اخبار دیگران

تأمین مسکن برای نیازمندان

مسکن یکی از نیازهای اولیه و اساسی انسان است. داشتن خانه نه تنها به سلامت جسمی خانوارها کمک می‌کند؛ بلکه باعث به ارمغان آمدن آرامش روان هم می‌شود و امید به زندگی را در هر فردی بالا می‌برد. داشتن مسکن باعث می‌شود افراد کم بضاعت بدون داشتن دغدغه و نگرانی در مورد خانه، فرصتی برای کار کردن و ساختن زندگی و آینده خود داشته باشند. همچنین داشتن مسکن می‌تواند بنیان خانواده را هم تحکیم کند. به همین دلیل، مؤسسات خیریه سعی می‌کنند به تأمین مسکن برای نیازمندان بپردازند.

مؤسسات خیری بی‌شماری در زمینه تأمین مسکن برای نیازمندان فعالیت می‌کنند و توانسته‌اند برای افراد بسیاری، مسکن تهیه کنند. مؤسسه خیریه نیکان ماموت هم یک خیریه کمک به نیازمندان است که با پشتوانه کمک‌های مردمی و خیرین، به نیازمندان کمک می‌کند تا خانه‌ای برای خود داشته باشند و امید به زندگی در آن‌ها بالا برود. شما هم می‌توانید با ارائه کمک‌های خود به مؤسسه خیریه نیکان ماموت، نقش بسزایی در تأمین مسکن برای نیازمندان داشته باشید.

تأمین مسکن

همان‌طور که گفتیم، تأمین مسکن برای نیازمندان می‌تواند به آرامش و امنیت خانواده‌ها کمک کند. به همین دلیل تأمین مسکن برای خانوارهای کم بضاعت در اولیت مؤسسات خیریه قرار دارد. این مؤسسات در جهت تأمین مسکن برای افراد کم بضاعت، بسیار تلاش کرده‌اند و کمک‌های مردمی هم آن‌ها را در این مسیر یاری نموده‌اند.

براساس شرایط خانواده‌ها، مسکن آن‌ها  به روش‌های زیر تأمین می‌شود:

 • انجام تعمیرات مسکن
 • بازسازی ساختمان‌ها و مسکن‌ها
 • اجاره موقت مسکن برای خانواده‌ها
 • ساخت ساختمان برای خانواده‌های دارای زمین
 • مشارکت در خرید زمین و ساخت واحد مسکونی
 • خرید واحدهای آپارتمانی با هم‌افزایی کمیته امداد کشور و آورده خانواده

ساخت و خرید مسکن در آینده

تأمین مسکن کار دشواری است و همه افراد جامعه نمی‌توانند خانه بخرند و صاحب مسکن شوند. با این حال، افرادی هم هستند که به سختی، مسکن خریداری می‌کنند؛ اما در طی حوادث طبیعی مانند زلزله و آتش سوزی، خانه خود را از دست می‌دهند. برخی افراد هم ممکن است به‌دلیل مشکلات مالی، مسکن خود را از دست بدهند. در برخی شرایط، از دست دادن مسکن می‌تواند باعث فروپاشی خانواده شود و پیامدهای غیرقابل جبرانی را با خود به همراه بیاورد.

به همین دلیل، مؤسسات خیریه بسیاری اقدام به تأمین مسکن برای نیازمندان می‌کنند. مؤسسه خیریه نیکان ماموت یکی از همین مؤسسات است که به طرق مختلف اقدام به تأمین منابع مالی مورد نیاز برای تهیه مسکن برای افراد نیازمند می‌کند. به‌عنوان مثال، مؤسسه نیکان ماموت اقدام به تولید و فروش بنر تسلیت کرده و درآمد آن را صرف تهیه مسکن برای افراد نیازمند می‌کند.

شما هم می‌توانید با خرید استند تسلیت از خیریه نیکان ماموت، نقش بزرگی در تهیه مسکن برای افراد نیازمند داشته باشید.

کمک هزینه ودیعه مسکن

کمک هزینه ودیعه مسکن بخش بزرگی از نیاز افراد نیازمند و کم بضاعت برای ساخت و تکمیل‌کردن مسکن خود را تحت پوشش قرار می‌دهد. مسکن برای تمام انسان‌های دنیا، مساوی است با آرامش، امنیت خاطر، امنیت جانی و مالی، مأمنی گرم و صمیمی برای گرد هم آمدن افراد خانواده و داشتن آسایش. بنابراین مشخص است که نداشتن یک مسکن امن، پیامدهای اجتماعی و اقتصادی بسیار جدی، بنیادی و خطرناکی را برای تمام افراد جامعه در پی خواهد داشت.

در همین راستا، مؤسسات خیریه یکی از اهداف اصلی و بنیادین خود را بر جمع‌آوری کمک‌های نقدی و کمک هزینه ودیعه مسکن معطوف می‌کنند و در تلاش هستند تا با ایجاد راه‌کارهای مختلف، نیاز افراد و مناطق محروم و آسیب‌دیده روستایی و حاشیه شهر به مسکن را تحت پوشش قرار دهند. اگر تمایل به همکاری برای ساخت و تکمیل مسکن برای افراد نیازمند در مناطق محروم و کم بضاعت را دارید، می‌توانید به مؤسسه خیریه نیکان ماموت مراجعه کرده و به سایر افراد خیری بپیوندید که کمک‌های نقدی و غیرنقدی خود را از طریق این موسسه معتمد، به دست افراد نیازمند می‌رسانند.

چه قشری واجد شرایط دریافت کمک هزینه ودیعه مسکن هستند؟

پرداخت کمک هزینه ودیعه مسکن، اولویت‌بندی دارد و طبق نظر کارشناس صورت می‌گیرد. افراد واجد شرایط برای دریافت کمک هزینه ودیعه مسکن به شرح زیر هستند:

 • افراد مستمند
 • افراد بی بضاعت
 • افراد بی‌خانمانان
 • زنان سرپرست خانوار
 • افراد بیمار نان‌آور خانه
 • اقشار کم درآمد جامعه
 • افراد با ناتوانی‌های فیزیکی
 • کودکان بی سرپرست و بد سرپرست

بررسی معضلات اجتماعی نبود مسکن

همه ما کم و بیش با معضلات اجتماعی نبود مسکن در ابعاد ملی آشنایی داریم. مشکلات دائمی که صاحبان خانه و متأجران برای هم به وجود می‌آورند، ناملایمتی‌ها، تفاوت سلیقه‌ها، مشکلات همیشگی اجراه بها و پول پیش و افزایش هرساله این مبالغ، تنها بخشی از مشکلاتی است که خانواده‌های کم بضاعت و محروم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند.

البته شاید با خود بگویید که این مشکلات مختص شهرهای بزرگ و کلان‌شهرها است؛ اما متأسفانه افزایش هزینه‌های زندگی و فشارهای اقتصادی وارد بر مردم به قدری بالا است که پای مشکلات مسکن و اجاره خانه به شهرستان‌ها و مناطق روستایی نیز باز شده است. سطح درآمد خانواده‌ها و سرپرستان خانوار قابل قیاس با نرخ تورم و افزایش هزینه‌های زندگی نیست. همین موضوع، تبدیل به یکی از دغدغه‌های بزرگ مؤسسات خیریه شده است تا با اقداماتی زیرساختی و اصولی، موضوع مهم تأمین مسکن برای نیازمندان را در صدر هرم فعالیت‌های خود قرار دهند.

اگر افرادی را می‌شناسید که به‌دلیل مشکلات مالی و شغلی، مجبور به تخلیه‌کردن خانه‌های خود شده‌اند، می‌توانید در راستای تأمین مسکن برای نیازمندان، با مؤسسه خیریه نیکان ماموت در تماس باشید.

سخن پایانی

در این مطلب سعی کردیم در مورد تأمین مسکن برای نیازمندان صحبت کنیم و دریافتیم که هر فردی می‌تواند سهمی هرچند کوچک در این راه داشته باشد. شما می‌توانید کمک‌های خود را به مؤسسه خیریه نیکان ماموت ارائه دهید تا این مؤسسه بتواند گامی محکم در تأمین این نیاز اساسی بردارد. شما با این کار می‌توانید به افراد بسیاری در داشتن مسکن و آسایش نسبی کمک کنید.

برگرفته از وب سایت خیریه نیکان ماموت  https://www.nikancharity.org/

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا