اخبار بازیگرانفیلم ایرانی

حضور فیلم هفت بهار نارنج در بخش رقابتی جشنواره داکا

افتتاح حساب در ترکیهخدمات سئو پلکانیکاشت ابرو

فیلم هفت بهار نارنج اثری به کارگردانی فرشاد گل‌سفیدی و تهیه کنندگی محمد کمالی‌پور محصول سال 1402 است. در این مطلب، خبرهای مربوط به فیلم هفت بهار نارنج و همین‌طور اطلاعاتی را که تاکنون از حاشیه و اصل فیلم هفت بهار نارنج منتشر شده می‌خوانید.

کارگردان فیلم هفت بهار نارنج چه کسی است؟

کارگردان فیلم هفت بهار نارنج فرشاد گل‌سفیدی است.

خلاصه داستان و موضوع فیلم هفت بهار نارنج چیست؟

فیلم هفت بهار نارنج را احمد رفیع‌زاده نوشته است و در خلاصه داستان آن آمده است: قصه عشق اساطیری شمس و طلعت…

اسامی بازیگران نقش اصلی فیلم هفت بهار نارنج چیست؟

علی نصیریان، لادن مستوفی، سارا رسول‌زاده، فرج گل‌سفیدی، ارشا گل‌سفیدی از بازیگران فیلم هفت بهار نارنج هستند.

مشخصات فیلم هفت بهار نارنج

نام فیلمهفت بهار نارنج
کارگردانفرشاد گل‌سفیدی
نویسندهاحمد رفیع‌زاده
تهیه کنندهمحمد کمالی‌پور
توزیع کننده –
تاریخ‌های انتشار
چهل و یکمین جشنواره فیلم فجر

بازیگران فیلم هفت بهار نارنج

لیست بازیگران فیلم هفت بهار نارنج

عوامل فیلم هفت بهار نارنج

 • کارگردان: حسین قناعت
 • تهیه کننده: محمد کمالی پور
 • مدیر تولید، برنامه‌ریزی و دستیار اول کارگردان: علی نوابی
 • مدیر فیلمبرداری، مجری طرح و طراح صحنه: فرشاد گل‌سفیدی
 • دستیار یک فیلمبردار: کیوان محمدی‌نژاد
 • مدیر صدابرداری: امیر حاتمی
 • طراح گریم: زهره سیه‌پوش
 • مجری گریم و سرپرست: محمدرضا سیه‌پوش
 • دستیار طراح صحنه: جواد بهبودی
 • مدیر صحنه: آرمین حیدری
 • طراح لباس: راحله سالم
 • تدوین: بابک قائم
 • طراحی و ترکیب صداها: حسین مشعلی و امید محمدی‌پور
 • موسیقی: پیام آزادی
 • میکس و مسترینگ: مهرداد اسماعیل‌پور
 • طراح جلوه‌های بصری و اصلاح رنگ: علی تصدیقی
 • عکاس: حسن شجاعی
 • تصویربردار پشت صحنه: مجتبی کوهکن

معرفی حسین قناعت کارگردان فیلم هفت بهار نارنج

کارگردان، نویسنده و تهیه کننده است.وی فعالیت سینمایی را سال ۱۳۷۲ به عنوان دستیار کارگردانی با فیلم «تیک تاک» به کارگردانی محمدعلی طالبی آغاز کرد. مجموعه های دیو و ماه پیشونی، شش قهرمان و نصفی، محکومین و فیلم های سینمایی والدین امانتی، سال تحویل ، زخم شانه حوا ، پیشی میشی ، دزد و پری ، روز اردو، لازانیا و تپلی و من از ساخته های این هنرمند هستند.

صحبت‌های عوامل فیلم در نشست خبری جشنواره چهل و یکم فجر

فرشاد گل‌‌سفیدی | کارگردان هفت بهار نارنج:

 • اولین باری که ساخت این فیلم به من پیشنهاد شد، مخالفت کردم. چراکه دوست داشتم مدیرفیلمبرداری بمانم همچنان هستم و خواهم ماند. بعد از این فیلم هم همچنان همین نظر را دارم مگر به یک فیلم که سر ذوقم بیاورد.
 • ژانر فیلم را خیلی دوست داشتم، روایتگر یک ملودرام عاشقانه‌ است‌ البته طرح اولیه داستان برای آقای جمالی‌پور نویسنده کار است. هر بار فیلم را می‌بینم همه چیز درست است. بیش از ۱۰۰ بار آن را دیدم و هر بار احساس می‌کنم همه چیزها در فیلم درست است.
 • ساخت این پروژه من را اذیت کرد؛ زیرا در ابتدا قرار بود من کارگردان و فیلمبردار باشم، در حالی که روز پنجم فیلمبرداری متوجه شدم از پول و سرمایه خبری نیست. یعنی سرمایه‌گذار ماجرا را کنسل کرد و من دو راه داشتم که یا فیلم را بسازم یا دیگر ادامه ندهم. شرایط مالی سختی داشتیم و من به خاطر استاد علی نصیریان پروژه را ادامه دادم.
 • نقش شمس در این فیلم سینمایی، از آقای شمس لنگرودی الهام نگرفته است. این فیلم بخشی از قصه زندگی آقای نصیریان است و تا پایان عمر از همسرشان مراقبت کردند. آقای نصیریان در طول کار می‌گفتند فکر می‌کنند این آخرین کارشان است.
 • علی نصیریان در ۸۳ دقیقه، یک تنه کل فیلم را پیش می‌برد. روند تولید سخت بود و ایشان در تمام کار همراه ما بود؛ از نظر من باید فیلمنامه‌هایی نوشته شود که بتوان از پیشکسوتان استفاده کرد. ما استاد نصیریان را ۶ – ۷ ساعت در طول روز بیشتر نداشتیم؛ ایشان سحرخیزند و سینمایی‌ها سر ظهرند و ما باید صبح زود همه گروه را هماهنگ می‌کردیم تا کار با استاد پیش رود. سعی کردم قصه را ساده بیان کنم. همه چیز در این فیلم ساده است، حتی اگر به بازی آقای نصیریان دقت کنید متوجه آن می‌شوید. «هفت بهار نارنج» فیلم شریفی است و بسیار روراست است.
 • من فکر می‌کنم فیلمی درست است که تماشاچی مدام رو صندلی سینما تکان نخورد. فیلم خسته‌کننده نبود و ریتم کندی هم نداشت. در واقع ابتدا و انتهای درستی داشت. اگر قرار بود این فیلم کوتاه شود، حتماً فیلم کوتاه می‌ساختم اما این فیلم بلند است.
 • در سال ۱۳۹۹ پروانه ساخت گرفتیم، فیلمبرداری در سال ۱۴۰۰ شروع شد و یک سال به جشنواره پارسال نرسید و این یک سال روی صدا و موسیقی و … کارکردیم. آقای نصیریان ۸۸ ساله هستند و باید مراعاتشان را کنیم. ایشان بسیار کمک به من کرده‌اند، به خصوص در شعرها که در فیلم می‌خوانند. فقط یک یا دو مورد بود که در فیلم قبول نکردند، اما خیلی با تعامل پیش رفتیم و خیلی خوب بود.

پیام آزادی | آهنگساز:

 • این فیلم، ۳ الی ۴ ماه طول کشید. من در ابتدا فیلم را دیدم و دوست داشتم و پس از آن‌، ضبط موسیقی را آغاز کردیم. برای موسیقیِ فیلم، از کمانچه و سه‌تار هم استفاده کردیم. همچنین که انتخاب ترانه‌های قدیمی هم برعهده بنده بود.
 • ما یک تحقیق یک هفته ای مشترک با آقای گل سفیدی انجام دادیم و ایده اولیه موسیقی ها با پیشنهاد ایشان شکل گرفت و به یک چارچوب برای مرز بین رویا و لو ندادن داستان و اینکه چه استفاده از چه نوع سازی کنیم، رسیدیم. ملودی ابتدایی با پیانو بود، بعد از آن به ملودی سازهای زهی رسیدیم و هرچه به پایان فیلم می رسیم بار عاطفی فیلم بیشتر می شد پس از سه تار و این‌نوع سازها بیشتر استفاده کردیم.
 • جای علی نصیریان خالی است. ایشان به دلیل کهولت سن و خستگی گفتند که توانایی حضور در جشنواره را ندارم. این هنرمند نامه‌ای را به دبیر جشنواره فیلم فجر ارسال کردند اما به دلیل شیطنت برخی، این نامه منتشر شد و رسانه‌ها به گونه‌ای وانمود کردند که آقای نصیریان از شرکت در این فستیوال انصراف دادند در حالی که اینگونه نبوده است.

معرفی فیلم هفت بهار نارنج

فرشاد گل‌سفیدی فیلمبردار سینمای ایران در نخستین تجربه فیلمسازی‌اش به سراغ قصه‌ای عاشقانه رفته است؛ فیلم .هفت بهار نارنج با بازی علی نصیریان یکی از آثار حاضر در جشنواره چهل و یکم فیلم فجر است.

معرفی فیلم هفت بهار نارنج

خلاصه داستان فیلم هفت بهار نارنج

نخستین اثر سینمایی فرشاد گل‌سفیدی، روايتى شاعرانه از زندگى و ايثار پيرمردى تنها و فداكار در سفرى معنوى از عشق است.

تاریخ اکران فیلم هفت بهار نارنج

«هفت بهار نارنج» در بخش رقابتی جشنواره داکا حضور پیدا کردیم.

حاشیه‌های فیلم

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینمای ایران در آستانه برگزاری جشنواره فیلم فجر در نامه‌ای خطاب به دبیر جشنواره از حضور در این جشنواره و داوری شدن توسط هیات داوران انصراف داد و دلایل آن را کسالت و خستگی عنوان کرد.

پوستر فیلم هفت بهار نارنج

پوستر فیلم هفت بهار نارنج

بیوگرافی بازیگران فیلم هفت بهار نارنج

علی نصیریان

علی نصیریان بازیگر تئاتر، سینما، تلویزیون و نمایشنامه نویس ایرانی است. وی در سال ۱۳۸۴ نشان درجه یک هنری را از رئیس جمهور وقت سید محمد خاتمی دریافت کرد.آقای هالو، کفش های میرزا نوروز، شیر سنگی، ناخدا خورشید، هزاردستان، سال های خاکستری، بوی پیراهن یوسف و میوه ممنوعه از آثارهای قابل توجه و ماندگار وی می باشد.

علی نصیریان

لادن مستوفی

بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر است.وی کار خود را با فیلم روز واقعه آغاز کرد و چند سال بعد پس از بازی در مجموعهٔ دوران سرکشی به شهرت رسید.وی تحصیلات دانشگاهی خود را نیمه تمام رها کرد و وارد عرصه بازیگری شد. در ۲۲سالگی در اولین فیلمش روز واقعه (۱۳۷۳) به ایفای نقش پرداخت. از دیگر فیلم های سینمایی که مستوفی در آن ها نقش داشته میتوان به یک دزدی عاشقانه، قشنگ و فرنگ، گلوگاه، برخورد خیلی نزدیک، تسویه حساب، خواب زمستانی، باغ فردوس، پنج بعدازظهر و شب بخیر فرمانده اشاره کرد.

لادن مستوفی

سارا رسول‌زاده

سارا رسول زاده بازیگر اهل ایران متولد 18 شهریور سال 1368 است. او در مقطع کارشناسی رشته مدیریت صنعتی فارغ التحصیل شد و سپس در کارشناسی ارشد کارگردانی خواند. این هنرپیشه بازیگری را از تئاتر شروع کرد و با مجری گری در برنامه ترمه طلا نخستین بار در قاب تلویزیون دیده شد. سپس سارا رسول زاده را نخستین بار در شبکه نمایش خانگی و سریال عاشقانه دیدیم. پس از آن نیز سریال تلویزیونی نجلا باعث معروف شدن این بازیگر شد‌. خانم رسول زاده در سریال‌ خون سرد نیز ایفای نقش داشت و نقش اصلی سریال ایرانی قهوه ترک بود.

سارا رسول‌زاده

فرهاد آئیش

فرهاد حشمتی عقدایی، با نام هنری فرهاد آئیش، بازیگر، تهیه‌کننده، نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان ایرانی، متولد ۲۷ شهریور ۱۳۳۱ در شمیران است. وی از سال ۱۳۷۷ فعالیت حرفه ای خود را آغاز نمود. فرهاد آئیش همسر مائده طهماسبی بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینمای ایران است. فرهاد آئیش، دبستان و دبیرستان را در تهران گذراند و چند سال بعد به انگلستان و سپس به آمریکا سفر کرد و به تحصیل فیلم‌سازی و عکاسی پرداخت. او پس از مدتی فعالیت در زمینه عکاسی، به تئاتر گروید. فرهاد آئیش، سال‌هایی از زندگی‌ خود را در شهرهای سانفرانسیسکو، واشینگتن، بوستون و برلین گذراند و طی این مدت، مسئولیت کارگردانی و نقش آفرینی در بیش از ۳۰ نمایشنامه به زبان‌های فارسی و انگلیسی را برعهده داشت. او پس از ۲۷ سال، در سال ۱۳۷۶ به ایران بازگشت. از جمله افتخارات فرهاد آئیش می‌توان به کسب جایزه بهترین بازیگر مرد در چهارمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم اشاره کرد.

فرهاد آئیش، سابقه نقش آفرینی در آثاری همچون کلمه سکوت کلمه، آشوب، ۵۰ کیلو آلبالو، مکس، پریناز، یک عاشقانه ساده، غلامرضا تختی، خوب بد جلف ۲، پوپک و مش ماشاالله، آینه شمعدون، یک دزدی عاشقانه، کاناپه، گیج گاه و خائن کشی را در کارنامه هنری خود دارد. وی در برنامه های همرفیق و دورهمی نیز به عنوان مهمان حضور داشته است.

فرهاد آئیش

هومن حاجی عبداللهی

هومن حاجی عبداللهی هنرپیشه، مجری تلویزیون، صداپیشه و دوبلور ایرانی است. وی در مقطع بسیار کوتاهی عضو انجمن گویندگان جوان بوده است. از جمله کارهای او صداپیشگی در انیمیشن موش خوش صدا را می توان نام برد.

هومن حاجی عبداللهی

فرج الله گل سفیدی

فرج الله گل سفیدی (زاده ۱۳۳۷ در لنگرود) بازیگر تئاتر، سینما و تلویزیون اهل ایران است.

فرج الله گل سفیدی اصالت گیلانی دارد اما بزرگ شده تهران است، وی در طول سالهای فعالیتش فیلم‌ها و سریال‌های زیادی از جمله در حاشیه، تاوان و دنیا بازی کرده‌است.

فرج الله گل سفیدی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

بازیگر ۳۶۰

آخرین اخبار بازیگران زن و مرد سینمای ایران و جهان، عکس های جدید سلبریتی ها، عکس های بازیگران قدیمی و بیوگرافی بازیگران را در بازیگر ۳۶۰ دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا