افتتاح حساب در ترکیهخدمات سئو پلکانیکاشت ابرو
اخبار بازیگران

ببینید احمد مهرانفر چه تولد لاکچریی برای پسرش گرفته

تصاویری از تولد پسر احمد مهرانفر، بازیگر معروف سینما و تلویزیون در فضای مجازی منتشر شده که مورد توجه کاربران فضای مجازی قرار گرفته و وایرال شده است.

ببینید احمد مهرانفر چه تولد لاکچریی برای پسرش گرفته

تولد لاکچری پسر احمد مهرانفر

ببینید احمد مهرانفر چه تولد لاکچریی برای پسرش گرفته

بیوگرافی احمد مهرانفر

احمد مهرانفر جزو خاص‌ترین بازیگران سینما، تئاتر و تلویزیون ایران است. خاص نه به خاطر بازی‌هایش، خاص به خاطر ویژگی‌های اخلاقی خودش که در بسیاری از موارد با همکارانش متفاوت است. در او خبری از ادا و اصول‌ نیست. او فارغ از شو‌ها، جلب توجه کردن‌ها و بازیگری جز روی صحنه که در بین عوام هم رایج شده، خودش است. خودی که خیلی دوست دارد آن را پنهان کند. بدترین چیز برای او این است که مخاطبان آثارش به جای باور شخصیتی که آن را جان داده، خود احمد مهرانفر را ببینند. برای همین است که با گریم و لباس شخصیت‌ها، فقط به زبان آنها صحبت می‌کند و هیچوقت حین ضبط یک مجموعه با لباس و ویژگی‌های کاراکترش حاضر به مصاحبه نمی‌شود و ترجیح می‌دهد پایان کار، وقتی خودِ خودش است درباره «ارسطوها و خنجری‌ها و دایی اسدلی‌ها» حرف بزند.

بیوگرافی احمد مهرانفر

در بیوگرافی احمد مهرانفر آمده است او متولد 10 خرداد 1354 در کاشان، بازیگر است

او کمتر از خودش صحبت می‌کند و اهل شو خودنمایی و این‌جور حرف‌ها نیست. به همین دلیل کمتر اطلاعاتی از بیوگرافی احمد مهرانفر و دوران کودکی و نوجوانی و به‌طور کل دوران قبل از شهرتش به دست آمده است.

کودکی احمد مهرانفر

احمد مهرانفر و مادرش

قد احمد مهرانفر

در بیوگرافی احمد مهرانفر آمده است قد او 174 سانتی متر است.

تحصیلات احمد مهرانفر

در بیوگرافی احمد مهرانفر میخوانیم : احمد با ورود به دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران به‌طورجدی وارد عرصه هنر و نمایش شد. او دوره کارشناسی‌اش را در رشته بازیگری و ارشد را در رشته کارگردانی تئاتر به پایان رسانید.

جوانی احمد مهرانفر

آن روزها مهران‌فر جوانی پر شروشور بوده و در جمع‌های دانشگاهی باعث سرگرمی دوستان می‌شد. اما هرچه از عمرش ‌گذشته این نشاط و انرژی افول پیدا کرده است.

جوانی احمد مهرانفر

ازدواج و وضعیت تاهل احمد مهرانفر

بیشترین جستجوها در بیوگرافی احمد مهرانفر درباره همسر ایشان است که شما عزیزان میخواهید بدانید همسر ایشان کیست.

احمد مهرانفر در فروردین 1397 وقتی 43 ساله بود با خانم مونا فائزپور (مدل) ازدواج کرد، آشنایی این دو سر یک پروژه مشترک هنری شروع شد

ازدواج احمد مهرانفر

عروسی احمد مهرانفر

بیوگرافی مونا فائض پور همسر احمد مهرانفر

مونا فائض پور همسر احمد مهرانفر متولد سال 1368، فعال در زمینه مدلینگ تبلیغاتی و تئاتر است.او در حال حاضر هنرجوی دوره های بازیگری است که زیر نظر هومن سیدی می باشد.مونا فائض پور ورزشی اسـت و فوتبال را پیگیری می کند، او یکی از طرفداران دو آتیشه تیم استقلال تهران می‌باشد. فیزیک خاص چهره مونا فائض پور باعث شده بعنوان مدل تبلیغاتی فعالیت داشته باشد. او یکی از مدلهای برند aspinoo برای تبلیغات شال و روسری می باشد و با برند هاي Roberto و Pinar هم کار کرده اسـت.

فعالیت همسر احمد مهرانفر در عرصه مدلینگ

این بانوی هنرمند با نمایش حکم در کنار بازیگران جوان روی صحنه تئاتر رفت و به بازی در نقشی متفاوت پرداخت.مونا فائزپور در نمایش حکم با بازیگرانی چون کاوه آهنگر، روژینا ابراهیمی، حسن اسدی، ترلان پروانه، سعید سالمی، نیما سلمانی فر، بهنام شرفی، محمد هادی عطایی،آذین فهیمی، حامد مقدم و حسین میلانی همبازی بود. نمایش حکم به کارگردانی مسعود ترابی و تهیه کنندگی مهدی کمال پور روی صحنه رفت.

مونا فائزپور در صحنه تئاتر

فرزند احمد مهرانفر

در بیوگرافی احمد مهرانفر میخوانیم او دارای یک پسر به نام نیک مهرانفر است که در فروردین۱۳۹۹به دنیا آمد.

فرزند احمد مهرانفرپسر احمد مهرانفرنیک مهرانفر

علایق و حقایقی درباره احمد مهرانفر

در ادامه بیوگرافی احمد مهرانفر مروری میکنیم بر علایق و حقایقی درباره ی او.با ما همراه باشید.

نویسندگی احمد مهرانفر

من به نوشتن خیلی علاقه دارم و هر وقت فرصتی داشته باشم می‌ نویسم، وقتی می‌ دانم تا دو سه ماه سرکاری نمی‌ روم مطالعه را شروع می‌ کنم و در کنارش می‌ نویسم

شر و شور به سوی آرامی

من خیلی آدم شرو شوری بودم، نه اینکه بخواهم کسی را اذیت کنم اما خیلی اهل بگو و بخند بودم و آدم‌ ها را سرگرم می‌ کردم

اما بعد از آن کم کم شروع به فرو رفتن در خودم کردم و شاید هم این موضوع خوب نباشد اما کاملا ناخودآگاه این اتفاق افتاد

هیچ چیز بجز بازیگری

کودکی و بازیگوشی را که در بازیگری هست به صورت ناخودآگاه دوست دارم، حالا دیگر به جایی رسیده‌ ام که فکر می‌ کنم به جز بازیگری کار دیگری نمی‌ توانم بکنم

اصلا دوست ندارم و واقعا هم کار دیگری از دستم برنمی‌ آید

باید به روانپزشک بروم

خیلی اهل هیجان نیستم، برغم اینکه حرف های زیادی در دلم دارم هیچ وقت پیش روانپزشک نرفته ام، نمی دانم شاید باید بروم و خودم هم می دانم باید بروم

آشنایی احمد مهرانفر به لهجه مازندرانی

من یک مدت از سربازی‌ ام را در شهر زیبای مازندران گذراندم به همین خاطر آشنایی مختصری با لهجه شمالی دارم که در پایتخت از آن بهره گرفتم

خداحافظی احمد مهرانفر از تلویزیون

در ماجرای توهین مجری و کارشناس شبکه افق به خانم رخشان بنی اعتماد ،احمد مهرانفر گفت سریال پایتخت 6 آخرین حضورش در تلویزیون ملی خواهد بود

شخصت عبوسی دارم

در زندگی واقعی آدمی جدی هستم؛ تا جایی‌ كه بعضی‌ از اطرافیان شاكی هم می‌ شوند و می‌ گویند چرا این‌ قدر از شخصیت‌ هایی كه بازی كردی فاصله داری

حتی لحن و رفتارم كاملا متفاوت از بازی‌ های طنزم است اصولا آدمی ساكت و كم‌ حرف هستم، یك جورهایی شخصیت عبوسی دارم

حواشی احمد مهرانفر

احمد مهرانفر با انتشار یادداشتی در صفحه اینستاگرام خود، به انتقاد از اعضای هیئت انتخاب جشنواره سی و پنجم پرداخته و خطاب به احمدرضا معتمدی نوشته است: «در مدتی که با شما برای بازی در این فیلم همکاری داشتم بسیار آموختم و پی بردم که چقدر نگاه شما به سینما فیلسوفانه و متفاوت است. افسوس که فیلم شما را در جشنواره نپذیرفتند… نمی‌دانم… شاید اگر افراد بیشتری باشعور و سلایق متفاوت هنری در هیئت انتخاب بودند، فیلم شما هم پذیرفته می‌شد. من این آقایان را زیر سؤال نمی‌برم حتماً در کارشان خبره هستند، حالا بماند که کار بعضی از آن‌ها چیست؟»

 این بازیگر که به نظر می‌رسد از تغییر احتمالی نام فیلم «بوف کور» به «راه رفتن روی سیم» هم دلخور است، کنایه‌هایی هم به سکوت احمدرضا معتمدی می‌زند و می‌نویسد:« «بوف کور» تنها متعلق به کارگردان آن نیست. این فیلم فقط فیلم شما نیست،  فیلم همه بچه‌هایی ست که در سرمای زمستان تهران لرزیده‌اند و در گرمای موتورخانه‌های کشتی‌های بزرگ در جنوب عرق ریخته‌اند و دوست دارند کارشان دیده شود. می‌گویند سکوت علامت رضایت است…از شما می‌پرسم… از اینکه فیلمتان انتخاب‌نشده راضی هستید؟ اگرنه…پس چرا ساکتید؟ راستی آقای معتمدی شنیده‌ام نام فیلم را از «بوف کور» به «راه رفتن روی سیم» تغییر داده‌اید! مبارک است… شاید همین باعث شود که اجازه اکران عمومی به فیلمتان داده شود»
احمد مهرانفر در راه رفتن روی سیم
احمد مهرانفر در راه رفتن روی سیم

احمد مهرانفر در پستی اینستاگرامی از اینکه حتی یک توریست به تپه توریستی نوشیجان ملایر سر نمی‌زند ابراز تأسف کرد. وی در متنی با عنوان «یک بعدازظهر آفتابی در تپه توریستی نوشیجان ملایر» نوشت: «تپه نوشیجان ازجمله آثار خشتی منحصربه‌فرد بر جامانده از تمدن‌های پیش از هخامنشی در ایران است. بقایایی که به دوره‌ی عصر آهن 3 و سپس تمدن مادها برمی‌گردد. بنابراین تپه نوشیجان حدود 2800 سال قدمت دارد. نوشیجان در لغت احتمالاً به معنی جایگاه نوش یا جایگاه انوش بوده است و نوش یا انوش ظاهراً نام خانمی است که بر این منطقه حکمرانی می‌کرده است. تپه‌ای به قدمت تاریخ ایران اما…دریغ از یک توریست. افسوس.»

شروع فعالیت هنری احمد مهرانفر از تئاتر

احمد مهرانفر بدون شک یکی از تکنیکی‌ترین بازیگران ایرانی است. بارها او را با لهجه‌ها و تیپ‌هایی مختلف در آثار سینمایی و تلویزیونی دیده‌ایم. او این انعطاف‌پذیری را مدیون پرورش تئاتری خود است

در بیوگرافی احمد مهرانفر آمده است او فعالیت هنری اش را از سال 1378 پس از گرفتن لیسانس بصورت جدی از تئاتر شروع کرد و به قول خود در تئاتر آنقدر جان کند تا مسیر بازیگری اش هموار شود.

احمد مهرانفر در صحنه تئاتر
کودکی احمد مهرانفر در صحنه تئاتر

خیلی جاها شنیده فلانی بازیگر تئاتر است ، چرا به عرصه تصویر آمده است؟ شنیده و ناراحت شده اما مقاومت کرده و ادامه داده تا به او اعتماد کرده اند و به اینجا رسیده است.

او در کنار بازیگرانی مانند پرویز پرستویی، پانته‌آ بهرام، امیر جعفری، مهتاب نصیرپور و حبیب رضایی اجرای نقش‌های تئاتری را تجربه کرده‌است

او در تئاترهایی همچون «همه چیز دربارهٔ آقای ف»، «فنز»، «قهوه تلخ»، «شکلک» «۱۷ دی کجا بودی؟» ، «دل سنگ»و… به ایفای نقش پرداخته‌است.

احمد مهرانفر در نمایش دل سنگ
احمد مهرانفر در نمایش دل سنگ

احمد مهرانفر در جلوی دوربین از سینما تا تلویزیون

سال 1380 وقتی 26 ساله بود از تئاتر وارد سینما شد.در بیوگرافی احمد مهرانفر میخوانیم اولین تجربه خود در جلوی دوربین را با فیلم “نان، عشق و موتور 1000” را بدست آورد.

یکسال بعد از ورودش به سینما در “عشق فیلم” به کارگردانی ابراهیم وحیدزاده بازی کرد تا اینکه سال 1382 با سریال “بانکی ها ” به کارگردانی مهدی مظلومی وارد قاب تلویزیون شد

فعالیت او در قالب نقش‌های کوتاه و فرعی در سینما و تلویزیون سال‌ها ادامه پیدا کرد. در فیلم‌هایی نظیر «آتش‌بس» و «تسویه‌حساب» با کارگردان مطرحی مانند تهمینه میلانی همکاری کرد، اما به دلیل کوتاهی نقش آن‌چنان دیده نشد.

احمد مهرانفر در آتش بس 1
احمد مهرانفر در آتش بس 1
احمد مهرانفر در فیلم تسویه‌حساب
احمد مهرانفر در فیلم تسویه‌حساب

7 سال به همین منوال گذشت تا اصغر فرهادی برای بازی در فیلم «درباره الی» دعوت به عمل آورد. «درباره الی» را می‌توان اولین جرقه به شهرت رسیدن احمد مهرانفر دانست.او در آن فیلم به‌عنوان یکی از بازیگران نقش مکمل حضور موفقی داشت. همین باعث جلب‌توجه کارگردانانی مانند عبدالرضا کاهانی و سیروس مقدم شد.

احمد مهرانفر در فیلم درباره الی
احمد مهرانفر در فیلم درباره الی

سال 89 به‌طور حتم نقطه حتم دوران هنری احمد مهرانفر بود. آن سال با فیلم‌های «اسب حیوان نجیبی است» کاهانی و «یک عاشقانه ساده» ساخته سامان مقدم به سینما آمد

احمد مهرانفر در فیلم اسب حیوان نجیبی است
احمد مهرانفر در فیلم اسب حیوان نجیبی است
احمد مهرانفر در فیلم یک عاشقانه ساده
احمد مهرانفر در فیلم یک عاشقانه ساده

او در فیلم‌های «اقلیما»، «حقیقت گمشده»، «کلبه» و «آتش‌بس» به ایفای نقش پرداخته‌است.

او بعد از آن در «بی‌خود و بی‌جهت» نیز با کاهانی همکاری کرد. ازجمله مهم‌ترین فعالیت‌های دیگر او در سینما می‌توان به فیلم‌های «ایران برگر»، «هفت‌ماهگی» و «ماجرای نیمروز» و «خجالت نکش» اشاره کرد.

احمد مهرانفر در پشت صحنه ایران برگر
احمد مهرانفر در پشت صحنه ایران برگر
احمد مهرانفر در ماجرای نیمروز
احمد مهرانفر در ماجرای نیمروز

احمد مهرانفر در خجالت نکش

خجالت نکش فیلمی به کارگردانی رضا مقصودی و تهیه کنندگی سید امیر پروین حسینی است که اردیبهشت ماه سال 97 در سینماهای کشور اکران شد و به فروشی بیش از 4 میلیارد تومان دست یافت.

خجالت نکش

این فیلم که برای اولین بار در سی و ششمین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بلورین بهترین کارگردان فیلم اولی را از آن رضا مقصودی کرد.

احد مهران فر در نقش قنبر در «خجالت نکش» یک وطن پرست دو آتیشه است که بدجوری به پیشرفت مملکتش فکر می کند. اما عشق به میهن برای او بیشتر در حد تنظیم خانواده است و سیاست های قنبر درباره فرزندآوری ارتباط مستقیم و غیرقابل تفکیکی با برنامه دولت ها و رئیس جمهورهای وقت دارد! ولی همسرش صنم چندان با این شکل از وطن پرستی موافق نیست و حاضر نیست در آستانه کهنسالی و باوجود داشتن چند پسر و عروس، با بچه دارشدن به سوژه اقوام و اهل روستا بدل شود. مقاومتی که گلایه «خدا راضی، رئیس جمهور مملکت راضی، زنم ناراضی؟!» قنبر را به همراه دارد.

شهرت احمد مهرانفر با ارسطو پایتخت

بعد از مدت ها فعالیت، در نوروز سال 1390 وقتی 36 ساله بود مسیر هنری اش تغییر کرد، او با حضور در نقش ارسطو عامل سریال پایتخت از همان اول به شهرت رسید. در سریال «پایتخت» در نقش ارسطو عامل تبدیل به یکی از شخصیت‌های محبوب سریالی شد و تا مدت‌ها تکیه‌کلام‌هایش بر سر زبان‌ها بود.

مهران‌فر در سری‌های بعدی هم با «پایتخت» همراه بود. روزهای اول گمان می‌رفت دیدن مهران‌فر در نقش به‌جز ارسطو عامل سخت و غیرقابل‌باور است. اما با حضور موفق در آثار دیگر، توانایی و انعطاف‌پذیری تحسین‌برانگیز خود را به رخ کشید.

احمد مهرانفر در مورد طولانی شدن این مجموعه می‌گوید: «من خودم شخصاً خیلی دوست نداشتم «پایتخت» ادامه پیدا کند چراکه زمزمه‌هایی شنیده می‌شد که فلانی در نقش ارسطو، کلیشه شده است. اما آن‌قدر استقبال مردم زیاد بود که یک خواست عمومی برای ادامه «پایتخت» وجود داشت. بنابراین هنوز هم مخاطبان منتظر سری جدید «پایتخت» هستند. ما یک گروه هستیم. اگر این پروژه ادامه داشته باشد ما هم تابع گروه خواهیم بود.» مهران‌فر تاکنون در هر 5 سری این مجموعه طنز حضورداشته است. فعالیت

احمد مهرانفر (ارسطو) در سریال پایتخت
احمد مهرانفر (ارسطو) در سریال پایتخت

وی حضور موفقی هم در سریال شبکه خانگی شاهگوش سال 92 و سریال علل البدل سال 95 داشت.

احمد مهرانفر در فیلم شاهشگوش
احمد مهرانفر در فیلم شاهشگوش

آخرین فعالیت هنری احمد مهرانفر در فیلم دینامیت به کارگردانی مسعود اطیابی در سال 1400 است.این فیلم پس از ۳ سال ساخت از ۱۰ تیر ۱۴۰۰ در سینماهای سراسر کشور اکران شد.

دینامیت داستان آپارتمانی را روایت می‌کند که افرادی از قشار مختلف جامعه، چون ساقی و طلبه در آن ساکن هستند. در واقع دو طلبه با بازی پژمان جمشیدی و احمد مهرانفر، ساقی با بازی محسن کیایی و همچنین دو دختر با ایفای نقش نازنین بیاتی و زیبا کرمعلی هم در این ساختمان حضور دارند که با توجه به تضادهای فکریشان موقعیت‌های طنزی را می‌سازند.

احمد مهرانفر در دینامیت
احمد مهرانفر در دینامیت

نویسندگی و فعالیت های دیگر احمد مهرانفر

او افزون بر بازیگری به نویسندگی هم مشغول بوده و برای تئاتر نمایش‌نامه نوشته‌است. وی به همراه امیر حسین قاسمی نویسندگی سریال سال‌های دور از خانه را هم برعهده داشته‌است. کارگردان این سریال مجید صالحی است. احمد مهرانفر و هادی کاظمی دو بازیگری هستند که در نقش صولت خنجری و امیریل زهره خان (شخصیت‌های فرعی سریال شاهگوش) هستند. سال‌های دور از خانه، اسپین آف یا روایتی مشتق از سریال شاهگوش است که خنجری و امیریل زهره خان شخصیت اصلی محسوب می‌شوند.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا