اخبار دیگران

ثبت نام دوره هاي كوتاه مدت جهاد دانشگاهي

ثبت نام دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی در زمانبندی های مشخص و پس از اطلاع رسانی از طریق سایت این مرکز انجام می شود. دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی عمدتا شامل دوره های مربیگری و دستیاری است که متناسب با نیاز داوطلبان و هنرجویان، با شرایط ویژه و اختصاصی برگزار می شود.

جهاد دانشگاهی از جمله نهاد های فعال و زمینه ای برای پرورش مهارت ها و استعداد ها در افراد علاقمند به حیطه های مختلف فعالیتی است. دوره های این سازمان عمدتا شامل دوره های کوتاه مدت و دوره های بلند مدت است که دوره های کوتاه مدت معمولا در ۴ ترم تحصیلی برگزار و انجام می شود.

در ادامه قصد داریم شما عزیزان را با نحوه ثبت نام دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی و زمانبندی های آن آشنا کنیم و پیرامون موضوعات زیر اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهیم:

ثبت نام دوره هاي كوتاه مدت جهاد دانشگاهي

معرفی دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی و شرایط تحصیل در آن

دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی همواره فرصتی مغتنم برای کسانی است که از نظر زمانبندی دارای محدودیت هایی هستند. ایجاد این فرصت برای افراد شاغل و یا دانشجویان یکی از تدابیری است که می تواند همزمان آموزش های علمی و کاربردی را در کنار سایر مشغله های روزمره به داوطلبان ارائه کند.

در دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی که به عنوان مکمل های موثر در مسیر ارتقاء سطح آموزش افراد در کشور معرفی می شود، داوطلبان می توانند متناسب با نوع نیاز و علاقه خود آموزش های لازم را در رشته های مختلف دریافت کنند.

همچنین مسیر آسان و سریع ثبت نام ها سبب شده تا صرفه جویی در زمان و هزینه داوطلبان در این روند صورت پذیرد. اخیرا تمامی داوطلبان ثبت نام دوره فوریت های پزشکی و یا سایر رشته های دیگر از جمله رشته های مهندسی و فنی می توانند به سادگی و از طریق سامانه معرفی شده سازمان، اقدام به ثبت نام و شرکت در دوره های کوتاه مدت آن کنند.

از دیگر ویژگی های دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی عمدتا شامل یک فصل و به صورت سه ماهه برگزار می شود.
 • دوره های کوتاه مدت شامل تنوع بسیار زیاد و منابع برتر آموزشی است.
 • در دوره های کوتاه مدت معمولا تمامی آموزش ها به صورت تلفیقی و عمومی و خصوصی به داوطبان ارائه می شود.
 • تنوع دوره ها در شعب مختلف جهاددانشگاهی متفاوت است.
 • معمولا ثبت نام دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی در ماه های فروردین، تیر، مهر و دی انجام می شود.

 

معرفی سامانه ثبت نام دوره های کوتاه مدت جهاد

جهاد دانشگاهی ارگانی است که با هدف ارتقاء سطح علمی تمامی افراد اعم از دانش آموزان و دانش جویان تا کارکنان و صاحبان مشاغل مشغول به فعالیت است.

رشته های مختلفی که این سازمان به داوطلبان ارائه می دهد عمدتا شامل حیطه های فنی مهندسی، کامپیوتر، علوم پزشکی، فرهنگ و هنر، زبان های خارجی، علوم انسانی، کشاورزی و منابع طبیعی است.

برای ثبت نام در تمامی این حیطه ها هر فرد می بایست به سامانه های مرتبط مراجعه کرده و عملیات ثبت نام را انجام دهد.

برای اطلاع از سامانه ثبت نام دوره های جهاد دانشگاهی و نحوه کار با آن می توانید با مشاوران ما در مرکز الو سلام مشاور تماس حاصل فرمایید. برای معرفی این سامانه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سایت تخصصی سازمان جهاد دانشگاهی به آدرس ir می باشد.
 • ثبت نام تمامی دوره های جهاد دانشگاهی از طریق سامانه مزبور انجام می شود.
 • از طریق سایت رویش جهاد دانشگاهی نیز می توان اطلاعاتی همچون هزینه دوره ها و زمانبندی شروع و پایان آن ها را مشاهده کرد.

معرفی سامانه ثبت نام دوره های کوتاه مدت جهاد

نحوه ثبت نام دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی

بسیاری از داوطلبان ثبت نام در دوره های مختلف کوتاه مدت جهاد دانشگاهی با مراجعه حضوری به شعب این سازمان اقدام به ثبت نام می کنند. اما با توجه به محدودیت های دوره کرونایی و مشغله های افراد، این سازمان این امکان را فراهم کرده که افراد بتوانند با مراجعه به سامانه اختصاصی این سازمان، عملیات ثبت نام دوره مربیگری مهد کودک یا دوره های دندانپزشکی و … که مورد استقبال زیادی واقع شده را انجام دهند.

برای استفاده از سامانه ثبت نام دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی انجام مراحل زیر لازم است:

 • در ابتدا می بایست مراجعه به سایت ir را از طریق مرورگر خود انجام دهید.
 • در مرحله بعدی هر فرد ملزم به تعیین سابقه ثبت نام متناسب با دانشجویان قبلی و یا جدید الورود است.
 • پس از تعیین نوع کاربری، هرفرد ملزم به انتخاب استان محل سکونت خود است.
 • با انتخاب استان محل سکونت، شعب جهاد دانشگاهی آن استان در لیست مربوطه ظاهر می شود.
 • با انتخاب شعبه مورد نظر می توان در دوره مزبور ثبت نام لازم را به عمل آورد.

 

زمان ثبت نام در دوره های جهاد دانشگاهی کوتاه مدت

برای اقدام در زمینه ثبت نام در دوره های بلند مدت و یا کوتاه مدت جهاد دانشگاهی هر فرد ملزم به دنبال کردن اخبار مرتبط با زمان ثبت نام از طریق سامانه اعلام شده این سازمان است.

همچنین کارشناسان ما آخرین زمانبندی های اعلام شده برای اقدام به ثبت نام را در مرکز الو سلام مشاور در اختیار شما عزیزان قرار می دهند. معمولا در ابتدای هر فصل هفته اول، به ثبت نام ها اختصاص داده می شود و سایت برای انجام ثبت نام باز می شود.

زمان ثبت نام در دوره های جهاد دانشگاهی کوتاه مدت

مدارک لازم برای ثبت نام در دوره های کوتاه جهاد دانشگاهی

ثبت نام در دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی نیاز به مدارکی دارد که آماده کردن آن ها پیش از مراجعه به سایت و اقدام برای ثبت نام می تواند در وقت و صحت انجام ثبت نام مفید واقع شود.

بسیاری از داوطلبان ثبت نام دوره دستیار دندانپزشک و یا دوره های کوتاه مدت مهدکودک می بایست مدارک زیر را تهیه و در اختیار داشته باشند:

 • تصویر شناسنامه و اصل آن
 • تصویر کارت ملی و اصل آن
 • عکس ۳*۴ و تصویر اسکن شده آن
 • گواهینامه پایان دوره تحصیلی متناسب با نوع رشته درخواستی

 

هزینه ثبت نام در دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی

هزینه دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی متناسب با نوع رشته و میزان ساعات برگزاری کلاس های آن متفاوت است. همچنین نوع کلاس ها و آموزش ها که به صورت حضوری و یا آنلاین برگزار می شود می تواند تعیین کننده میزان هزینه این دوره ها باشد. کارشناسان ما در مرکز الو سلام مشاور همواره آخرین تغییرات هزینه ای دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی را بررسی و از طریق سایت در اختیار شما عزیزان قرار می دهند.

الو سلام مشاور پایگاه اطلاع رسان دقیق و به روزی است که شما عزیزان را در انجام تمامی مراحل ثبت نام و اطلاع از زمانبندی آن در دوره های کوتاه مدت جهاد دانشگاهی، حمایت و هدایت می کند. کارشناسان با تجربه ما در این مرکز آماده پاسخگویی به سوالات و رفع ابهامات شما عزیزان هستند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا