اخبار دیگران

با کمک طراحی داخلی به خلق فضاهای زیبا بپردازیم

طراحی داخلی به عنوان یک علم در کنار هنر، فضاهای داخلی را زیباتر و دلنشین تر می کند. کار طراحی داخلی خود را باید به دست افراد متخصص در این زمینه بسپارید.

طراحی داخلی در واقع یک علم است که در ارتباط مستقیم با معماری می باشد اما برخی از افراد آن را با دکوراسیون داخلی اشتباه می گیرند. یک طراح داخلی نه تنها نقشه کشی فضای مورد نظر را انجام می دهد، بلکه به زیباسازی آن نیز توجه کرده و فضایی با همخوانی کامل را ایجاد می نماید. برای انجام طراحی داخلی بهتر است از افراد متخصص در این زمینه و شرکت های طراحی داخلی کمک بگیریم.

طراحی داخلی

زمانی که می خواهیم طراحی داخلی را بهتر بشناسیم باید به ارتباط مستقیم آن با معماری اشاره داشته باشیم. در واقع طراحی داخلی را می توانیم نقشه کشی و همچنین ساخت و ساز فضاهای مختلف بدانیم که به دست انسان انجام می شود. از گذشته انسان ها همیشه سعی در زیباسازی محیط زندگی و اطراف خود داشته اند اما این کار به عنوان یک رشته تحصیلی و به طور رسمی یک رشته کاری بسیار جدید می باشد. شاید اگر بخواهیم این فن و یا به گونه ای دیگر این حرفه را تقسیم بندی کنیم، بتوانیم آن را به صورت مسکونی و غیر مسکونی، دسته بندی نماییم.

آشنایی با قوانین کلی طراحی داخلی از دیدگاه مهران طاهری 

همانطور که به آن اشاره شد، طراحی داخلی یکی از زیر مجموعه ها و شاخه های مرتبط با معماری است که با کمک آن به ساخت فضاهای مختلف و در واقع به فضاسازی می پردازیم به گونه ای که بین تک تک اجزا و عناصر یک ارتباط کلی وجود داشته باشد و ناهمخوانی در آنها دیده نشود.

از جمله این اجزا که باید هماهنگی میان آنها را حفظ کرد، می توان به عناصر و جنبه های مختلف سازه ای، محوطه سازی، جزییات داخلی و مبلمان و معماری و سایر عوامل اشاره داشت.

اما برای پیشرفت در این زمینه کاری باید به صورت گروهی عمل کرد زیرا با توجه به پیشرفت های مختلف تکنولوژی و ساخت در این دوران، یک طراح به تنهایی نمی تواند این هماهنگی میان اجزا را بدون سختی، ایجاد نماید. بنابراین برای بهتر و راحت تر انجام شدن کار برای طراحی داخلی، بهتر است که یک گروه متخصص در این زمینه که با هم همکاری داشته و هدف مشترکی دارند، در کنار یکدیگر عمل نمایند.

در یک پروژه، وظیفه تمرکز بر روی طراحی کلی بما بر عهده معمار بوده و در کنار او طراح داخلی به جنبه های دقیق داخلی و زیباشناسی و ویژگی های فضای مورد نظر می پردازد.

آیا می دانید طراحی داخلی مغازه باید چگونه باشد؟

آیا شما هم جزو افرادی هستید که قصد دارید طراحی دکوراسیون داخلی مغازه خود را تغییر دهید و نمی دانید باید از کجا شروع کنید.ابتدا برای جذب مشتری به داخل مغازه باید ویترین مغازه را به زیبایی طراحی کنید زیرا اولین جایی که چشم مشتری می بیند ویترین مغازه است که باید به گونه ای باشد که چشم بیننده به راحتی اجناس داخل ویترین را ببیند و خسته کننده نباشد و پس از آن که مشتری جذب ویترین مغازه بشود وارد مغازه نیز خواهد شد که در مرحله بعد طراحی مغازه دکوراسیون داخلی آن می باشد که باید به گونه ای باشد که اجناس روی قفسه ها شلوغ دیده نشود و به راحتی در دید و دسترس مشتری قرار بگرید و رنگ بندی داخلی مغازه به شکلی باشد که چشم بیننده را خسته نکند.یکی دیگر فاکتورهای مهم در طراحی داخلی مغازه مسیر رفت و آمد در مغازه می باشد که مشتری علاوه بر دید راحت بر اجناس مغازه به راحتی بتواند در مغازه رفت و آمد کند.

هنر در کنار طراحی

در شرکت های بزرگ معماری چندین طراح در کنار هم مشغول به فعالیت هستند و در شرکت های کوچک این کار را یک نفر بر عهده دارد. در کار طراحی داخلی برای طراح و میان طرح های وی هیچ مرزی مشخص نشده و او با کمک ذهن خلاق خود و بر اساس مکان مورد نظر طراحی خود را انجام می دهد. در واقع طراح داخلی قطعاتی را که در کار برای زیباسازی فضا به آن نیاز دارد و شاید در بازار سخت آنها را می توان یافت، طراحی می نماید. مانند یک میز و یا یک صندلی خاص که مختص فضای شما طراحی می گردد.

با وجود اینکه آموزش طراحی برای لوازم، وسایل و مکان های مختلف با یکدیگر تفاوت دارد، اما در نهایت کلیه فعالیت های مربوط به طراحی داخلی شبیه به هم بوده و شخص طراح می تواند به راحتی زمینه کاری خود را تغییر دهد.

برخی بر این اعتقاد هستند که این کار بیشتر از آن که هنری باشد، یک کار فنی است اما جالب است بدانید که می توان کار زیبای یک طراح را در نهایت به عنوان یک کار هنری دانست زیرا یک طراح نیز مانند یک هنرمند با تمام مسائل روانشناختی طرح خود درگیر می گردد و مانند یک هنرمند در کار ایده احساسی خود را بیان می کند.

زیباسازی فضا های مختلف با کمک شرکت مهران طاهری 

شما می توانید با استفاده از طراحی داخلی و با کمک یک طراح خبره، کلیه فضاهای خارجی و البته داخلی مکان مورد نظر خود را به یکی از بهترین و کارآمدترین فضاها تبدیل نمایید. در واقع یک طراح داخلی بهترین فرم را بر اساس شرایط موجود در نظر می گیرد و حتی در کنار معمار و در صورت نیاز به طور کلی فرم ها را بر هم ریخته و فضایی جدید را خلق می نماید.

در کنار این با کمک سلیقه و شناختی که از اشیاء و رنگ بندی ها و ساختار آنها دارد، به چیدمان و رنگ بندی و نورپردازی فضا پرداخته و بهترین حالت را در نظر می گیرد تا نتیجه کار فوق العاده باشد.

وظیفه یک شرکت طراح داخلی

برای انجام طراحی داخلی بهتر است که به یک شرکت با همین زمینه کاری که متشکل از یک یا چند طراح است، مراجعه نمایید. در برخی از مواقع شاهد آن هستیم که برخی از افراد که سلیقه کمی از ترکیب ها و لوازم و یا حتی هنر دارند، مدعی آن هستند که می توانند کار طراحی داخلی فضایی را بر عهده بگیرند اما در نهایت شاهد ناهماهنگی و ناهمخوانی آن فضا خواهیم بود و زمانی که در آن قرار می گیریم احساس آرامش لازم را نداریم.

بنابراین وظیفه یک شرکت طراحی خوب مانند شرکت مهران طاهری این است که با دیدن فضای مورد نظر شما، بهترین طرح را که مناسب آن است، پیاده سازی نماید. جالب است بدانید که طراحان خبره و یا شرکت های طراحی خاص، همیشه در پروژه های خود یک امضا مختص به خود دارند. یعنی در نهایت یک نقطه از کار را می توان به عنوان مشخصه ای از طرح مورد نظر در نظر داشت.

ویژگی های یک شرکت طراح داخلی از دیگاه مهران طاهری

یک شرکت داخلی خوب باید در قدم اول خط مشی درستی در کار داشته باشد و سپس از طراحان داخلی خبره در کنار معماران کمک بگیرد. زمانی که شخصی برای انجام پروژه ای به یک شرکت معماری و طراحی داخلی معتبر مانند گروه معماری مهران طاهری مراجعه می کند، در رابطه با خواست خود اطلاعاتی را در اختیار آنها قرار داده و این گروه با دیدن فضای مورد نظر به خلق فضایی جدید می پردازند.

گروه طراحی مشغول در شرکت مورد نظر مانند گروه طراحی مهران طاهری با داشتن اطلاعات لازم به طراحی و فضاسازی مشغول می شوند. در صورتی که نیاز به تغییرات اساسی و یا سازه ای باشد، طراحی های خود را با گروه معماری هماهنگ می کنند و پس از کار آنها، وارد عمل می شوند و در نتیجه فضایی فوق العاده، زیبا، ایده آل و لذت بخش را به شخص تحویل می دهند.

تفاوت میان دکوراسیون داخلی با طراحی داخلی در چیست؟

جالب است بدانید که این دو مقوله با یکدیگر تفاوت دارند هرچند که دائما آنها را به جای یکدیگر قرار می دهند. در رابطه با طراحی داخلی و طراح داخلی صحبت کردیم اما در رابطه با دکوراسیون داخلی باید بدانید که این کار به کمک دکوراتور انجام می شود و او بدون در نظر گرفتن محاسبات ریاضی و معماری، تنها به دکور کردن فضا با کمک رنگ ها، تابلوها، گلدان ها و … می پردازد.

در واقع شاید بتوانیم هر شخصی که فضای محل کار و یا منزل و یا هر فضای دیگری را با کمک این وسایل چیدمان کرده و از هنر و سلیقه خود کمک می گیرد را یک دکوراتور دانسته و کار او را دکوراسیون داخلی بنامیم.

آیا تفاوتی بین معماری داخلی و طراحی داخلی وجود دارد؟

برای اینکه بتوانیم درک صحیح تری از این تفاوت داشته باشیم باید در قدم اول تعریفی خلاصه و اجمالی از این دو موضوع را بدانیم.

یک فرد معمار باید با اصول تخصصی معماری و معماری داخلی آشنا بوده و بتواند با کمک درک درست خود از زیبایی شناسی فضایی را طراحی و خلق نماید که زیبا و دلنشین باشد و سلیقه مخاطب را نیز پاسخگو باشد و از همه مهمتر کارآمدی آن نیز مد نظر قرار گرفته باشد.

در صورتی که بخواهیم معنای طراحی داخلی را بهتر درک کنیم باید بگوییم که طراحی داخلی برنامه ریزی و نظارت بر کار طراحی و اجرای آن در فضایی مشخص می باشد که در کنار آن نباید از طراحی مبلمان غافل شد. به طور نرمال، طراحی داخلی، همانطور که از نام آن مشخص است، شامل فضای داخلی ساختمان می شود.

پس می بینیم که این دو کمی با یکدیگر تفاوت دارند اما پل ارتباطی میان این دو، معماری داخلی است که می تواند این دو را با یکدیگر ادغام کرده و به نتیجه مطلوب و نهایی دست یابد. برای آن که بتوانید تشخیص دهید که به کمک کدام یک برای کار خود نیاز دارید، باید اول به نیاز خود دقت کنید.

به طور مثال تغییراتی مانند اضافه کردن در و پنجره و یا برداشتن و اضافه کردن یک دیوار و کارهایی از این دست را باید به معمار داخلی بسپارید اما اگر نیازی به تغییر سازه ندارید و تنها در مبحث دکوراسیون و چیدمان داخلی به کمک احتیاج دارید، می توانید از طراح داخلی کمک بگیرید. پس می بینید که تفاوت آنها در نوع تغییرات است، یکی برای تغییرات کلی و دیگری تغییرات جزئی.

انجام طراحی برای فضاهای داخلی با کمک شرکت های متخصص در این زمینه

در صورتی که می خواهید تا فضایی دلنشین داشته باشید که در آن احساس راحتی و آرامش کنید و زمانی که در آن قرار می گیرید حس سنگینی نداشته باشید، باید کار طراحی مکان مورد نظر خود را به یک تیم حرفه ای و متخصص در این زمینه بسپارید.

افراد متخصص در هر شرکت طراحی داخلی با شناخت از علم روز و با کمک گرفتن از سلیقه و خواسته شما، بهترین طراحی و مناسب ترین آنها را برای شما خواهند داشت.

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا