و به اصطلاح همه چیز را روی دایره ریخت! افشاگری او درباره جم و این‌که مطبوعات و رسانه‌ها از او حمایت کردند باعث شد که دیگران هم قوت قلب پیدا کنند و تصمیم به بازگشت بگیرند.

زمانی که خبر رسید سعید ابراهیمی‌فر که در کارنامه خود ساخت فیلمی مانند نار و نی را دارد برای همکاری به شبکه جم به ترکیه رفته است، خیلی‌‌ها تعجب کردند؛ مگر می‌شود کارگردانی کار بلد که آثار خاص می‌سازد بتواند با جم همکاری کند.اما او هم برگشت! هر چند پیر و شکسته! او که در همه سال‌های فعالیت‌اش در ایران پرستیژ خاص خود را داشت و عینکی تیره و گرد بر چشم می‌گذاشت و شیک می‌پوشید و با طمانینه حرف می‌زد، بعد از بازگشت از جم انگار که فروریخته بود اما خیلی زود توانست دوباره کارش را شروع کند.

توقف در میانه راه !

رامسین کبریتی یکی دیگر از بازیگرانی بود که برای کار به ترکیه و شبکه جم رفت.او که بیکاری را دلیل پیوستنش به این شبکه اعلام کرده بود خیلی زود اعلام کرد که فریب خورده و شرایط بسیار بد است.خیلی از همکارانش از جمله حسام نواب‌صفوی با انتشار پست‌هایی در اینستاگرام از او خواستند که برگردد.اما او هنوز میان برگشت و ماندن در سراب مردد است.

مهدی مظلومی یکی دیگر از کارگردانانی است که با رفتن به جم تقریبا همه بلیط‌های خوبی را که در همه این‌سالها جمع کرده بود سوزاند ! او که با ساخت سریال بدون شرح به شهرت رسیده بود در ادامه کارهایش هرچند، آثار دیگری هم ساخت اما نتوانست موفقیت بدون شرح را تکرار کند. واقعیت این است که او به مرور خلاقیتش در ساخت آثار کمدی که تخصص‌اش بود را از دست داد و نتوانست مردم را مثل سابق جذب کند او بیکاری را بهانه کرد و راهی جم شد و اتفاقا همین کارگردان بود که خیلی از بازیگران را تشویق به همکاری با جم کرد.اما مظلومی هم بعد از ساخت چند سریال بسیار نازل برای این شبکه از همکاری با جم ابراز نارضایتی کرد و جم به او نیز خیانت کرد.

بازگشت به امنیت

بازیگران زن اما ماجرایشان سوای بازیگران مرد است.رفتن آنها شاید به همان روشی باشد که بازیگران مرد می‌روند اما برگشتشان شاید با اما و اگرهای بیشتری روبه رو باشد.رابعه اسکویی که اکنون برگشته یکی از بازیگرانی است که طبق شنیده‌ها شبکه جم بیشترین ظلم را به او کرده است.جم او را به سراب خود دعوت کرد اما حتی یک نقش متوسط هم به او نداد.اسکویی حدود دو سال شرایط بسیار بدی را در کشوری غریب تجربه کرد و حالا برگشته و به دامان حضرت معصومه (س) پناه برده و در اینستاگرامش نوشته: «من برگشتم… ایرانم… اومدم… اینجام، همین‌جا… یه وقتایی یه چیزایی هست که گفتنش محاله، نه که نخوای بگی، نه.. می‌خوای… حتی واژه هم براش داری… ولی نمی‌شه، به زبون میاد، ولی به گوش هیچ کس نمیاد… دلتنگی، خونه، دوست، فامیل، رفیق، صدا، هوا، خاک… خاک… خاک… وطن…!

من اینجام، تهرانم… برگشتم به عشق این خاک، به عشق مردم… رفتم به خیال هوای تازه و روزای بهتر، رفتم که نباشم… که زندگی کنم… دیدم، اما نمی‌شه…خدایا به‌خاطر راهی که پیش پام گذاشتی تا برگردم، آدمایی که منو درک کنن، کمک کنن اینجا باشم ازت سپاسگزارم… الهی قربونت برم… خداوند بخشنده‌ مهربان… شیشه را در بغل سنگ‌سپردم به خودت… دستم به دعا و چشمم پره اشک… خدایا دوستت دارم… سلام ایران من. سلام مردم من… سلام زندگی…»

پردیس افکاری دیگر بازیگر زن ایرانی بود که به جم پیوست اما خیلی زود ابراز پشیمانی کرد.افکاری که بازی در آثاری چون گزل، دخترک کنار مرداب، برخورد، کیفر، شور شیرین، در مسیرزاینده رود و … را دارد، می‌توانست در ایران بماند و کارنامه خود را درخشان‌تر کند.شاید فقط کمی صبر لازم بود !‌ اما او و همسرش بعد از ناامیدی از جم از کمیساریای عالی سازمان ملل در ترکیه پناهندگی گرفته‌اند که شرایط طاقت‌فرسایی دارد و معلوم نیست، تا کی بتوانند دوام بیاورند.

آنطور که از اخبار و شواهد برمی‌آید چکامه چمن ماه ، بهارک صالح‌نیا، بهنار سلیمانی و… نیز اصلا شرایط خوبی در ترکیه ندارند و تقریبا جم با آنها قطع همکاری کرده است.هنرمندان بزرگ هیچوقت مهاجرت نمی‌کنند چون می‌دانند که در وطن و کشور خود ارج و قرب دارند و خارج از این مرز و بوم نه کسی آنها را می‌شناسد و نه کسی برای هنر آنها ارزشی قائل است.برای همین است که حتی اگر شرایط کاری و زندگی برای دوره‌ای سخت شود آنها دوام می‌آورند چون می‌دانند بعد از هر سختی، آسانی است.

آنهایی که رفته‌اند و برگشته‌اند دوره تلخی را سپری کرده‌ اند اما امیدوارند که به تدریج بتوانند خود را احیا کنند و کارشان را از سر بگیرند.برای همین است که اسکویی نوشته: برگشته تا پایش روی زمین باشد و با احساس امنیت زندگی کند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

بازیگر ۳۶۰

آخرین اخبار بازیگران زن و مرد سینمای ایران و جهان، عکس های جدید سلبریتی ها، عکس های بازیگران قدیمی و بیوگرافی بازیگران را در بازیگر ۳۶۰ دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا