اخبار بازیگرانبازیگران ایرانیبازیگران مرد
موضوعات داغ

اعتراض سید جواد هاشمی به واکنش های زخم کاری

افتتاح حساب در ترکیهخدمات سئو پلکانیکاشت ابرو
اعتراض سید جواد هاشمی مي‌گويد سال‌ها ايفاي نقش در فيلم‌هاي دفاع مقدس و بازي در نقش شهدا باعث شده است تا برخي از او انتظاراتي عجيب و غريب داشته باشند.

اعتراض سید جواد هاشمی

سید جواد هاشمی استخر

اين بازيگر سينما و تلويزيون درباره سکانس حاشيه ساز سريال «زخم کاري» که مدتي پيش باعث شد برخي با او شوخي کرده و برخي او را به باد انتقاد بگيرند، عنوان کرد:

اتفاقاتي که در مورد سکانس سريال «زخم کاري» که من بازي کرده بودم افتاد، خيلي طبيعي به نظر نمي‌رسد، اما دو وجه کاملا متضاد دارد؛ يکي کاملا شوخيِ شوخي است و يکي ديگر کاملا جديِ جدي است. وجه شوخي‌اش اتفاقا من را نه تنها آزرده نکرد بلکه خيلي هم خوشحال شدم.

اما وجه جدي‌اش خيلي تعجب برانگيز است؛ از اين جهت که خلاف شرع و خلاف قانوني صورت نگرفته است، اما انتظار برخي مردم از سيدجواد هاشمي در سينماي ايران، انتظار عجيب و غريبي است که به خاطر چندين سال بازي بنده در نقش‌هاي مختلف شهدا و فيلم‌هاي دفاع مقدس، شکل گرفته است.

شکي ندارم که بايد اين تابو شکسته شود. من ادعا نمي‌کنم که بازيگرم بلکه بيشتر به کارگرداني و نويسندگي علاقه‌مندم و همين طور تهيه فيلم‌هاي کودک و نوجوان؛ اما همان قدر که ادعا مي‌کنم يک آدم مذهبي هستم، تلاش مي‌کنم که چهارچوب‌هاي نظام مند شرعي را دچار خدشه نکنم.

گاهي در عرف اتفاقاتي براي من مي‌افتد که اين اتفاقات دور از عقل و منطق است و من بايد اين‌ها را به عنوان تابو بشکنم و اين کار را خواهم کرد. البته گاهي چيزهايي هم هست که در شأن من نيست، مثل تبليغاتي که درمورد خريد خانه در دبي کرده بودم که آن کار اشتباه بود و بابتش عذرخواهي هم کردم و با شهامت هم عذرخواهي کردم.

اعتراض سید جواد هاشمی

  بیشتر بخوانید: کدام بازیگران ایرانی مبتلا به کرونا شده اند؟

اعتراض سید جواد هاشمی استخر

نخستین صحنه ها از حضور سیدجواد هاشمی در سریال «زخم کاری» در حالی این روزها حاشیه ساز شده که خود این بازیگر معتقد است، «قربانی عرف غلط جامعه شده‌ است» و قصد هنجارشکنی ندارد.

به گزارش ایسنا، چند روزی می‌شود که پوشش سیدجواد هاشمی در یک سریال شبکه نمایش خانگی، نقل فضای مجازی شده و پلان های او در سریال محمدحسین مهدویان، گاه به قصد شوخی و گاه برای انتقاد و سرزنش، بازنشر داده می‌شود.

تنها یک قسمت از حضور هاشمی در سریال «زخم کاری» می گذرد اما به نظر می رسد در این سریال نقش متفاوتی را ایفا کرده و از آن قالب همیشگی بازیگری‌اش خارج شده است. اما مساله ای که این روزها برایش حاشیه ساز شده، سکانسی در این سریال است که این بازیگر را در استخر و نیمه برهنه همراه با جواد عزتی نشان می دهد؛

پوششی که به فراخور قصه و صحنه ها، تاکنون برای برخی دیگر از بازیگران مرد سینما و حتی تلویزیون امری عادی تلقی شده، اما برای سیدجواد هاشمی، مرد همیشه مومن و انقلابی فیلم و سریال ها، حالا کمی گران تمام شده است.

او در اظهارنظری در پاسخ به واکنش ها، آنها را به دو دسته شوخی ها و نظرات مذهبیون تقسیم کرده و خطاب به دسته دوم گفته است که هم در استخر لخت می‌شود و هم در هیأت امام حسین (ع) به قصد سینه زدن.

از جمله شوخی‌هایی که با این سکانس و شخص سیدجواد هاشمی شد، شوخی هومن حاج عبداللهی ـ بازیگر سریال «پایتخت» ـ بود که هاشمی اینگونه عنوان کرده، خیلی ها مثل هومن حاج عبداللهی از او برای شوخی هایشان اجازه گرفته اند و خود او هم همراه با این شوخی ها خندیده است.

حاشیه های نحوه پوشش سیدجواد هاشمی در قسمت جدید «زخم کاری»، این روزها حتی شائبه ممنوع التصویری این بازیگر را هم ایجاد کرد؛ خصوصا وقتی که قرار بود یک برنامه تلویزیونی مذهبی با حضور او دوشنبه ـ اول شهریور ماه ـ به روی آنتن شبکه دو سیما برود، اما پخش به تاخیر افتاد. هرچند روابط عمومی برنامه ضمن رد این خبر، پخش را به دو روز بعد، یعنی چهارشنبه ـ سوم شهریور ماه ـ موکول دانست.

البته حاشیه های سیدجواد هاشمی، به این صحنه و «زخم کاری» محدود نمی شود. این بازیگر بهمن ماه سال گذشته هم وقتی مقابل دوربین یک شرکت اماراتی قرار گرفت تا خرید خانه در شهر دبی را تبلیغ کند، خبرساز شد.

هاشمی در این تبلیغ کوتاه خطاب به بیننده می گفت، «لایف استایل خانه های دبی با هیچ جای دنیا قابل مقایسه نیست!» و البته این ویدئو هم در آن زمان بازتاب وسیعی در شبکه‌های اجتماعی برای مرد همیشه سفید فیلم ها و سریال های ایرانی داشت.

هرچند پیشتر از آن حضور متفاوت هاشمی در برنامه «شام ایرانی» و در ادامه شرکت در مسابقه «مافیا» (خصوصا با پوشش متفاوت شرکت کنندگانش) حاکی از آن بود که این بازیگر تصمیمش را گرفته است که از کلیشه های رایج در نقش هایش کمی فاصله بگیرد و فضاهای جدید و نقش های خاکستری و حتی منفی را هم در عالم تصویر و نمایش تجربه کند.

ضمن اینکه باید به یاد داشت او در کنار بازی در سریال «زخم کاری»، در ماه های اخیر، فضای سریالی مانند «شهید باهنر» (راز ناتمام) را هم تجربه کرده است که در آن نقش «شهید محمدعلی رجایی» را ایفا می کند و می توان فضای این نقش را در امتداد کاراکترهای مرسوم این بازیگر دانست.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا