اخبار دیگران

انواع ژنراتور گازسوز کدام است؟ + معرفی بهترین شرکت‌های سازنده ژنراتور

انواع ژنراتور گازسوز کدام است؟ معرفی بهترین شرکت‌های سازنده ژنراتور

انواع شرکت‌های تولید‌کننده ژنراتور گاز طبیعی کدام است؟ کاربرد ژنراتور‌های گازی در کجاست؟ چند نوع ژنراتور گازی داریم؟ آیا خرید ژنراتور گازسوز مقرون به صرفه است؟ امروزه تأمین برق ثابت در تمام مراکز صنعتی، تجاری، اداری و مسکونی ضروری است. در نتیجه برای جلوگیری از خسارت‌های قطع برق شبکه سراسری، باید از سیستم پشتیبان تولید برق اضطراری استفاده شود. ژنراتور‌های گاز طبیعی مقرون به صرفه، کارآمد و برای محیط زیست بهتر هستند. برای آشنایی با انواع مختلف ژنراتور‌های گاز طبیعی، کاربرد آن‌ها، انواع برند ژنراتور گازی و موارد دیگر، این مقاله از دیاکوتک را بخوانید.

انواع ژنراتور‌های گاز طبیعی کدامند؟

دو نوع اصلی ژنراتور‌های گاز طبیعی وجود دارد، که در ادامه بررسی می‌کنیم.

ژنراتور‌های گازسوز اضطراری

به این مولد‌های برق، ژنراتور‌های آماده به کار یا پشتیبان هم می‌گویند. که در کاربرد‌های مسکونی، تجاری و صنعتی رایج هستند. در هنگام قطع برق، ژنراتور اضطراری به طور خودکار فعال می‌شود. این مولد برای کار در مدت زمان محدود و اضطراری طراحی شده است. کارکردن یک ژنراتور اضطراری برای بیش از مقدار تعیین شده، می‌تواند باعث نقص عملکرد و نیاز به تعمیرات مکرر شود.

ژنراتور گازسوز دائم کار

این ژنراتور‌ها زمانی استفاده می‌شوند که دسترسی به شبکه اصلی برق وجود نداشته باشد. این نوع ژنراتور گاز طبیعی کمتر رایج است. ژنراتور‌های برق دائم، زمان کار بسیار طولانی‌تری دارند و می‌توانند بار‌های بزرگ‌تری را نسبت به ژنراتور‌های پشتیبان تحمل کنند. این دستگاه‌ها برای تولید برق در مدت طولانی و بار‌های متغیر ساخته شده‌اند.

انواع برند‌های ژنراتور گازسوز کدام است؟

شرکت‌های بزرگ و قدیمی در دنیا هستند که ژنراتور‌هایی با هدف تولید برق مستمر یا اضطراری می‌سازند. این مولد‌ها برای حداکثر بازدهی توان الکتریکی و حرارتی، هزینه‌های راه‌اندازی و نگهداری کم و قابلیت اطمینان بالا طراحی شده‌اند. در ادامه به معرفی بهترین شرکت‌های تولید‌کننده ژنراتور‌های گازی می‌پردازیم.

ژنراتور گازسوز MTU

ژنراتور‌های گازسوز MTU (ام تی یو) ساخت کشور آلمان، منبع برق مداوم، اقتصادی، قابل اعتماد و پایدار را در اختیار شما قرار می‌دهد. مجموعه‌ ژنراتور‌های MTU در محدوده توان الکتریکی ۲۵۰ کیلو وات تا ۲۵۳۵ کیلو وات با استفاده از سوخت گاز طبیعی، بیوگاز و سایر گاز‌ها، فعالیت می‌کنند. برای دریافت مشاوره نصب و راه‌اندازی ژنراتور گازی MTU، با کارشناسان ما ارتباط بگیرید.

MTU / ۱۲۲۹ kw /۱۸ cyl

ژنراتور گازسوز Mitsubishi

این نوع ژنراتور‌ها تولید یک برند معتبر ژاپنی هستند، که با توان خروجی از ۷۵۰ کیلو وات تا ۴۵۰۰ کیلو وات تولید می‌شوند. از مزایای این برند می‌توان به هزینه سوخت مقرون به مصرفه، سر و صدای کم برای کار مداوم، انواع سیستم‌های کنترل و کاهش هزینه تعمیر و نگهداری اشاره کرد.

ژنراتور‌های این برند با طراحی ضد لرزش و کاهش نویز به حداقل فضا نیاز دارند، تا مشتریان بتوانند دستگاه خود را در مکان‌های مختلف نصب کنند. این دستگاه‌ها مجهز به عملکرد‌های کنترلی فوق‌العاده برای تولید برق با کیفیت بالا هستند، که به ندرت نوسانات ولتاژی را نشان می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره راه‌اندازی ژنراتور گازی میتسوبیشی، با شماره‌های شرکت دیاکوتک تماس بگیرید.

Mitsubishi /۱۳۴۷ kw /۱۲ cyl

Mitsubishi /۱۲۶۶ kw /۱۲ cyl

Mitsubishi /۱۱۹۰ kw /۱۲ cyl

ژنراتور گازسوز MWM

شرکت آلمانی MWM در زمینه تولید ژنراتور‌های گازی با راندمان بالا فعالیت می‌کند. مجموعه ژنراتور‌های گازی این برند در محدوده توان خروجی ۴۰۰ کیلو وات تا ۴۵۰۰ کیلو وات فعالیت می‌کند.

مولد‌های گازسوز با انواع مختلف گاز مانند گاز طبیعی، بیوگاز، گاز محل دفن زباله و گاز فاضلاب کار می‌کنند. ژنراتور‌های این شرکت برای حداکثر راندمان الکتریکی و حرارتی، هزینه‌های عملیاتی کم و قابلیت اطمینان و در دسترس بودن بالا طراحی شده‌اند.

برای دریافت مشاوره از بزرگترین شرکت خرید و فروش ژنراتور گازی MWM (ام وی‌ام) در ایران، با کارشناسان دیاکوتک تماس بگیرید.

MWM / TCG ۲۰۲۰ /V۱۲

MWM / TCG ۲۰۲۰ /V۱۶

MWM / TCG ۲۰۲۰ /V۲۰

ژنراتور گازسوز CAT

ژنراتور‌های برند CAT (کاترپیلار)، از بهترین ژنراتور‌های گازی در رنج ظرفیت توانی ۵۰ کیلو وات تا ۴۵۰۰ کیلو وات، است. مجموعه ژنراتور‌های گازسوز این شرکت با سوخت‌های گازی متنوع مانند گاز طبیعی، بیوگاز از محل‌های دفن زباله و هاضم‌ها، گاز زغال سنگ و پروپان فعالیت می‌کنند.

از مهمترین مزایای ژنراتور‌های این برند می‌توان به سیستم‌های برق بادوام و کم هزینه، مصرف سوخت پایین و نصب و راه‌اندازی آسان اشاره کرد. در ادامه چند مدل ژنراتور گازی CAT را قرار می‌دهیم.

CAT / DG۱۷۵ GC

CAT / DG۲۰۰ GC

CAT / DG۴۰۰ GC

CAT / DG۵۰۰ GC

CAT / G۳۴۰۶ / ۲۳۵ ekW

CAT / G۳۴۱۲ / ۴۲۳ ekW

سؤالات متداول

ژنراتور‌های گازسوز در کجا استفاده می‌شوند؟

ژنراتور‌های گاز طبیعی، اغلب برای تأمین برق پشتیبان تأسیسات، مشاغل یا منازل در هنگام قطع برق استفاده می‌شوند. اما می‌توانند به عنوان منبع برق اولیه در مناطقی که شبکه برق سراسری در دسترس نیست، ولی دسترسی به گاز آسان است، استفاده شوند.

آیا راه‌اندازی ژنراتور گازی مقرون به صرفه است؟

ژنراتور‌های گاز طبیعی کارآمدتر و مقرون به صرفه‌تر از سایر ژنراتور‌هایی هستند، که با سوخت‌های فسیلی کار می‌کنند. قیمت ژنراتور گازسوز مقرون به صرفه است.

قیمت ژنراتور گازسوز چقدر است؟

قیمت ژنراتور‌های گازسوز به عوامل مختلفی مانند برند سازنده مولد، نوع ژنراتور، ظرفیت تولید و هزینه نیروی کار ماهر برای نصب یک ژنراتور بستگی دارد. برای مشاوره راه‌اندازی و خرید ژنراتور گازسوز با کارشناسان ما تماس بگیرید.

ژنراتور گازسوز چگونه کار می‌کند؟

این نوع دستگاه‌ها از طریق تولید انرژی مکانیکی توسط احتراق گاز طبیعی و یک ژنراتور، سوخت گاز را به برق تبدیل می‌کنند.

سخن پایانی

همانطور که در بالا ذکر شد، ژنراتور‌های گازسوز توسط شرکت‌های مختلفی تولید می‌شوند. که هر کدام ظرفیت تولید برق مشخصی دارند. بیمارستان‌ها، خانه‌های سالمندان و سایر تأسیسات بزرگ که در آن‌ها تأمین برق مداوم حیاتی است، معمولاً از ژنراتور‌های گاز طبیعی استفاده می‌کنند. به دلیل دسترسی آسان به منبع گاز طبیعی، آلودگی کم برای محیط زیست و صدای کمتر، از این ژنراتور‌ها بیشتر استفاده می‌کنند.

شرکت دیاکوتک پیشتاز در خرید، فروش و تهیه انواع ژنراتور‌های دائم کار گازی، اضطراری، ژنراتور گازسوز نیروگاهی و بیوگاز با توان‌های مختلف از ۱۵۰ کیلو وات تا ۸ مگا وات است. این شرکت ضمانت و کلیه خدمات پس از فروش راه‌اندازی ژنراتور سوخت گاز را با پشتیبانی از سوی کمپانی‌های سازنده مولد، ارائه می‌دهد. در این متن به بررسی ژنراتور‌های گازی و انواع آن‌ها پرداختیم. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره خرید ژنراتور گازسوز دست دوم با شماره‌های ما در ارتباط باشید. ‌امیدواریم اطلاعات ارائه شده در این مقاله شما را با این فناوری آشنا کرده باشد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا