اخبار بازیگرانفیلم خارجی

معرفی کامل و بررسی فیلم سیاه‌چاله‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

افتتاح حساب در ترکیهخدمات سئو پلکانیکاشت ابرو

فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها (Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves)یک فیلم محصول سال 2023 به کارگردانی جاناتان گلدستین (Jonathan Goldstein) و جان فرانسیس دالی (John Francis Daley) است که براساس بازی ویدیویی به همین نام ساخته شده است. در این مطلب، خبرهای مربوط به فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها و همین‌طور اطلاعاتی را که تاکنون از حاشیه و اصل فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها منتشر شده می‌خوانید.

کارگردان فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها چه کسی است؟

کارگردان فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها جاناتان گلدستین و جان فرانسیس دالی است.

فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها کی میاد؟

سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها برای اولین بار در 10 مارس 2023 (19 اسفند 1401) در جشنواره جنوب از جنوب غربی (South by Southwest) اکران شد. تاریخ اکران عمومی آن نیز 31 مارس 2023 (11 فروردین 1402) بود‌.

موضوع فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها چیست؟

در خلاصه این فیلم آمده است:یک دزد جذاب و گروهی از ماجراجویان غیر محتمل برای بازیابی یک یادگار گمشده، تلاشی حماسی را آغاز می‌ کنند، اما وقتی با افراد اشتباه برخورد می‌ کنند، اوضاع بطور خطرناکی خراب می‌ شود و….

اسامی بازیگران نقش اصلی فیلم الویس چیست؟

در فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها کریس پاین، میشل رودریگز، رگی-ژان پیج، جاستیس اسمیث، سوفیا لیلیس و هیو گرانت هنرنمایی کرده اند.

مشخصات فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

نام فیلمسیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها
کارگردانجاناتان گلداستاین
جان فرانسیس دالی
تهیه‌کنندهجرمی لاچام
برایان گلدنر
نیک میر
فیلمنامه‌نویسجاناتان گلداستاین
جان فرانسیس دالی
مایکل گیلیو
داستانکریس مک‌کی
مایکل گیلیو
برپایهسیاه‌چال‌ها و اژدهایان
اثر هاسبرو
موسیقیلورن بالفه
کشور سازندهایالات متحده
زبانانگلیسی
ژانرکمدی سرقتِ فانتزی
توزیع‌کنندهپارامونت پیکچرز
تاریخ‌های انتشار۱۰ مارس ۲۰۲۳ (SXSW)
۳۱ مارس ۲۰۲۳ (ایالات متحده)
مدت زمان
۱۳۴ دقیقه
شرکت‌های تولید
پارامونت پیکچرز
انترتینمنت وان
السپارک پیکچرز
هاسبرو
هزینه فیلم
۱۵۰ میلیون دلار
فروش گیشه۲۰۷٫۵ میلیون دلار

دانلود فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

لیست بازیگران فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

 • کریس پاین در نقش اجین، یک بارد
 • میشل رودریگز در نقش هولگا، یک بربری
 • رگی-ژان پیج در نقش زِنک، یک پالادین
 • جاستیس اسمیث در نقش سایمون، یک ساحر
 • سوفیا لیلیس در نقش دوریک، یک تیفلینگ دروید
 • هیو گرانت در نقش فورج فیتزویلیام، یک روگ
 • کلوئی کلمن در نقش کیرا دارویس
 • دیزی هد در نقش سوفیا
 • جیسون وانگ در نقش درالاس

عوامل فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

 • کارگردان: جاناتان گلداستاین، جان فرانسیس دالی
 • تهیه‌کننده: جرمی لاچام، برایان گلدنر، نیک میر
 • فیلمنامه‌نویس: جاناتان گلداستاین، جان فرانسیس دالی، مایکل گیلیو
 • موسیقی: لورن بالفه
 • فیلم‌بردار: بری پیترسون
 • تدوین‌گر: دن لبنتال

معرفی فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

سیاه‌چال‌ها و اژدهایان (Dungeons & Dragons) یک بازی نقش‌آفرینی است که نخستین بار در سال 1974 توسط Tactical Studies Rules منتشر شد و سازندگان آن گری گیگاکس (Gary Gygax) و دیو آرنسون (Dave Arneson) بودند. از سال 1997 انتسار بازی به کمپانی Hasbro واگذار شد. این بازی یکی از تاثیرگذارترین بازی‌های نقش‌آفرینی جهان است که به روی بازی‌های ویدیویی امروزی، اثر گذاشت. به همین دلیل تصمیم گرفتند تا فیلمی از روی آن بسازند.

ساخت این فیلم از سال ۲۰۱۳ مراحل مختلفی را در روند توسعه طی کرد. پس از اینکه برادران وارنر پیکچرز دو شرکت هاسبرو و یونیورسال پیکچرز را در دعوی قضایی بر سر حق انتشار سینمایی شکست داد، توسعهٔ آن آغاز شد. مدتی بعد پارامونت پیکچرز ساخت فیلم را بر عهده گرفت و کارگردانان مختلفی برای آن در نظر گرفته شدند. گلداستاین و دالی آخرین نویسندگان/کارگردانان بودند و از عناصر کوشش قبلی کارگردان، کریس مک‌کی، و فیلمنامه‌نویس مایکل گیلیو برای ساخت این فیلم استفاده کردند. فیلمبرداری در آوریل ۲۰۲۱ در ایسلند و سپس ایرلند شمالی آغاز شد.

معرفی فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

داستان فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

درباره داستان فیلم Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves 2023 نیز باید بگوییم همانطور که از نام فیلم پیداست، در این اثر با گروهی از دزدان همراه می‌شویم. آن‌ها به «یک آدم اشتباه برای دزدیدن یک چیز اشتباه» کمک می‌کنند و حالا باید اشتباه خود را جبران کنند و البته دنیا را نجات بدهند! شاید آن‌ها دزد باشند، اما قرار نیست بگذارند که اتفاقی بسیار وحشتناک برای جهانشان رخ بدهد. اعضای اصلی گروه نیز 5 نفر هستند: یک نقال به نام اجین، یک بربر به نام هولگا، یک شوالیه به نام زنک، یک جادوگر به نام سایمون و البته یک دروید به نام دوریک.

داستان از آنجایی شروع می‌شود که یک دزد جذاب با گروهی متشکل از افراد متفاوت، برای یافتن یک شی باارزش همراه می‌شود اما ماجراجویی‌های آنها با روبه‌رو شدن گروه با افراد اشتباه و نااهل تبدیل به سفری خطرناک می‌شود.

تاریخ انتشار فیلم سینمایی سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان برای اولین بار در 10 مارس 2023 (19 اسفند 1401) در جشنواره جنوب از جنوب غربی (South by Southwest) اکران شد. تاریخ اکران عمومی آن نیز 31 مارس 2023 (11 فروردین 1402) بود‌. مدت زمان فیلم افتخاری در میان دزدان نیز 134 دقیقه است.

اولین تاریخ اکرانی که برای این فیلم مشخص شده بود، 23 ژوئیه 2021 (1 مرداد 1400) بود. این تاریخ سپس به خاطر تسهیل در اکران فیلم Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One به نوامبر همان سال تغییر پیدا کرد. اما سیاه چال ها و اژدهایان نیز از دست ویروس کرونا در امان نبود و به‌خاطر مشکلاتی که این ویروس ایجاد کرد، اکران این فیلم به اوایل مارس 2023 موکول شد. در آوریل 2022 بود که نام اصلی فیلم یعنی Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves 2023 اعلام شد. چند ماه پس از آن نیز دوباره خبر رسید که اکران این فیلم به تعویق افتاده و قرار است در اواخر مارس 2023 منتشر شود.

تاریخ انتشار فیلم سینمایی سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

گیشه

تا ۲۳ مهٔ ۲۰۲۳، سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها توانست ۹۳ میلیون دلار در ایالات متحده و کانادا، و ۱۱۴٫۵ میلیون دلار در مناطقِ دیگر جهان فروش داشته باشد، که در مجموع فروش آن در جهان به ۲۰۷٫۵ میلیون می‌رسد.

در خارج از ایالات متحده و کانادا، این فیلم در اولین آخر هفته اکران خود ۳۳ میلیون دلار از ۶۰ بازار فروش کرد. در آخر هفته دوم، این فیلم ۱۵٫۵ میلیون دلار فروش داشت که رقم آن ۴۵٪ کاهش داشت. این فیلم در سومین آخر هفته اکران خود ۱۳٫۸ میلیون دلار دیگر از ۶۴ بازار به دست آورد.

آینده

در فوریهٔ ۲۰۲۲، یک مجموعهٔ تلویزیونی اسپین‌آف اعلام شد. قرار است راوسون مارشال تربر وظیفهٔ ساختن، نویسندگی، تهیه‌کنندگی اجرایی، و فعالیت در مقام شورانر آن را داشته باشد. او همچنین قسمت نخست آن را کارگردانی خواهد کرد. شرکت‌های استریم و شبکه‌های مختلفی در پیشنهاد قیمت برای کسب حقوق توزیع شرکت کردند. در ژانویه ۲۰۲۳، اعلام شد که پارامونت پلاس مستقیماً سفارش ساخت سریال را داده و شامل هشت قسمت خواهد شد.

پوستر فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

پوستر فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

تیزر فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

بیوگرافی بازیگران فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

کریس پاین در نقش اجین دارویس ؛ از بازیگران مرد فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان

کریس پاین بازیگر آمریکایی متولد 26 آگوست 1980 برابر با 4 شهریور 1359 است. او با بازی در فیلم‌های عاشقانه‌ای چون The Princess Diaries 2 محصول 2004 و Just My Luck محصول 2006 به شهرت رسید. برخی از آثار برجسته کارنامه کاری او، مجموعه فیلم‌های ریبوت Star Trek از 2009 تا کنون، فیلم‌های Wonder Woman و Wonder Woman 1984 به ترتیب محصول 2017 و 2020، فیلم اکشن تریلر حادثه‌ای Unstoppable محصول 2010 و فیلم درام جنایی نئو وسترن Hell or High Water محصول 2016 هستند.

کریس پاین در نقش اجین دارویس ؛ از بازیگران فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان

میشل رودریگز از بازیگران زن فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان در نقش هولگا کیلگور

میشل رودریگز (Michelle Rodriguez) بازیگر آمریکایی متولد 12 جولای 1978 برابر با 21 تیر 1357 است. او بازیگری را در سال 2000 و با یک فیلم مستقل ورزشی به نام Girlfight آغاز کرد و از همان موقع توانست نظر بسیاری از منتقدان و بینندگان را به خود جلب کند. او پس از آن در فیلم‌های فرنچایز Fast & Furious و  Resident Evil به ایفای نقش پرداخت. برخی از دیگر آثار میشل رودریگز، بازیگر فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان، فیلم تریلر جنایی S.W.A.T محصول 2003، فیلم علمی تخیلی حماسی آواتار محصول 2009، فیلم اکشن Battle: Los Angeles محصول 2011 و فیلم سرقتی نئونوآر Widows محصول 2018 هستند.

میشل رودریگز در نقش هولگا کیلگور

رگی-ژان پیج در نقش زنک یندار

رگی-ژان پیج (Regé-Jean Page) بازیگر انگلیسی-زیمبابوه‌ای متولد 27 آوریل 1988 برابر با 7 اردیبهشت 1367 است. او شهرت خود را مدیون نقش‌آفرینی در فصل اول سریال عاشقانه بریجرتون (2020) است. برخی از دیگر آثار این هنرپیشه عبارتند از سریال درام Waterloo Road محصول 2015، مینی سریال Roots محصول 2016، سریال درام حقوقی For the People محصول 2018-2019 و فیلم اکشن تریلر The Gray Man محصول 2022.

رگی-ژان پیج در نقش زنک یندار ؛ از بازیگران فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان

جاستیس اسمیت در نقش سایمون

جاستیس اسمیت (Justice Smith) بازیگر آمریکایی متولد 9 آگوست 1995 برابر با 18 مرداد 1374 است. او بازیگری را از سال 2012 آغاز کرد. برخی از مهم‌ترین آثار در کارنامه هنری این بازیگر فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان، عبارتند از فیلم اکشن علمی تخیلی Jurassic World: Fallen Kingdom محصول 2018، فیلم کمدی فانتزی معمایی Pokémon: Detective Pikachu محصول 2019 و فیلم درام عاشقانه نوجوانانه All the Bright Places محصول 2020.

جاستیس اسمیت در نقش سایمون

سوفیا لیلیس در نقش دوریک ؛ از بازیگران فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان

سوفیا لیلیس (Sophia Lillis) بازیگر آمریکایی متولد 13 فوریه 2002 برابر با 24 بهمن 1380 است. او بیشتر به خاطر ایفای نقش در فیلم‌های ترسناک It و It: Chapter Two به ترتیب محصول 2017 و 2019 و همچنین سریال طنز تلخ و بلوغ I Am Not Okay with This محصول 2020 از شبکه نتفلیکس شناخته می‌شود. لیلیس را در سال 2018 در مینی سریال تریلر روانشناختی Sharp Objects نیز دیدیم.

سوفیا لیلیس در نقش دوریک ؛ از بازیگران فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان

هیو گرنت در نقش فورج فیتزویلیام

هیو گرنت (Hugh Grant) بازیگر انگلیسی متولد 9 سپتامبر 1960 (18 شهریور 1339) نقش شخصیت منفی اصلی این فیلم را ایفا می‌کند. گرنت تا کنون جوایز و افتخارات متعددی را از آن خود کرده که از میان آن‌ها می‌توانیم به اسکار، بفتا، گلدن گلوب و سزار افتخاری اشاره کنیم. در سال 2022 مجله Time Out گرنت را به عنوان یکی از بهترین بازیگران تاریخ بریتانیا معرفی کرد.

برخی از آثار برجسته کارنامه هنری هیو گرنت عبارتند از فیلم عاشقانه کمدی Four Weddings and a Funeral محصول 1994، فیلم عاشقانه کمدی Notting Hill محصول 2000، فیلم عاشقانه Love Actually محصول 2003، فیلم بیوگرافی Florence Foster Jenkins محصول 2016، فیلم لایو اکشن انیمیشنی کمدی Paddington 2 محصول 2017، سریال کمدی درام A Very English Scandal محصول 2018 و مینی سریال تریلر روانشناختی و معمایی The Undoing محصول 2020.

هیو گرنت در نقش فورج فیتزویلیام

کلوئی کلمن در نقش کیرا دارویس ؛ از بازیگران فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان

کلوئی کلمن (Chloe Coleman) بازیگر اهل آمریکا متولد 11 دسامبر 2008 (21 آذر 1387) است. او بازیگری را از سال 2013 با یک قسمت در سریال Glee شروع کرد و پس از آن حضورهای کوتاه در آثار مختلف داشت تا اینکه در سال 2020 موفق شد در فیلم My Spy بازی کند و مورد توجه قرار بگیرد. فیلم‌های Gunpowder Milkshake و فیلم افتخاری در میان دزدان از جمله آثار موفق این بازیگر هستند.

کلوئی کلمن در نقش کیرا دارویس ؛ از بازیگران فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار در میان دزدان

دیزی هد در نقش جادوگر سرخ

دیزی هد (Daisy Head) هنرپیشه اهل انگلیس در 7 مارس 1991 (16 اسفند 1991) متولد شد. او بازیگری را از سال 2002 شروع کرد و در سال 2005 با سریال Rose and Maloney دیده شد. این بازیگر پس از بازی در چند نقش مکمل سرانجام در 2016 به ایفای نقش گریس آتوود در مجموعه Guilt پرداخت و پس از آن سریال‌های The Syndicate، Harlots و Shadow and Bone جز آثار شاخص او بوده‌اند.

دیزی هد در نقش جادوگر سرخ

نقد و نمرات فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

حالا که کمی با داستان و بازیگران فیلم آشنا شدیم، می‌خواهیم ببینیم که نظرات درباره فیلم افتخاری در میان دزدان چگونه بوده است و این فیلم موفق شده چقدر مورد توجه قرار گیرد. ابتدا به سراغمیزان فروش فیلم سیاه‌ چال‌ ها و اژدهایان افتخار می‌رویم. این اثر با بودجه‌ای تقریبا بالا و حدود 150 میلیون دلار ساخته شده است و انتظار می‌رفت فروشی عالی داشنه باشد اما فیلم تنها موفق شد 208.2 میلیون دلار به فروش برود. اگرچه مبلغ فروش از مبلغ ساخت بیشتر است اما این اثر نه سود کرد و نه زیان! در نتیجه عملکردی کاملا متوسط و با توجه به انتظارات ناموفق در گیشه داشت.

از سوی دیگر منتقدان از عملکرد فیلم رضایت داشتند واین اثر با تحسین‌های زیادی از منتقدان روبه‌رو شد. در پایین جدول نمرات فیلم Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves را مشاهده می‌کنید.

نام سایتامتیاز
آی‌ام‌دی‌بی (IMDb)7.3/10
راتن تومیتوز (Rotten Tomatoes)91/100
متاکریتیک (Metacritic)72/100

نقد و نمرات فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: شرافت دزدها

از میان دزدان 57 منتقد در سایت متاکریتیک درباره این فیلم نظر داده‌اند و 47 نفر آن‌ها نظری مثبت، 7 نفر  مثبت و تنها 3 نفر نظر منفی نسبت به آن داشته‌اند. در ادامه چند دیدگاه درباره Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves را می‌خوانیم.

Original-Cin / جان کرک: 100

اگر یک چیز در زندگی آدم‌های عشق کتاب، جادوگری و شمشیربازی کم بود، یک فیلم سیاه‌چال‌ها و اژدهایان خوب بود که آن را هم دیگر داریم.

The Atlantic / دیوید سیمز: 95

اکشن سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: افتخار در میان دزدان به خوبی طراحی شده. هر کسی که اثر قبلی‌ای که گلدستین و دالی کارگردانی کرده بودند را پسندیده باشد (فیلم کمدی تریلر شب بازی) می‌داند که این دو نفر در رابطه با جغرافیای مکانی، نسبت به سایر فیلمسازان بلاک‌باستری با دقت بسیار بیشتری عمل می‌کنند. اما من واقعا در قسمت‌های فانتزی داستانی از خوشحالی در آسمان بودم (تاس 20 وجهی این بازی بر پایه هوش می‌چرخد و نه قدرت).

Polygon / رافائل موتامایور: 90

هم یک فیلم فانتزی خوب و هم اقتباسی عالی از یک جلسه بازی است. مانند دعوتنامه‌ای به یک دنیای جدید و بصری‌تر از جهانی است که بازیکنان قهار از پیش نیز عاشقش بودند و البته ظاهرا سازندگان فیلم نیز عاشقش بوده‌اند.

Slashfilm / جیکوب هال: 85

طبیعتا مانند سایر فیلم‌های بزرگ استودیویی که بر اساس موضوعی از پیش شناخته‌شده ساخته می‌شوند، این فیلم پر از صحنه‌های اکشن بزرگ و جلوه‌های ویژه‌ی عظیم است اما جذابیت آن هرگز از بین نمی‌رود.

Screen Daily / نیکی باگان: 80

با وجود جلوه‌های بصری فوق‌العاده‌اش، همچنان موفق‌ترین عنصر این فیلم، تعادل بین دنیای فانتزی ناشناخته و مسائل آشناست.

Total Film / کیت استیبلز: 80

در قلب فیلم و بازی رومیزی، یک حس عمیق جامعه و رفاقت وجود دارد که این چهار وصله ناجور را به خوبی باهم متحد می‌کند.

The Austin Chronicle / ریچارد ویتاکر: ‌ 78

سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: افتخار در میان دزدان یک فیلم سرقت ارزشمند بزرگ، روشن و رنگارنگ در دنیایی فانتزی، پرشور و بی‌نظیر است.

CNN / برایان لوری: 75

در نهایت، سیاه‌چال‌ها و اژدهایان: افتخار در میان دزدان آنقدر خنده و هیجان با خود به ارمغان می‌آورد که ارزش رفتن به سینما را دارد. و در این زمینه‌ها بسیار موفق است.

The New York Times / ایمی نیکلسون: 60

بعد از یک دهه ماندن در پروسه تولید، پروژه‌ای که روی پرده رفته است یک ضربه پر سر و صدا و پیکسلی است که به خوبی ذات این بازی را به نمایش می‌گذارد.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

بازیگر ۳۶۰

آخرین اخبار بازیگران زن و مرد سینمای ایران و جهان، عکس های جدید سلبریتی ها، عکس های بازیگران قدیمی و بیوگرافی بازیگران را در بازیگر ۳۶۰ دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا