افتتاح حساب در ترکیهخدمات سئو پلکانیکاشت ابرو
اخبار بازیگران

مرجانه گلچین با تغییر چهره جدیدش جنجالی به پا کرد

تصاویری با چهره عجیب و غریب از مرجانه گلچین بازیگر تلویزیون منتشر شد که مخاطبانش را به خاطر تغییر چهره او شوکه کرد!این عکسها حسابی در فضای مجازی جنجال به پا کرد.

تغییر چهره مرجانه گلچین

تغییر چهره مرجانه گلچین

تغییر چهره مرجانه گلچین تغییر چهره مرجانه گلچین

بیوگرافی مرجانه گلچین

در بیوگرافی مرجانه گلچین آمده است: او متولد 2 اسفند 1347 در تهران ، بازیگر سنما و تلویزیون است.

در بیوگرافی مرجانه گلچین لازم به ذکر است: گلچین در نوجوانی به هنرستان موسیقی رفت و در رشته تخصصی نوازندگی تار فارغ‌التحصیل شد.

او در دانشگاه فارغ التحصیل کارگردانی سینما از دانشگاه سوره می باشد که تجربه دوبله و گویندگی را هم دارد

حضور مرجانه گلچین و دوستانش در یک تولد

مهاجرت مرجانه گلچین به انگلستان

«درسم را در رشته کارگردانی در دانشگاه سوره ادامه دادم. البته برخلاف میلم؛ چون دلم می خواست که بازیگری بخوانم اما متاسفانه به حد نصاب نرسید. بعد از این بود که تصمیم گرفتم برای همیشه از ایران بروم چون برادرهایم آنجا زندگی می کنند. سال 1374 آخرین فیلم سینمایی ام را کار کردم و مهاجرت کردم و در انگلیس ساکن شدم؛ اما راستش دلم برای ایران و کار و دوستانم تنگ شد. شهر زادگاه من رشت است و ماهی یک بار هم که شده باید برای دیدن مادرم به آنجا بروم. من خیلی این شهر را دوست دارم.»

قد مرجانه گلچین

در بیوگرافی مرجانه گلچین آمده است قد او 164 سانتی متر است.

بیوگرافی خانواده مرجانه گلچین

در بیوگرافی مرجانه گلچین درباره ی خانواده اش میخوانیم : پدرش افسر نظامی ارتش و اصالتا تورک زنجانی و مادرش گیلانی و خانه‌دار بود ولی پدرش را در کودکی از دست داد.

پدر مرجانه گلچین
مرجانه گلچین در کنار مادرش

بعنوان آخرین فرزند در یک خانواده با سه برادر و دو خواهر بزرگتر در تهران به دنیا آمد، خواهرش منیژه نام دارد که در زمینه موسیقی با هم همکاری می‌کنند.

عکس مرجانه گلچین و خواهرش

عموی وی نادر گلچین از خوانندگان به نام و مشهور سنتی ایران بود که آثاری بسیار از خود به جای گذاشته که چند پیش به علت بیماری درگذشت.
ایشان در خانواده ای رشد کرده که به قول خودشان همه موسیقی دوست و اهل موسیقی بوده و صدا در بین آنها موروثی می باشد.

نادر گلچین عموی مرجانه گلچین

همچنین او دخترعموی نادیا دلدار گلچین بازیگر ایرانی است.

مرحومه نادیا گلچین دختر عموی مرجانه گلچین

ازدواج و وضعیت تاهل مرجانه گلچین

بیشترین جستجوها در بیوگرافی مرجانه گلچین درباره همسر ایشان است که شما عزیزان میخواهید بدانید همسر ایشان کیست.

مرجانه گلچین سال 75 – 1374 با کریم آتشی کارگردان ازدواج کرد و در سریال گریز و سقوط به کارگردانی همسرش نیز بازی کرد

با این حال در ادامه با مخالفت همسرش برای بازیگری مواجه و این رابطه منجر به جدایی و طلاق شد

بیوگرافی کریم آتشی همسر مرجانه گلچین

کریم آتشی متولد 5 فروردین 1343 در شهر ری ، کارگردان و فیلم نامه نویس بود وی فارغ التحصیل دکترای علوم سیاسی و کارشناسی مهندسی عمران است

این کارگردان از سال 1387 دیگر فعالیتی در سینما ایران نداشته است اما در 19 شهریور 1399 خبر درگیری و شلیک مرگبار او به همسایه اش حسابی داغ شد

نفر اول از سمت راست ، کریم آتشی همسر سابق مرجانه گلچین

فرزندان مرجانه گلچین

من مادر نشدم شاید جمله ای خیلی کوتاه باشد اما تصمیم گیری برای آن کار راحتی نبود ، دلیلش هم این بود که عاشق کارم بودم

این وقف بودن در کار با مسئولیت مادری ام در تضاد بود به خودم می گفتم بچه رسیدگی و پرستاری می خواهد و نمی توان او را به بهانه کار به حال خود رها کرد

علایق و حقایقی درباره مرجانه گلچین

در ادامه بیوگرافی مرجانه گلچین مروری میکنیم بر علایق و حقایقی درباره ی او.با ما همراه باشید.

علاقه مرجانه گلچین به موسیقی

او غیر از بازیگری نوازنده تار است و همچنین صدای بسیار خوبی دارد، او در زمینه خوانندگی (برای بانوان) هم فعالیت هایی داشته است.

من رشته اصلی ام موسیقی است ، خوشحالم که در فضایی بزرگ شدم که موسیقی حرف اول و آخر را می زد.خیلی وقت ها دلم می سوزد که فعالیتم در کار تصویر بیشتر شده و باعث شده که از رشته اصلی ام و سازم که تار است دور بیفتم

علاقه مرجانه گلچین به موسیقی

ورزش مرجانه گلچین

در گذشته بسیار زیاد کوه می رفتم اما در حال حاضر به علت عارضه ای که برای پایم به وجود آمده نمی توانم مثل سابق به صورت سخت ورزش کنم و از صخره بالا بروم

ولی پیاده روی هر روزه ام را دارم

آشپزی مرجانه گلچین

آشپزی ام عالی است. غذاهای شمالی که می پزم بهتر از غذاهای تهرانی است. غذاهای شمالی را در کل خوب می پزم، ماکارونی و لوبیا پلو از غذاهای موردعلاقم هستند

خرید مورد علاقه مرجانه گلچین

خرید زیورآلات را خیلی دوست دارم ، در بین لباس ها خرید مانتو را بیشتر از بقیه دوست دارم و به کیف و کفش ترجیح می دهم

تیپ و استایل اسپرت بازیگران مرد ایرانی با تیشرت | مشکی پوشان و رنگی پوشان کدامند
اهل برند نیستم

اهل برند و مارک نیستم ، چیزی را که احساس کنم زیباست می گیرم و می پوشم و برای من مهم کارکرد لباس است

اخلاق بد مرجانه گلچین

بیش از اندازه تابع هستم و تحت هیچ شرایطی هیچ وقت نمی توانم نه بگویم و این خیلی بد است

کتابخوانی مرجانه گلچین

یک زمانی بسیار زیاد کتاب می خواندم اما الان ترجیح می دهم اگر قرار است رمانی را بخوانم آن را بصورت تصویری ببینم

عجیب ترین آرزوی مرجانه گلچین

دلم می خواهد به یک جایی بروم که همه چیز تمیز و شسته رفته و پاک است همه دریاها تمیز است هیچ آشغالی در خیابان ها نیست

یک مدینه فاضله ای را همیشه متصورم که همچنین شرایطی را دارد و همه چیز در آن درست و اصولی است و وقتی عکس این را می بینم خیلی عذاب می کشم

پیشنهاد سفر

در خارج از کشور فرانسه را خیلی دوست دارم و دیدنش را پیشنهاد می کنم بخصوص برای آنها که طبع لطیفی دارند چون در آنجا همه چیز رمانتیک است

همچنین ایتالیا و ترکیه را هم پیشنهاد می کنم ، برای سفر داخلی هم اول رشت ، دوم رشت و سوم رشت را پییشنهاد می دهم !

مافیای سینمای ایران

امیدوارم تعطیلی پروژه‌ های سینمایی به بازیگرانی که همواره روی پرده بودند شوک وارد کرده و به آنها یادآوری کند که کمی وضعیت بازیگران کم کار را درک کنند، امیدوارم این بازیگران کمی احساس بازیگرانی که سالها در خانه بوده‌اند را تجربه کنند.

واقعیت امر دوران قرنطینه بدون شک در فرهنگ جامعه تاثیرگذار بوده و بسیاری از افراد را به مطالعه بیشتر، همنشینی با خانواده و تماشای آثار مختلف سینمایی ترغیب کرده اما واقعیت امر نمی‌ توانیم خوش بین باشیم که سینمای بعد از کرونا در روند انتخاب بازیگران خود تغییر خاصی نماید.

مشکلات پیرامون انتخاب بازیگران و یا محدودیت در حضور بازیگران سینما مشکلی نیست که امروز به وجود آمده باشد و مشکلی هم نیست که بعد از کرونا حل شود، استفاده از بازیگران چهره در اکثریت آثار و پرکار بودن برخی بازیگران در مقابل بیکاری عده زیادی از بازیگران همواره چالش بزرگی در عرصه سینما بوده است.

ما همواره شکایت خود را به خانه سینما برده ایم که چرا برخی بازیگران در همه آثار سینمایی حضور دارند و از برخی بازیگران حتی نامی هم برده نمی‌ شود، این گلایه همواره بین ما بازیگران وجود داشته و بعید می‌دانم که مافیای انتخاب بازیگران سینما پس از بازگشایی سینماها از هم پاشیده شود.

مافیای انتخاب بازیگران سینما سال هاست حضور داشته و افرادی در این میان هستند که همواره به قول معروف نان به هم قرض می‌دهند، در حال حاضر می‌بینیم که بسیاری از بازیگران سلبریتی سینما تئاتر را هم در دست گرفته‌ اند و به صورت گروهی از آثار سینمایی راهی تئاترهایی با سرمایه تولید بالا می‌ شوند.

اخلاق خجالتی مرجانه گلچین

من آدم خجالتی هستم. یعنی اگر در یک جمعی قرار بگیرم، معمولا در گوشه هستم و خیلی اهل خودنمایی نیستم. خودم نمی‌دانم که چه اتفاقی در جلوی دوربین برای من می‌افتد که به کل آدم دیگری می‌شوم.

اصولا آنها که خیلی خوب من را می‌شناسند، متوجه تفاوت پشت و جلوی دوربین من شده و بارها در این باره به من گفته‌اند که تو اصلا آن آدم حاضر جوابی که در جلوی دوربین جواب‌ هرکسی را در آستین خود دارد، نیستی.

البته شاید تجربه هم در این موضوع تاثیرگذار بوده باشد. به طور کل باید بگویم که برای بازی یک شخصیت، فراموش می‌کنم که چه کسی هستم و شخصیت درون فیلم می‌شوم. حتی در مدت فیلمبرداری، شخصیت مورد نظر در خانه خودم هم با من بوده و برای رسیدن به نقش خیلی انرژی می‌گذارم.

مرجانه گلچین در عرصه مدلینگ

خانم بازیگر در پنجمین دهه از زندگی خود وارد عرصه مدلینگ شده است.

عکاسی مدلینگ مرجانه گلچین

دانستنی های جالب درباره مرجانه گلچین

 •  از بی توجهی و دروغ بیشتر بدم می آید
 •  من آدم خیلی ترسویی هستم
 •  فوبیای مار دارم و حتی نمی توانم در خیالم تصور کنم
 •  دلم که می گیرد امامزاده صالح یا قاسم می رم
 •  به طب گیاهی بسیار علاقه مندم
 •  به طب گیاهی علاقه زیادی دارم

شروع فعالیت هنری مرجانه گلچین از 9 سالگی

در سال 1356 وقتی 9 ساله بود توسط خواهرش (منیژه) که بازیگر تئاتر بود به غلامحسین لطفی برای بازی در مجموعه ای بنام اخلاق در خانواده معرفی شد.

با این سریال اولین بار جلوی دوربین رفت سپس به سمت تئاتر کودکان رفت و روی صحنه تجربیات زیادی بدست آورد.

مرجانه گلچین از تلویزیون تا سینما

با دومین تجربه در سریال آئینه (سال 1364) وقتی 18 ساله حرفه ای بازیگری را تجربه کرد سپس سال 1366 با فیلم سینمایی گل مریم وارد سینما شد

مرجانه گلچین در سریال آینه

شاید بازی او در فیلم های شب بیست و نهم و چشم هایم برای تو در سینما در ذهن مخاطب عام مانده باشد.

در مجموعه «شب بیست و نهم» نقش دختر معصومی را داشتم که طعمه همسایه بدجنس خود می‌شود که با کارهای گذشته متفاوت بود. در واقع در این نقش‌ها موقعیت فراهم بود تا تفاوت بازیگری را به نمایش بگذارم.

بازی مرجانه گلچین در فیلم شب بیست و نهم

شهرت مرجانه گلچین

چهره اش با سریال آینه عبرت در سال 1367 شناخته تر شد.گلچین همانطور که در ابتدای مطلب گفتیم برای مدتی حدود ده سال در کشور انگلیس زندگی کرد. از سال ۱۳۷۴ تا سال ۱۳۸۳ از سینما و تلویزیون فاصله گرفت و بعد از بازگشت برای اولین بار در سریال کلانتر بازی کرد.

مرجانه گلچین و زنده‌یاد محمدعلی کشاورز در سریال «آینه عبرت»

او در سریال کلانتر2 سال 84 دیده شد .

او در دهه 70 بیشتر به سینما پرداخت اما در عرصه سینما هم چندان پر رنگ ظاهر نشد.بالاخره بعد از مدت ها رضا عطاران با سریال بزنگاه این بازیگر را به دوران اوج خود بازگرداند.
من دوبار طعم شهرت را حس کردم، یکبار وقتی جوان تر بودم و با بازی در نقش های درام شناخته شدم و یکی بعد از بازی در سریال بزنگاه بود که مردم با چهره کمدی مرا شناختند.
مرجانه گلچین و رضا عطاران در سریال بزنگاه

او در سالهای 74 و بخصوص با بازی در فیلم های کریم آتشی ضعیفترین و یا شاید بدترین نمره را در کارنامه خود ثبت کرد. بازی گلچین در ابتدا در ژانر جدی و موقعیت های اجتماعی بوده است اما از سریال زیرزمین در سال85 بود که مرجانه رنگ جدیدی به بازی خود داد و کمدی را هم تجربه کرد و بعد از آن بازی های متفاوت و درخشان را از او شاهد بودیم.

مرجانه گلچین در سریال نفس گرم بعد از سالها بازی در نقش کمدی در نقشی جدی ظاهر شد.

او میگوید: وقتي پيشنهاد بازي در اين نقش از سوي آقاي عسگرپور مطرح شد، تصور كردم، ممكن است مجموعه يك كار طنز مناسبتي باشد اما در جلسه‌اي كه با كارگردان و آقاي رضوي، تهيه‌كننده نفس گرم داشتم، متوجه شدم كه برخلاف كارهاي قبلي‌ام در اين چند سال، اين مجموعه فضاي كاملا معنوي دارد و شخصيت مليحه كه ايفاگر آن هستم، زني با روحيات مذهبي است.

رويارويي من با اين قصه و شخصيت مليحه برايم جذاب بود، اما از طرفي نگران بودم و دلهره داشتم. به اين دليل كه چنين نقش‌هايي حركت روي لبه تيغ است و به راحتي مي‌تواند دچار شعارزدگي شود. اما در جلساتي كه با آقاي عسگرپور داشتم، روي اين موضوع تاكيد شد كه قرار است بيشتر روي ابعاد انساني اين شخصيت متمركز شويم.

از اين رو مليحه در عين حال كه زني عاشق است بايد شخصيتي با ابعاد انساني باشد كه دچار حس حسادت، بغض و… مي‌شود. با توجه به همين موضوع ممكن است دچار خطا هم بشود. وقتي كه من با اين وجه از كاراكتر مليحه روبه‌رو شدم كمي استرسم از بين رفت و حس كردم ديگر جاي نگراني نيست.

مرجانه گلچین در سریال نفس گرم

جدیدترین نقش وی در سریال بوتیمار می باشد که در تابستان سال1400 روی آنتن تلویزیون رفته و سریالی کمدی و طنز می باشد.

مرجانه گلچین در سریال بوتیمار

لیست آثار هنری مرجانه گلچین

در ادامه بیوگرافی مرجانه گلچین بازیگر آرماندو باید بگوییم در جدول‌های جداگانه می‌توانید فهرست آثاری که او در آنها به هنرنمایی پرداخته است را مشاهده کنید.

آثار سینمایی مرجانه گلچین

 1. شاباش (۱۳۹۳، حامد کلاهداری)
 2. خنده در باران (۱۳۸۹، داریوش فرهنگ)
 3. شیرین (۱۳۸۷، عباس کیارستمی)
 4. متهم (۱۳۷۵، کریم آتشی)
 5. دام (۱۳۷۴، جلال مهربان)
 6. سلام به انتظار (۱۳۷۴، کریم آتشی)
 7. بی‌قرار (۱۳۷۳، مجید قاری زاده)
 8. عروسی خون (۱۳۷۳، مجید جوانمرد)
 9. مجازات (۱۳۷۳، جهانگیر جهانگیری)
 10. ضربه طوفان (۱۳۷۲، علی قوی تن)
 11. چشمهایم برای تو (۱۳۷۱، خسرو شجاعی)
 12. چهارشنبه عزیز (۱۳۷۱، حمید تمجیدی)
 13. دو نیمه سیب (۱۳۷۰، کیانوش عیاری)
 14. دیدار در استانبول (۱۳۷۰، افشین شرکت)
 15. دو سرنوشت (۱۳۶۸، مهران تأییدی)
 16. رانده شده (۱۳۶۸، جهانگیر جهانگیری)
 17. شب بیست و نهم (۱۳۶۷، حمید رخشانی)
 18. پرنده کوچک خوشبختی (۱۳۶۶، پوران درخشنده)
 19. گل مریم (۱۳۶۶، حسن محمدزاده)
 20. قصه زندگی (۱۳۶۵، خسرو شجاعی)
۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا