اخبار بازیگرانبازیگران ایرانیبازیگران زنبیوگرافی بازیگران

ماجرای 10 سال خاستگاری علی اوسیوند از حمیرا ریاضی

افتتاح حساب در ترکیهخدمات سئو پلکانیکاشت ابرو

در این بخش بیوگرافی حمیرا ریاضی بازیگر سینما و تلویزیون را مرور میکنیم. بیوگرافی حمیرا ریاضی که بیشتر او را با فیلم پهلوانان نمیمیرند به یاد می آوریم . امروز مروری داریم بر 0 تا 100 بیوگرافی حمیرا ریاضی از بازیگران زن معروف و همسرش. برای مطالعه بیوگرافی حمیرا ریاضی با ما همراه باشید.

حمیرا ریاضی متولد چه سالی است ؟

حمیرا ریاضی زادهٔ 28 خرداد 1346 در تهران است.

حمیرا ریاضی مجرد است یا متاهل ؟

حمیرا ریاضی متاهل است و همسر او علی اوسیوند از بازیگران مرد است.

حمیرا ریاضی فعالیت خود را از چه سالی آغاز کرد ؟

حمیرا ریاضی فعالیت خود را از سال 1371 آغاز کرد.

مدرک تحصیلی حمیرا ریاضی چیست؟

حمیرا ریاضی فوق لیسانس کارگردانی و فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر را دارد.

خلاصه بیوگرافی حمیرا ریاضی

نام اصلیحمیرا حسنی ریاضی
تاریخ تولد28 خرداد 1346
پدرداوود ریاضی
تحصیلاتفوق لیسانس کارگردانی و فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر
پیشهبازیگر
سال‌های فعالیت۱۳۷۱–اکنون
همسر(هاعلی اوسیوند
فرزندیاسمین اوسیوند
قد163 سانتیمتر

بیوگرافی حمیرا ریاضی

بیوگرافی حمیرا ریاضی

در بیوگرافی حمیرا ریاضی آمده است: قد او متولد 28 خرداد 1346 در تهران ، بازیگر سینما و تلویزیون است.

کودکی حمیرا ریاضی در کنار مادرش

تحصیلات حمیرا ریاضی

تحصیلات او در زمینه کارگردانی از دانشکده سینما و تئاتر است. ریاضی همچنین فارغ‌التحصیل کارگردانی تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا در سال ۱۳۷۴ است.

تئاتر در دوران جوانی

تنها کار حرفه ای من بر روی صحنه ، زمانی بود که سن و سال کمی داشتم و همینطور علاقه خیلی زیاد من به حرفه تئاتر بود که نقش های زیادی بازی کردم

جوانی حمیرا ریاضی

قد حمیرا ریاضی

در بیوگرافی حمیرا ریاضی آمده است قد او 163 سانتی متر است.

بیوگرافی خانواده حمیرا ریاضی

در بیوگرافی حمیرا ریاضی درباره ی خانواده اش میخوانیم : پدرش سید داوود ریاضی سرهنگ بازنشسته بود که در 30 تیر 1399 درگذشت.

حمیرا ریاضی و پدرش

خانم ریاضی در تاریخ 30 تیر 1399 در یک پست اینستاگرام از دست دادن پدر خود را اعلام کرد و این گونه نوشت : «پدرم …بزرگ …سرهنگ سید داود ریاضی …بدرود.»

وضعیت تاهل و ازدواج حمیرا ریاضی

بیشترین جستجوها در بیوگرافی حمیرا ریاضی درباره همسر ایشان است که شما عزیزان میخواهید بدانید همسر ایشان کیست.

حمیرا ریاضی در سال 1378 وقتی 32 ساله بود با علی اوسیوند بازیگر 42 ساله سینما و تلویزیون ازدواج کرد که حاصل آن یک دختر بنام یاسمین می باشد.

حمیرا ریاضی و دخترش

نحوه آشنایی حمیرا ریاضی با همسرش

آشنایی ما در دانشکده و دوران تحصیل شکل گرفت ، در این مقطع در چندین اجرای تئاتر همکار بودیم که در نهایت به همدلی و همسرش انجامید

حمیرا ریاضی و پدرش

ماجرای 10 سال خواستگاری از حمیرا ریاضی

من و همسرم همدیگر را دوست داشتیم و 10 سال طول کشید تا پدرم راضی شود چون علی بازیگر بود قبول پدرم نمیکرد .

علی در سریال پهلوانان نمیمیرند هم در نقش خواستگارم بود و مادرم قبول نمیکرد و در دنیای واقعی پدرم مخالف بود!

علایق و حقایقی درباره حمیرا ریاضی

در ادامه بیوگرافی حمیرا ریاضی مروری میکنیم بر علایق و حقایقی درباره ی او.با ما همراه باشید.

راهی که حمیرا ریاضی پیش گرفت

بازیگری برایم مهم است و عاشقانه دوستش دارم اما هنوز پاکباخته اش نشده ام تا بخاطرش قربانی بدهم بنابراین دغدغه ام باید با دیدی معقول همراه باشد

می خواهم در این حرفه که بند بند وجودم با آن عجین شده پیشرف کنم و در این راه ابزار پیشرفتم را در کتابخانه شخصی ، فیلمنامه ها و CD هایم جستجو می کنم

کارهایم ایده آل نبود

هیچ کدام از کارهایم را نمی پسندم ، من بسیار کمالگرا هستم و این خصلت از عیوب کنترل ناپذیر من است به هر حال هیچکدام از کارهایم را ایده آل نمی دانم

نقش تحصیلات حمیرا ریاضی در بازیگری

تحصیلات‌ آکادمیک‌ امری‌ لازم‌ است اما هرگز نمی ‌تواند کافی‌ باشد

یعنی‌ فردی‌ که‌ استعداد درونی ‌اش‌ در زمینه‌ بازیگری‌ از استعدادهای‌ دیگرش‌ کم ‌تر است‌ با بهترین‌ کلاس ‌ها و دانشگاه ها در نهایت‌ می ‌تواند یک‌ تئوریسین‌ چیره‌ دست‌ در زمینه‌ پژوهش‌ بازیگری‌ شود نه‌ یک‌ بازیگر خوب …

دیده شدن حمیرا ریاضی نه به هر قیمتی

بنظرم برای هر بازیگر دیده شدن در هر فیلمی اتفاق می افتد اما مهم اینست که کجا و چگونه دیده شوید

من با دیده شدن به هر قیمتی مخالفم ، این مسئله را نباید فراموش کرد که شرایط ایده آل ذهنی با آنچه واقعا اتفاق می افتد گاهی فاصله بعیدی دارد

نسبت آزاده ریاضی با حمیرا ریاضی

گفته میشود آزاده ریاضی بازیگر خواهر حمیرا ریاضی است ولی این موضوع توسط هیچکدام تایید یا رد نشده است.

نسبت آزاده ریاضی با حمیرا ریاضی

حمیرا ریاضی در شبکه جم!

حضور حمیرا ریاضی در شبکه جم صحت ندارد و شایعه است و به خاطر شباهت یکی از مجریان این شبکه با او بر سر زبانها افتاد.

شباهت مجری شبکه جم به حمیرا ریاضی

سینمای انحصار طلب

سینما در انحصار عده ای است که یا من در آن جایی نمی گیرم و یا کسی را در آن راه نمی دهند

بنابراین درمیان این نقصان ، کمبود و گزینه های کمی که وجود دارد انتخاب در این شرایط سخت شده و باعث کم کاری می شود

فساد در سینما

او و همسرش تحصیلات آکادمیک بازیگری دارند و سال ها کم کار و بیکار شده اند. او می گوید بازیگرانی هستند که سالی چند فیلم بازی می کنند و اعتقاد دارد که آنها به دلیل روابط با بعضی از تهیه کننده ها پرکار هستند.

کمال گرایی حمیرا ریاضی

خانم ریاضی در این باره می گوید : من بسیار کمالگرا هستم و هیچ کدام از کارهایم را نمی پسندم و این خصلت از عیوب کنترل ناپذیر من است به هر حال هیچکدام از کارهایم را ایده آل نمی دانم.

شروع فعالیت هنری حمیرا ریاضی با تئاتر

حمیرا ریاضی بعد از ورود به دانشگاه تهران در سال ۱۳۶۹ فعالیت هنری خود در زمینه تئاتر را شروع کرد. در نمایشنامه تراژدی اسفندیار و پس از آن نمایش مهرگیاه و لیرشاه و ایلیات، چند و چون به چاه رفتن چوپان، بهرام چوبینه و هانچو حضور یافت و در ادامه به کارهای تلویزیونی و سینمایی دعوت شد.

حمیرا ریاضی در جلوی دوربین

شروع فعالیت سینمایی او در سال 1373 در 27 سالگی با فیلم ساز و ستاره به کارگردانی محرم زینال زاده در سینما بود و یکسال بعد در تلویزیون ، سریال “بازی با مرگ” را بازی کرد

حمیرا ریاضی در فیلم ساز و ستاره

او در کنار همسرش علی اوسیوند دو زوج هنری در فیلم سینمایی شرفناز همکاری داشتند.

از فعالیت های حمیرا ریاضی همچنین میتوان به مجموعه تلویزیونی کاشانه، روزگار جوانی و آژانس دوستی ، هفت سنگ ، گل من گلی ، عید آن سالها ، کاشانه ، نوعروس ، باران عشق ، طلسم شدگان ، بچه های هور ، حلقه سبز ، کلانتر ، بوی باران و جلال را می توان اشاره کرد

حمیرا ریاضی و علی اوسیوند در سریال آژانس دوستی
حمیرا ریاضی و علی اوسیوند در سریال آژانس دوستی
حمیرا ریاضی در طلسم شدگان
حمیرا ریاضی در طلسم شدگان

شهرت حمیرا ریاضی با پهلونان نمی میرند

شهرت حمیرا ریاضی در پروژه کاری پهلوانان نمی‌میرند به کارگردانی حسن فتحی در سال ۱۳۷۶ بوده‌ است که از شبکه دوم سیما بر روی آنتن تلویزیون رفت و در این مجموعه نقش لیلا را بازی می کرد

حمیرا ریاضی در پهلوانان نمی میرند
حمیرا ریاضی در پهلوانان نمی میرند

بازی در سریال روزگار جوانی در سال 77 یکی دیگر از نقش های ماندگار حمیرا ریاضی بود که با وجود حضور در چند قسمت به عنوان بازیگر مهمان در خاطر بسیاری از مردم ماندگار شد.

حمیرا ریاضی بازیگر نقش همسر احد در روزگار جوانی
حمیرا ریاضی بازیگر نقش همسر احد در روزگار جوانی

بازی در سریال دختران یکی دیگر از به یادماندنی ترین نقش های حمیرا ریاضی بود. دختران سریال ماندگاری به کارگردانی اصغر توسلی است که سال 79 از شبکه پنج سیما پخش شد.

حمیرا ریاضی یکی از ماندگارترین نقش هایش را در این سریال ایفا کرد و با بازیگرانی چون آتنه فقیه نصیری ، سحر ولد بیگی ، افسون افشار ، فرهاد مهادیان ، علی آذرنوش ، زهرا امیر حسینی و…در این سریال همبازی بود.

حمیرا ریاضی و بازیگران سریال دختران
حمیرا ریاضی و بازیگران سریال دختران

در مجموعه دیدنی وضعیت سفید به کارگردانی حمید نعمت‌الله نیز حضور یافت و در کنار افرادی همچون مونا احمدی، عباس غزالی، افسانه بایگان، ابوالفضل پورعرب، امیر حسین رستمی، سیما خضرآبادی، پوراندخت مهین، جواد هاشمی کار بی نظیری را اجرا نمود.

او در این سریال، در نقش “مهناز”، همسر “بهراد” و یکی از عروس های خاندان ظاهر شد و در مقابل “علی سلیمانی” خوش درخشید. سریال “وضعیت سفید” روایتگر داستان اعضای خانواده‌ای پرجمعیتی است که هنگام شروع موشک باران تهران از زمستان ۱۳۶۶ برای دوری از حملات دشمن، ساکن باغ مادرشان در روستایی واقع در حومه تهران می‌شوند. انها که تقریباً همه با هم قهر هستند و اختلاف دارند و همین آغاز ماجراهای جذابی است.

حمیرا ریاضی و لیندا کیانی در سریال وضعیت سفید
حمیرا ریاضی و لیندا کیانی در سریال وضعیت سفید

حمیرا ریاضی در یکی از جدیدترین تجربه های تلویزیونی اش در سریال بوی باران مقابل دوربین رفت و ایفاگر نقش سارا زارع وکیل دادگستری بود.

علت کم کاری حمیرا ریاضی

همواره دغدغه داشتم بازی در نقشی را بپذیریم که بتوانم در درجه اول خودم آن را باور کنم و بعد درگیر آن نقش شوم

ایفای کاراکتر های ساده دیگر روحم را راضی نمی‌ کند برای همین ترجیح می‌ دهم تا زمان یک پیشنهاد خوب صبر کنم

مصاحبه خواندنی با حمیرا ریاضی

چه‌ چیزی‌ شما را وسوسه‌ کرد که‌ از میان‌ این‌ همه‌ رشته‌ هنری‌ به‌ بازیگری‌ بپردازید؟

– نمی‌دانم‌ اول‌ کدام‌ بود؛ عشق‌ یا تصمیم؛ وسوسه‌ یا تشویق؛ به‌ هر حال‌ کششی‌ عجیب‌ و غریب‌ اما شیرین‌ از کودکی‌ مرا وامی‌داشت‌ تا به‌ همه‌ بنگرم‌ و به‌ مسائل‌ اطرافم‌ دقت‌ داشته‌ باشم.

از شیوه‌ و تکنیکتان‌ برای‌ رسیدن‌ به‌ یک‌ نقش‌ و ارائه‌ آن‌ برایمان‌ بگویید.

– “خداوند به‌ انسان‌ یک‌ زبان‌ داده‌ و دو گوش‌ که‌ دو برابر آن‌ چه‌ می‌گوید بشنود”. این‌ جمله‌ برایم‌ مثل‌ کلیدی‌ رمزگشای‌ ناشناخته‌های‌ یک‌ نقش‌ بوده. به‌ نظر من، بازیگران‌ ساز و ابزار موسیقایی‌ هستند که‌ توسط‌ نت‌ که‌ همان‌ کاراکتر باشد مثل‌ زخمه‌ای‌ بر ساز نواخته‌ می‌شوند تا نوایی‌ مقبول‌ و معقول‌ را به‌ گوش‌ مخاطب‌ برسانند.
نمی‌دانم‌ چه‌ موقع‌ برای‌ سؤال‌های‌ فراوان‌ و نامحدودم‌ پاسخی‌ پیدا خواهم‌ کرد؛ اما در زمینه‌ دستیابی‌ به‌وضوح‌ شخصیت، سعی‌ می‌کنم‌ همیشه‌ نقش‌ و ابعاد وجودی‌اش‌ را از زبان‌ شخصیت‌های‌ دیگر متن‌ بیابم.

بازی‌ در صحنه‌ تئاتر برایتان‌ مشکل‌تر است‌ یا مقابل‌ دوربین؟

– تحصیلات‌ دانشگاهی‌ام‌ در زمینه‌ تئاتر است‌ و بازیگری‌ را با حضور در تئاتر و تنفس‌ در حال‌ و هوای‌ آن‌ شروع‌ کردم. اما پاسخ‌ به‌ این‌ سؤالتان‌ مثل‌ این‌ است‌ که‌ از خود بپرسیم ، موقع‌ غذاخوردن‌ بیش‌تر لذت‌ می‌بریم‌ یا خوابیدن؟ چون‌ هر دو جزو نیازهای‌ طبیعی‌ و حیاتی‌ ما هستند و تفکیک‌ یا مقایسه‌شان‌ دشوار است. در عین‌ حال‌ هر دو می‌توانند آدم‌ را سیر و دلزده‌ کنند و یا از فرط‌ احتیاج‌ و کمبود او را به‌ ویرانی‌ بکشانند. به‌ هر حال‌ معمولاً خوردن‌ را به‌ خوابیدن‌ ترجیح‌ می‌دهم!

در این‌ عرصه‌ چه‌ چیزی‌ برایتان‌ خیلی‌ مهم‌ است؟

– مهم‌ترین‌ و زیباترین‌ فرض‌ برایم‌ این‌ است‌ که‌ هر کسی‌ در این‌ حرفه، به‌ اندازه‌ استعداد، توانایی، هوش‌ و لیاقتش‌ به‌ جایگاهی‌ که‌ به‌ آن‌ تعلق‌ دارد برسد.

شما سابقه‌ تدریس‌ بازیگری‌ نیز دارید؛ نظرتان‌ درباره‌ این‌ گونه‌ کلاس‌ها که‌ تعدادشان‌ هم‌ کم‌ نیست‌ چیست؟ واقعاً این‌ کلاس‌ها می‌توانند بازیگران‌ خوبی‌ پرورش‌ دهند؟

– سابقه‌ بسیار کوتاهی‌ در زمینه‌ تدریس‌ این‌ حرفه‌ دارم‌ که‌ اصلاً با تکیه‌ بر آن‌ نمی‌توانم‌ جواب‌ جامعی‌ برای‌ سؤالتان‌ بیابم. به‌ نظرم‌ می‌رسد تحصیلات‌ آکادمیک‌ امری‌ لازم‌ است، اما هرگز نمی‌تواند کافی‌ باشد؛ یعنی‌ فردی‌ که‌ استعداد درونی‌اش‌ در زمینه‌ بازیگری‌ از استعدادهای‌ دیگرش‌ کم‌تر است‌ با بهترین‌ کلاس‌ها و دانشگاه‌ها در نهایت‌ می‌تواند یک‌ تئوریسین‌ چیره‌دست‌ در زمینه‌ پژوهش‌ بازیگری‌ شود؛ و نه‌ یک‌ بازیگر خوب. همچنین‌ بازیگر مستعدی‌ که‌ تمایل‌ چندانی‌ به‌ مطالعه‌کردن‌ ندارد، به‌ احتمال‌ زیاد به‌ نابودی‌ کشیده‌ خواهد شد. بازیگر موفق‌ کسی‌ است‌ که‌ می‌کوشد نواقصش‌ را با مطالعه‌ رفع‌ کند.

لیست آثار هنری حمیرا ریاضی

در ادامه بیوگرافی حمیرا ریاضی بازیگر وضعیت سفید باید بگوییم در جدول‌های جداگانه می‌توانید فهرست آثاری که او در آنها به هنرنمایی پرداخته است را مشاهده کنید.

تئاترهای حمیرا ریاضی

 • اسفندیار
 • مهرگیاه
 • لیرشاه
 • ایلیات
 • چند و چون به چاه رفتن چوپان
 • بهرام چوبینه
 • هانچو

آثار تلویزیونی حمیرا ریاضی

سالمجموعهکارگردانتوضیحات
١٣٩٩جلال ۲حسن نجفیشبکه ١ – ٢۶قسمت
۱۳۹۸جلالحسن نجفیشبکه ۱ – ۱۵ قسمت
۱۳۹۶بوی بارانمحمود معظمیشبکه ۱ – ۶۵ قسمت
۱۳۹۰وضعیت سفیدحمید نعمت‌اللهشبکه ۳ – ۴۲ قسمت
۱۳۸۸کلانتر ۳محسن شاه محمدیشبکه ۱ – ۳۰ قسمت – بازی در اپیزود مرگ مشترک
۱۳۸۶حلقه سبزابراهیم حاتمی کیاشبکه ۳ – ۱۸ قسمت
۱۳۸۴بچه‌های هورعبدالله باکیدهشبکه ۵ – ۱۳ قسمت
۱۳۸۲طلسم‌شدگانداریوش فرهنگشبکه ۵ – ۲۵ قسمت
۱۳۸۱باران عشقاحمد امینی – فریدون حسن‌پورشبکه ۵ – ۱۳ قسمت
۱۳۸۱نوعروسبیژن میرباقریشبکه ۲ – ۳۰ قسمت – پخش در ماه رمضان
۱۳۷۹دختراناصغر توسلیشبکه ۵ – ۳۸ قسمت
۱۳۷۸کاشانهقاسم جعفریشبکه ۳ – ۲۶ قسمت
۱۳۷۷عید آن سال‌هاسعید ابراهیمی‌فرشبکه ۲
۱۳۷۷روزگار جوانیشاپور قریب – اصغر توسلیشبکه ۵ – بازیگر مهمان
۱۳۷۶گل من گلیقاسم جعفریشبکه ۵ – ۷ قسمت
۱۳۷۶هفت‌سنگعبدالرضا نواب‌صفویشبکه ۲ – ۱۷ قسمت
۱۳۷۶آژانس دوستیاحمد رمضان‌زاده – محرم زینال‌زادهشبکه ۱ – ۵۳ قسمت – بازی در اپیزود بادبادک
۱۳۷۴پهلوانان نمی‌میرندحسن فتحیشبکه ۲ – ۲۴ قسمت – پخش در سال ۱۳۷۶
۱۳۷۴بازی با مرگحمید تمجیدیشبکه ۲ – ۱۷ قسمت
۱۳۷۱مزد ترسحمید تمجیدیشبکه ۲ – ۲۰ قسمت

آثار سینمایی حمیرا ریاضی

 1. شرفناز(۱۳۹۳)
 2. شیرین (۱۳۸۶)
 3. نغمه (۱۳۸۰)
 4. رنگ شب (۱۳۷۹)
 5. زیر پوست شهر (۱۳۷۹)
 6. مثلث آبی (۱۳۷۸)
 7. هفت سنگ (۱۳۷۶)
 8. بازی با مرگ (۱۳۷۴)
 9. ساز ستاره (۱۳۷۳)
حمیرا ریاضی و فقیه سلطانی در فیلم نغمه
حمیرا ریاضی و فقیه سلطانی در فیلم نغمه
حمیرا ریاضی در فیلم رنگ شب
حمیرا ریاضی در فیلم رنگ شب

صفحه اینستاگرام حمیرا ریاضی

حمیرا ریاضی ، از سلبریتی های فعال در اینستاگرام بوده و ظرف چند سال اخیر بیش از 270 پست به اشتراک گذاشته که بررسی اینستاگرامش، در واقع مروری است بر بیوگرافی حمیرا ریاضی و یک دهه فعالیت هنری ایشان در عرصه سینما و تلویزیون و شبکه نمایش خانگی. لذا برای آشنایی با سبک زندگی دیجیتالی حمیرا ریاضی و پشت صحنه فیلم ها و سریال هایی که ایشان در آن نقش آفرینی کرده است و بیوگرافی حمیرا ریاضی، به اینستاگرامش مراجعه  کنید.آدرس اینستاگرام حمیرا ریاضی @homeirariazi.official می باشد و 78.7 هزار دنبال کننده دارد.

صفحه اینستاگرام حمیرا ریاضی

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۵ از ۵

بازیگر ۳۶۰

آخرین اخبار بازیگران زن و مرد سینمای ایران و جهان، عکس های جدید سلبریتی ها، عکس های بازیگران قدیمی و بیوگرافی بازیگران را در بازیگر ۳۶۰ دنبال کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا