اخبار دیگران

رونق باشگاه شما در دوران کرونا و بعد از آن با سیستم اتوماسیون باشگاهی

هوشمندسازی باشگاه چه معنایی دارد؟

مرحله ابتدایی سیستم اتوماسیون عبارت بود از خودکارسازی فعالیت‌ها و کاهش تعداد کارکنان با استفاده از دستگاه‌های مدرن. بعد از گسترش نفوذ اینترنت و پیشرفت فناوری در زمینه حسگرها، دوربین‌های امنیتی تحت وب و دیگر دستگاه‌ها، مبحث هوشمندسازی انواع ساختمان پیش آمد که اتوماسیون باشگاهی یکی از شاخه‌های آن است. با تجهیزات اتوماسیون باشگاهی می‌توانید امور باشگاه را حتی از راه دور و از طریق اینترنت مدیریت کنید. در این مطلب با نقش این سیستم در نجات باشگاه‌ها و مجموعه‌های ورزشی در رکود حاصل از شیوع ویروس کرونا و موفقیت بیشتر در دوران بعد از کرونا آشنا می‌شویم.

وضعیت باشگاه‌های ورزشی در دوران کرونا

در کشور ایران بیش از 26 هزار باشگاه بدن‌سازی دارای مجوز و ده‌ها هزار باشگاه ورزشی از انواع دیگر وجود دارد. گزارش‌ها نشان می‌دهد تعداد مراجعه کنندگان و مشتریان این باشگاه‌های ورزشی در دوران کرونا تا حدود 70 درصد کاهش یافته است و دلیل عمده این کاهش مشتری، ترس ورزشکاران در ابتلا به کرونا عنوان شده است.

از سوی دیگر در دوران شیوع ویروس کرونا، بسیاری از باشگاه‌ها در روزهای اعلام شده از سوی سازمان‌های ذی‌ربط، تعطیل بوده‌اند. ما تصور می‌کنیم، این دوران بهترین زمان برای تجهیز باشگاه به سیستم اتوماسیون باشگاهی است. برای درک بهتر این موضوع ابتدا این سیستم را به شما معرفی می‌کنیم.

آشنایی با آسیستم اتوماسیون باشگاهی و تجهیزات آن

سیستم اتوماسیون باشگاهی به مجموعه‌ای از تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی گفته می‌شود که از طریق شبکه اینترنت به رایانه و یک نرم‌افزار اتوماسیون متصل می‌شوند. این سیستم باعث می‌شود تا مدیران و کارمندان باشگاه بتوانند با کمترین صرف وقت و حتی از راه دور فعالیت‌های خود را انجام دهند، فعالیت ورزشکاران را رصد کنند و فرمان‌هایی را از طریق نرم‌افزار به تجهیزات اتوماسیون صادر کنند. ویژگی‌های امکانات و تجهیزات اتوماسیون را با هم مرور می‌کنیم.

نرم‌افزار اتوماسیون باشگاهی

نرم‌افزار باشگاهی را می‌توان همچون رابطی بین تمامی تجهیزات و عاملی برای کنترل امور مختلف در باشگاه تعریف کرد. گردآوری دقیق اطلاعات مربوط به ثبت نام، شهریه ورزشکاران، ساعات ورود و خروج کارمندان، اطلاعات مربوط به برنامه‌های ورزشی اختصاصی ورزشکاران از جمله وظایف و امکانات این نرم افزار است. از دیگر مزایای نرم‌افزار اتوماسیون باشگاهی می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • مدیریت آسان در روزهای شلوغ
 • کنترل ورود و خروج ورزشکاران
 • فضای کاربری ساده
 • گزارش‌گیری آنلاین شهریه
 • ارسال پیام اینترنتی یا پیامک به ورزشکاران
 • امکان ثبت و تشکیل پرونده برای ورزشکاران، مربیان، پرسنل و کاربران سیستم
 • اتصال به دستگاه‌های کارت خوان، دستگاه حضور و غیاب و گیت تردد
 • ارائه برنامه های ورزشی توسط مربی به ورزشکار و ثبت در پرونده شخصی ورزشکاران
 • امکان ارسال گزارش در هر یک از موارد: ورود، خروج، تاخیر، تاجیل و غیبت
 • ثبت کمد و لاکر و مدیریت آن‌ها
 • ثبت درخواست مرخصی مربیان و ورزشکاران توسط خود ایشان

گیت باشگاهی

گیت باشگاهی یک درب ورودی با قابلیت تشخیص ورود و خروج و گاهی پیشگیری از ورود افراد است. این گیت‌ها انواع گوناگونی دارند و فرمان‌های ارسالی از نرم‌افزار را دریافت و اجرا می‌کنند. همچنین اطلاعات ورود و خروج دریافتی را به نرم‌افزار انتقال می‌دهند. انواع گیت‌های باشگاهی عبارتند از:

 • گیت باشگاهی سه‌ اهرمی: یکی پرکاربردترین انواع گیت ورودی است که فقط در صورت دریافت مجوز ورود، به ورزشکاران اجازه ورود می‌دهد
 • گیت کنترل تردد شیشه‌ای: دارای دو بخش فلزی و شیشه‌ای است و پنل‌های شیشه‌ای و مقاوم آن می‌توانند از عبور افراد پیشگیری کنند
 • گیت کنترل تردد تمام ‌قد: این نوع از گیت همچون یک درب شیشه‌ای تمام قد می‌تواند از عبور پیشگیری کند و یا اجازه عبور دهد

قفل آنلاین

قفل آنلاین نوعی قفل الکترونیکی و یکی از ابزارهای هوشمندسازی باشگاه است. قفل آنلاین برای پیشگیری از سرقت اموال ورزشکاران مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع این قفل‌ها به‌ویژه مناسب محیط‌های ورزشی پرتردد مانند: استخرها و مجموعه‌های ورزشی هستند. یکی از مزایای استفاده از این قفل‌ها، آگاهی تعداد کمدهای خالی از طریق نرم‌افزار است. این قفل‌ها فناوری‌های متعددی برای بازشدن دارند که از جمله آن‌ها می‌توان به این موارد اشاره کرد:

 • استفاده از اثر انگشت ورزشکار
 • فناوری تشخیص چهره
 • استفاده از مچ‌بند یا لاکر
 • استفاده از کارت هوشمند الکترونیکی

مزایای استفاده از سیستم اتوماسیون باشگاهی در دوران کرونا

همانطور که اشاره کردیم یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که باعث شده است بسیاری از ورزشکاران دیگر در باشگاه‌های ورزشی و سالن‌های بدنسازی حضور نیابند، ترس آن‌ها از ابتلا به ویروس کرونا است. همچنین می‌دانیم یکی از مهم‌ترین شیوه‌های عدم ابتلا به این ویروس، پرهیز از ارتباط نزدیک افراد است. بنابراین سیستم اتوماسیون باشگاهی را می‌توان یکی از کاربردی‌ترین سیستم‌ها برای دوران کرونا دانست. زیرا این سیستم ارتباط حضوری کارکنان باشگاه، مربیان، ورزشکاران و مدیریت را به کمترین میزان ممکن می‌رساند.

مدیران باشگاه به راحتی می‌توانند از دوربین‌های امنیتی تحت وب از وقایع روزانه باشگاه از اتاق مدیریت یا حتی از راه دور و در منزل، باخبر شوند و فرمان‌های لازم را به سیستم یا کارکنان بدهند. مربیان می‌توانند برنامه‌های ورزشی را از طریق سیستم برای ورزشکاران ارسال کنند. دیگر نیازی به نگهبان برای درب ورودی نیست. گیت باشگاهی، از ورود افرادی که احساس کنید، پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند، جلوگیری می‌کند و تمامی این کارها بدون حضور و برخورد نزدیک انجام می‌شود. بی‌شک وجود چنین سیستمی باعث اعتماد بیشتر ورزشکاران و افزایش تعداد مشتریان شما خواهد.

از سوی دیگر شما باید نگاهی نیز به دوران پس از کرونا داشته باشید. بی‌شک هرچه باشگاه شما از تجهیزات مدرن ورزشی و تجهیزات مدرن مدیریتی برخوردار باشد، باشگاهی مشهورتر و مشتریانی بیشتر خواهید داشت. همچنین تعطیلات و شرایط نیمه تعطیل باشگاه در دوران کرونا بهترین فرصت برای ایجاد و اعمال تغییرات است. شما می‌توانید از این فرصت بهترین استفاده را انجام بدهید و باشگاه خود را با سیستم اتوماسیون باشگاهی مجهز کنید.

تجهیز باشگاه با نرم‌افزار و تجهیزات اتوماسیون ایمن تردد تندیس

شرکت ایمن تردد تندیس یکی از شرکت‌های فعال در زمینه ارائه و نصب و راه‌اندازی تجهیزات و نرم‌افزارهای اتوماسیون باشگاهی است. از جمله تجهیزات و نرم‌افزارهای این شرکت می‌توان به: قفل آنلاین کمد، قفل آفلاین کمد، مچ‌بند الکترونیک، دستگاه حضور و غیاب باشگاه، کارت‌های هوشمند الکترونیکی برای باشگاه، گیت تردد باشگاهی و نرم‌افزار مدیریت باشگاه و استخر اشاره کرد.

ایمن تردد تندیس سابقه سال‌ها فروش و نصب نرم‌افزار اتوماسیون باشگاهی و تجهیزات آن را در مجموعه‌های گوناگون ورزشی دارد. در صورتی که تمایل دارید با کاربردها، هزینه‌ها و محصولات گوناگون سیستم اتوماسیون باشگاهی آشنا شوید، می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما از طریق سایت شرکت ارتباط برقرار کنید.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا