افتتاح حساب در ترکیهخدمات سئو پلکانیکاشت ابرو
اخبار دیگران

ماشین فلزی دست ساز: ترند دکوری در دکوراسیون های مدرن

امروزه ماکت ماشین فلزی دست ساز یکی از ترندهای دکوراسیون می باشند و در انواع محیط ها مانند کافه، منزل، عکاسی، ویترین مغازه و …. استفاده می شوند. علاوه بر این انواع ماشین فلزی دکوری یک هدیه بسیار خاص و زیبا می باشد. که می توانید با آن عزیزان خود را سوپرایز کنید.

اگر شما نیز به خرید انواع ماکت ماشین فلزی علاقه مند هستید این مقاله به شما کمک خواهد کرد انتخاب خوبی داشته باشید. پس با همراه باشید.

ماکت ماشین فلزی دست ساز چیست؟

ماکت ماشین دست ساز، ماکت های فلزی هستند که با الهام از مدل های کلاسیک ماشین ساخته می شوند. جنس این ماکت ها از آلیاژهای فلزی مانند آهن و قلع ساخته می باشد. برای داشتن ظاهر کلاسیک و قدیمی ماکت ها تکنیک های کهنه کاری بر روی آن اجرا می شود.

از این ماکت ها عموما به عنوان یک وسیله دکوری خاص و جذاب استفاده در انواع دکوراسیون استفاده می شود.

چرا ماشین فلزی دکوری دست ساز؟

اگر در بین دکوری های مختلف یا گزینه های مختلف برای هدیه در جست و جو هستید ماکت ماشین فلزی گزینه بسیار مناسبی ست. این ماکت ها از فلز ساخته می شوند. به همین دلیل دارای دوام و ماندگاری بالا می باشند و در نتیجه ضربه و آلودگی های محیطی دچار آسیب زیادی نمی شوند. در نتیجه به عنوان یک وسیله دکوری عمری و ماندگار هستند.

ماکت ماشین فلزی، یک محصول دست ساز می باشد. و با توجه به فرآیندی که برای تولید آن ها استفاده می شود یونیک و منحصر به فرد هستند. در نتیجه نسبت به محصولات کارخانه ای و قالب گیری ارزش و زیبایی بالاتری دارند. هم چنین با توجه به دستساز بودن این محصولات، در طی سال ها ارزش افزوده پیدا کرده و قیمت آن به صورت تصاعدی افزایش پیدا می کند.

ماکت ماشین فلزی می تواند یک یادگاری عمری و دائمی باشد. پس در کنار تمامی مزایایی که در بالا گفتیم می تواند یک هدیه عالی و ماندگار باشد.

این نوع ماکت ها به دلیل ظاهر جذابی که دارند برای دیزاین انواع محیط ها مانند کافه، ویترین فروشگاه  و مغازه، منزل و … مناسب می باشد. کافی ست با کمی خلاقیت و ایجاد هارمونی در فضا، یک دکور خاص و زیبا داشته باشید.

خرید ماکت ماشین فلزی به چه کسانی توصیه می شود؟

  • کسانی به دنبال هدیه خاص و ماندگار هستند
  • کسانی که علاقه به داشتن کلکسیون و مجموعه های خاص به ویژه در زمینه ماشین دارند
  • مناسب نوجوانان و جوانان
  • برای کسانی که به ماشین های قدیمی و کلاسیک علاقه مند هستند
  • کسانی که به دنبال یک دکوری خاص و جذاب برای دکوراسیون هستند
  • مناسب برای جذاب کردن تم عکاسی، به ویژه عکاسی محصول و تبلیغاتی

انواع ماکت ماشین

اگر قصد خرید ماکت ماشین دارید بد نیست با انواع مختلف آن آشنا شوید. به طور کلی می توان ماشین های فلزی را بر اساس پارامترهای زیر تقسیم بندی و بررسی کرد:

بر اساس مدل ماشین ( ماکت ماشین می تواند نسخه کوچک شده ای از مدل های جدید و امروزی ماشین باشد؛ یا اینکه  از مدل های کلاسیک و نوستالژی الهام گرفته شده باشد)

بر اساس نوع ماشین ( مانند ماشین سواری، اتوبوس ، کامیون)

بر اساس تکنیک استفاده شده برای ساخت

بر اساس اندازه و مقیاس ماکت ماشین

 نکات مهم در خرید ماکت ماشین فلزی

با توجه به اینکه ماکت ماشین فلزی دست ساز، به یکی از دکوری های محبوب در انواع چیدمان تبدیل شده است، مدل های متنوعی از ماکت ها تهیه و به بازار عرضه شده است. در نتیجه طیف وسیعی از مدل های ماشین فلزی و قیمت آن وجود دارد. پس برای داشتن یک خرید سنجیده و اقتصادی بهتر است به نکات زیر توجه کنیم:

ابعاد و وزن ماشین

اگر ماکت ماشین فلزی مد نظر شما ابعاد مینیاتوری دارد هر چه سایز آن کوچک تر شود ارزش بالاتری پیدا می کند. این محصولات با توجه به پروسه ساخت و دست ساز بودنشان دشوارتر می باشند و به همین دلیل باید قیمت بالاتری نیز برای آن پرداخت کرد.

این در حالی ست که برای ماکت های بزرگ تر اوضاع متفاوت می باشد. اگر ماکت شما در حد ابعاد مینیاتوری نباشد آن گاه باید برای ماکت های بزرگتر بهای بیشتری نیز پرداخت کنید. در بین ماکت های با ابعاد یکسان، ماکت ماشین  که وزن بیشتری دارد بهتر است. زیرا نشان دهنده ضخیم بودن ورقه فلزی به کار رفته برای ساخت ماکت می باشد.

بد نیست بدانید که رایج ترین مقیاس های ماکت ماشین که تولید می باشند ابعاد 1:18، 1:12، 1:24، 1:43، 1:64 و 1:87 می باشند. برای درک این ابعاد در نظر بگیرید که مقیاس 1:24، نشان دهنده ابعادی 24 برابر کوچک تر از نمونه واقعی ست. برای مثال اگر طول ماشین واقعی 2 متر باشد ماکت مورد نظر طولی حدود 8 سانتی متر خواهد داشت.

کشور و برند تولید کننده ماکت ماشین

با توجه به اینکه ماکت ماشین مورد نظر تولید چه کشوری ست می تواند قیمت مختلفی داشته باشد. ماشین فلزی هایی که تحت نظر یک برند خاص و معتبر تولید می شوند عموما از کیفیت بالاتری ( از نظر جزئیات در نظر گرفته شده، رنگ آمیزی، مواد اولیه و.. ) برخوردار می باشند.

با این حال، بسیاری از هنرمندان مینیاتور کار وجود دارند که ماکت ماشین های موجود در بازار را خریداری کرده و با کمک ذوق و هنر خود، ظاهری جدید به آن می بخشند. این ماکت ها با توجه به تکنیک هنری مورد استفاده بسیار خاص و منحصر به فرد می باشند. و نسبت به نمونه های تولید شده توسط برندها ارزش بالاتری دارند.

نوع تکنیک استفاده شده در ماکت ماشین فلزی

به طور کلی دو نوع ماکت ماشین فلزی وجود دارد. ماکت ماشین هایی که نمونه ای از مدل های جدید و به روز هستند؛ و ماکت هایی که حالت کلاسیک دارند.

ماکت های ماشین جدید و مدرن، حالت نو و دست نخورده دارند. اما در ماکت های کلاسیک، علاوه بر اینکه مدل ماشین قدیمی می باشد؛ تکنیک رنگ ها نیز حالت کهنه کاری شده دارد. این نوع تکنیک استفاده شده در ساخت باعث می شود ظاهر کلاسیک و قدیمی گونه ماکت بیشتر نشان داده شود.

هر چه تکنیک مورد استفاده خاص تر و هنرمندانه تر باشد ماکت ماشین ساخته شده نیز منحصر به فرد تر و دارای ارزش بیشتری ست.

ماکت ماشین های مدل جدید بیشتر مناسب استفاده در کودکان و نوجوانان یا برای جمع آوری کلکسیون می باشد. اما اگر به دنبال یک ماکت جذاب برای دکوری و هدیه دادن به بزرگسالان هستید بهتر است از مدل های کلاسیک ماکت ماشین استفاده کنید.

کیفیت رنگ ماکت ماشین فلزی دکوری

برای پوشش دهی ماکت ماشین از رنگ های مختلفی می توان استفاده کرد. هر چه کیفیت رنگ به کار رفته شده در پوشش دهی بالاتر باشد جلوه محصول نهایی نیز بیشتر می شود. ماندگاری ماکت ماشین فلزی تیز در برابر ضربه، خوردگی، لک و … بیشتر می شود.

امکانات ماکت ماشین فلزی

علاوه بر پارامترهای ذکر شده، امکاناتی که ماکت ماشین دارد در قیمت محصول موثر می باشد. بسیاری از ماکت های فلزی دارای امکاناتی مانند باز و بسته شدن درها، باز شدن سایه بان، باز شدن صندوق عقب و .. می باشند. علاوه بر این، ممکن است ماکت ها می توانند دارای تجهیزات جانبی مانند تایر، جعبه ابزار، وسایل سفر و … باشند.

جزئیات توجه شده در ماکت ماشین نیز می تواند نشان دهنده کیفیت و زیبایی آن باشد. هر چه توجه به جزئیات و امکانات جانبی ماکت فلزی بیشتر باشد ارزش آن نیز بالاتر است.

از ماکت ماشین فلزی چگونه در دکوراسیون استفاده کنیم؟

ماکت ماشین ها را می توان در نقاط مختلف دکوراسیون استفاده کرد. ماشین های فلزی گزینه های خوبی برای پر کردن قفسه های دیواری و شلف ها هستند. هم چنین می توان از آن بر روی میز تلوزیون، یا میز کنسول نیز استفاده کرد.

اگر به دنبال یک دکوری زیبا بر روی میز کار یا ویترین فروشگاه هستید این ماکت ها می توانند گزینه خوبی برای شما باشند.

نحوه خرید ماکت ماشین فلزی

برای خرید ماکت ماشین فلزی می توانید به انواع فروشگاه های لوازم دکوری و هدیه مراجعه کنید. علاوه بر فروشگاه های حضوری خرید ماکت، می توانید از فروشگاه های آنلاین نیز خرید خود را انجام دهید. یکی از بهترین فروشگاه های اینترنتی در این زمینه وب سایت دکوکاف می باشد. دکوکاف یکی از معتبرترین فروشگاه های لوازم دکوراتیو در ایران می باشد که تنوع بسیار بالایی از انواع ماکت فلزی دارد. شما می توانید در فروشگاه آنلاین دکوکاف علاوه بر ماکت ماشین ، انواع ماکت فلزی مانند کامیون فلزی، اتوبوس فلزی، دوچرخه، قطار و .. را نیز تهیه کنید.

 

 

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا